Chinese Crested αυτάκια μας...


hadmaria

Member
2 Ιανουαρίου 2010
9
0
Γεια σας παιδία!!!
Τέλειο το forumμιλάμε έχω τρελαθεί από χαρά που το βρήκα:)Μπράβο σας πάρα πολύ καλή δουλίτσα!!
Στο θέμα μου τώρα ;p
Λοιπόν, μου έχει κάνει δωράκι ο ξάδερφός μου ένα chinese crested το οποίο τώρα θα είναι 3 μηνών και κάτι.
Το πρόλβημα είναι ότι από τοότε που το πήρα όλο του φτιάχνω τα αυτάκια του για να στίσουνε κ ότα του αφερώ τις ταινιούλες μένου στιτά για 1-2 μέρες (μπορείτε να τα δείτε και στην φωτο που έκανα upload :) ) . Το ένα τώρα έχει στήσει καλά!!αλλά το άλλο το αυτά κι μας είναι κάτωωωω lol
Τι λέτε να κάνω;Εϊμαι σε απόγνωση!!Όλα τα δοκίμασα,δεν ξέρω τι φταίει :(
 
Last edited by a moderator:


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Λοιπόν, καταρχήν από που πήρε ο ξάδελφός σου το σκυλάκι;
Αν είναι από petshop υπάρχει η πιθανότητα να μην σηκώσει ποτέ σωστά τα αυτάκια του!

Πάντως δεν γνωρίζω μέχρι ποια ηλικία σηκώνουν τα αυτιά τους σε αυτή τη φυλή!
Επίσης πρέπει να λάβεις υπόψην σου ότι την περίοδο που αλλάζουν δόντια πολύ συχνά πέφτουν τα αυτιά, προσωρινά και στην συνέχεια επανέρχονται!
 


hadmaria

Member
2 Ιανουαρίου 2010
9
0
Foibo ο ξάδελός μου είναι εκτροφέας για αυτή τη φυλή εδώ στην Κύπρo:) Τα αίματα είναι πολύ καλά και τα υπόλοιπα σκυλάκια του είναι μια χαρούλα
Μάλλον εγώ κάνω λάθος:)
 
Last edited by a moderator:




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αφού ο ξάδελφός σου είναι εκτροφέας, αυτον πρέπει να ακούσεις!
Τι σου είπε να κάνεις;

Μην γράφεις με greeklish!Δεν επιτρέπονται από τους κανονισμούς!:)
 


mariakapa

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
167
0
Aθηνα
καλωσορισες εσυ και το σκυλακι σου! Πες μας λιγα λογια για τη ρατσα αυτη.Εσενα ειναι ατριχο εντελως?
 


hadmaria

Member
2 Ιανουαρίου 2010
9
0
τον ρώτησα και ότι μου είπε τα έκανα:) είπα όμως να ρωτήσω και σας μήπως και γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω :) μαρια μου είναι άτριχο !! έχει λιγα μαλλάκια στο κεφαλάκι και στα ποδαράκια αλλά και στην ουρίτσα :) το μπουμπουκάκι μου :)
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Αυτό το δοκίμασες?



Βάλε και καμιά φωτογραφία να το δούμε.
Δεν βλεπεις κάθε μέρα Chinese Crested :D
 








hadmaria

Member
2 Ιανουαρίου 2010
9
0
Allegro καθόλου δεν ακούει είναι ένας διαβολάκος!!! Ποτέ δεν θα τον δείς να κάτσει φρόνιμο..όλο πάνω κάτω είναι και με χει ζαλίσει..χαχαχαχαχ αλλα το λατρεύω το χαζουλίνι μουυυ!!! :)
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Η αλήθεια είναι πως έχει πολύ γλυκό μούτρο, αλλά βρε παιδί μου, πολύ.... πως να το πω.... τσίτσιδο μου φαίνεται χωρίς τρίχα!!!! :D:D:D

χωρίς παρεξήγηση ε?
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
θα πρεπει να του δεσεις τα αυτια τουλαχιστον μεχρι 5-6 μηνων.δεν σηκωνονται τοσο ευκολα ιδιως εαν εχει μαλακο νευρο.οταν ολοκληρωση την αλλαγη των δοντιων θ μπορεσει να τα σταθεροποιησει
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
αν δεν θελεις να τα δεσεις εχω δει ενα καλο κολπακι απο ενα παιδι με ντοπερμαν(μαζι στον εκπαιδευτη ειμαστε)και του εχει βαλει αυτα που βαζουν ου αθλητεσ στην μυτη τους (σαν χαζαπλαστ ειναι και εχει ενα σιδερακι μεσα οποτε τα κραταει ορθια)ελπιζω να καταλαβατε τι λεω..αν βρω φωτο θα βαλω!!
 


hadmaria

Member
2 Ιανουαρίου 2010
9
0
!!!!!Γιώργο πολύ καλύ ιδέα !! Άυριο πρώτο πράγμα να πάω στο φαρμακείο να τα πάρω δεν έχω τίποτα να χάσω !:)Ευχαριστώ
 


hadmaria

Member
2 Ιανουαρίου 2010
9
0
Evi ειλικρινά δεν ξέρω για τα δοντάκια του..αυτό που έχω προσέξει όμως είναι ότι οταν τα έχει στημένα για μερικές μέρες μόνο όταν ξαπλώσει κοντά στο τζάκι αμέσως το ένα αφτάκι το οποίο με ταλαιπωρεί πέφτει ...:confused: ίσως φταίει η θερμότητα; !!!
 


hadmaria

Member
2 Ιανουαρίου 2010
9
0
Sofia μου είναι ένα τσίτσιδοκαραμελάκι ;):rolleyes:και η χαρά; το σπίτι δεν γεμίζει τρίχες χχαχαχαχαχαχα και είναι τόσο απαλό σαν το κωλαράκι του μωρού χαχαχαχαχαχαχαχα
 




GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
Evi ειλικρινά δεν ξέρω για τα δοντάκια του..αυτό που έχω προσέξει όμως είναι ότι οταν τα έχει στημένα για μερικές μέρες μόνο όταν ξαπλώσει κοντά στο τζάκι αμέσως το ένα αφτάκι το οποίο με ταλαιπωρεί πέφτει ...:confused: ίσως φταίει η θερμότητα; !!!
αυτο το εμαθα απο τον st3lio με τον αδαμ..οταν ξυπναει τα αυτακια του ειναι κατω..η το ενα πανω και το αλλο κατω,..αυτο γιατι χαλαρωνουν τα νευρα...οποτε λογικο να γινετε κατι τετοιο!!ειναι και μικρουλι και δεν εχει και δυνατα νευρα..θα πρεπει να ξοδευεις πολυ χρονο για το τριχομα του..(χιχι) αληθεια θελει κρεμουλα για το δερματακι του η κατι τετοιο??δεν ειναι ευεσθητη αυτη η ρατσα σε δερματοπαθιες??(ρωταω γιατι δεν εχω ιδεα!)