Club Καματερού και εργαλεία εκπαίδευσης...


Status
Κλειδωμένο θέμα


dongarido

Active Member
23 Φεβρουαρίου 2010
43
0
Πειραιας
"Αυτο που εισαι δεν χρειαζεται να το αποδειξεις σε κανεναν......οι φιλοι σου δεν το χρειαζονται και οι εχθροι σου δεν θα το αποδεχτουν"

Δημητρη ενα μονο θα σου πω....στο βιντεο του περασμενου σεμιναριου αναφερεσαι στα 10 δευτερολεπτα "δειχνοντας" τον Dante.
Σ εκεινο το σεμιναριο ο σκυλος ειχε δεν ειχε μερικες μερες στο club και κανεις δεν ηξερε , αν θα κατσει ή θα φυγει ο ιδιοκτητης του. Και φυσικα κανεις δεν ηξερε για κρυφο οπως το αποκαλεις καρφι. Εφυγες απο το club περιπου πριν 1,5 μηνα και απο τον Οκτωβριο που εκατσε τελικα ο Dante μεχρι που εφυγες , ο σκυλος δεν φορεσε ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ, ουτε στην υπακοη , ουτε στα καθηκοντα προστασιας. Και αυτο το ειδες με τα ματια σου και ως υπευθυνος της μια ομαδας. Εγω προσωπικα τωρα σαν Παναγιωτης κι επειδη εχουμε πει και 2 κουβεντες παραπανω θελω να σε ρωτησω γιατι λες αυτα τα ψεμματα....που αποσκοπουν και τι οφελος εχουν???? Φιλε πραγματικα πιστευω οτι καπου εχεις θολωσει και επιρεαζει αυτο, το γραπτο σου λογο. Ειναι κριμα πραγματικα να συκοφαντεις ετσι τον Dante και κατ επεκταση και τον ιδιοκτητη του(που τον ξερεις πολυ καλα) και τον Κυνοαθλητισμο Καματερου..
Ξερεις ποσο δικαιος ειμαι ,αλλα φιλε εχεις κανει λαθος αυτη τη φορα!!!!!!!
 


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
"Αυτο που εισαι δεν χρειαζεται να το αποδειξεις σε κανεναν......οι φιλοι σου δεν το χρειαζονται και οι εχθροι σου δεν θα το αποδεχτουν"

Δημητρη ενα μονο θα σου πω....στο βιντεο του περασμενου σεμιναριου αναφερεσαι στα 10 δευτερολεπτα "δειχνοντας" τον Dante.
Σ εκεινο το σεμιναριο ο σκυλος ειχε δεν ειχε μερικες μερες στο club και κανεις δεν ηξερε , αν θα κατσει ή θα φυγει ο ιδιοκτητης του. Και φυσικα κανεις δεν ηξερε για κρυφο οπως το αποκαλεις καρφι. Εφυγες απο το club περιπου πριν 1,5 μηνα και απο τον Οκτωβριο που εκατσε τελικα ο Dante μεχρι που εφυγες , ο σκυλος δεν φορεσε ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ, ουτε στην υπακοη , ουτε στα καθηκοντα προστασιας. Και αυτο το ειδες με τα ματια σου και ως υπευθυνος της μια ομαδας. Εγω προσωπικα τωρα σαν Παναγιωτης κι επειδη εχουμε πει και 2 κουβεντες παραπανω θελω να σε ρωτησω γιατι λες αυτα τα ψεμματα....που αποσκοπουν και τι οφελος εχουν???? Φιλε πραγματικα πιστευω οτι καπου εχεις θολωσει και επιρεαζει αυτο, το γραπτο σου λογο. Ειναι κριμα πραγματικα να συκοφαντεις ετσι τον Dante και κατ επεκταση και τον ιδιοκτητη του(που τον ξερεις πολυ καλα) και τον Κυνοαθλητισμο Καματερου..
Ξερεις ποσο δικαιος ειμαι ,αλλα φιλε εχεις κανει λαθος αυτη τη φορα!!!!!!!
Στο τελευταίο σεμινάριο μόνο το γερμανικό ποιμενικό φοράει καρφί και κάποια άλλα τα οποία δεν είναι μέλη του κλαμπ και για αυτό δεν τα ανέφερα. Όποτε που είναι το ψέμα ?
Για να σας γίνει κατανοητό θα το πω άλλη μια φορά Δεν χρειάζονται Παναγιώτη εργαλεία για να πιέσεις ένα σκύλο. Εσύ το ξέρεις καλά αυτό ρίχνοντας μπούνια στο σκύλο σου κατά την διάρκεια της εκπαίδευσης γιατί δεν σου έκανε σωστά της ασκήσεις. Μήπως το ξέχασες?
Στον Ice έβαλα καρφί αφού είχανε προηγηθεί όλες η άλλες <<εκπαιδευτικές μέθοδοι>> με την καθοδήγηση του υπεύθυνου όπως τράβηγμα αιτιών και κρέμασμα με τον πνίχτη και αφού έφτασα σε αδιέξοδο με τον σκύλο μου
Για άλλη μια φορά λοιπόν εάν θέλετε να κάνετε διαφήμιση για να μαζέψετε κόσμο κάντε το σωστά μέσα από την δουλεία και της εξετάσεις και όχι με μεγάλα λόγια.
 


MPOYMPOYNAS

New Member
3 Νοεμβρίου 2009
3
0
θα ηθελα να ανεφερθω σε ολα τα παιδια που δουλευουν στο κλαμπ αυτο και τους ενδιαφερει πραγματικα να κατεβουν σε εκσετασεις και τους συγκινει ολη αυτη η ιστορια με το ιπο να αναρωτηθουν απο που προερχετε η εμπειρια αυτων που τους κατευθεινουν γιατι ωπος ολοι γνωριζουμε οι εκσετασεις εινε ενα ακομα κομματι τις προπονησης που κανουμε με τους σκυλους γι αυτο μπορουμε να δωσουμε εκσετασεις οσες φορες θελουμε και να βελτιωνομαστε καθε φορα.και τα πρωσοπικα τους σκυλια σε τι επιπεδο εινε και ποσο εχουν προχωρησει τα τελευτεα ας πουμε 2-3 χρονια.Παντως για ενα ειμε σιγουρος οτι 2 το πολυ 3σ απο εκει που εχουν καλο υλικο και ορεκση για δουλεια με ουσια μολις πανε τα σκυλακια τους 18 μηνων θα αρχισουν να ψαχνοντε .καθομαστε και γραφουμε στο φορουμ ενω τα αφεντικα των μη κερδοσκοπικων κλαμπ των 20 ατομων ..............................Αυτοι που Θελουν να κανουν την πλακα τους με τα σκυλακια τους εχουν βρει το καλυτερο μερος στην Ελλαδα οσοι ωμος εχουν υλικο πχ ωπος ενα καλο γερμανικο που υπαρχει σιγα σιγα μολις αρχισει και βλεπει την κατηφορα.................Χωρις πιεση η εργαλεια δουλεια δεν γινετε κατα την γνωμη του μπουμπουνα αρκει να ξερεις πως ποτε και που και κυριος γιατι.αυτα τα εργαλεια εινε επικυνδινα σε εμας τους ασχετους.Γενικα δεν εχω τιποτα με το κλαμπ αυτο αντιθετος κιολας αλλα επειδη αγαπαω το σπορ καλο εινε να λεγετε η αληθια ρε γαμωτο μπας και καποια στιγμη στην Ελλαδα κατεβενουν πανω απο 3 - 4 σκυλια σε εκσετασεις εινε κριμα να πηγενουν χαμενοι κυναγωγοι και σκυλακια επειδη καποιος λεει ¨Εμεις δεν δουλευουμε ρευμα καρφια σκεπαρνια κτλ"
 




dongarido

Active Member
23 Φεβρουαρίου 2010
43
0
Πειραιας
Κατ αρχην καλημερα σε ολους.
Δημητρη αυτο που αναφερθηκε απο σενα και συζηταμε ειναι οτι διαφημηζε η Νατασσα οτι στον Κυνοαθλητισμο δουλευουμε χωρις εργαλεια και εσυ διαφωνησες. Κανενας υπευθυνος στο club δεν προετρεψε κανεναν απο μας να δουλευψουμε ετσι. Αυτο ειναι το θεμα και τελειωνει εκει.
Το αλλο που αναφερες με μενα σαφως και εχει γινει κι αυτο γιατι ειχα τρομερα νευρα εκεινη την ημερα και την πληρωσε ο σκυλος μου.Και σαφως ηταν ενα λαθος μου της στιγμης. Αυτο ομως ειναι κατι ασχετο με το club. Ισα ισα που ο υπευθυνος με το που ειδε να κανω κατι τετοιο , μου ειπε να βγω εξω και αν θυμασαι μπηκα μετα μια ωρα οταν ειχα ηρεμησει.
Μπορεις να πυροβολεις τον καθενα απο μας , εξαλλου κανεις μας δεν διεκδικει το αλαθητο , οχι ομως να κατηγορεις το club.

Φιλε μπουμπουνα.....
τα σκυλια μας , τα περισσοτερα τουλαχιστον ειναι μικρα , προς το παρον δουλευουμε.
Κανε υπομονη , μεχρι να βγαλεις τα συμπερασματα σου για το πως θα ειναι 18 και 24 μηνων. Ο χρονος ειναι αμιληκτος τιμωρος για ολους.
Η γνωμη σου ειναι σεβαστη , πραγματι μπορει να ειναι αχριστα στους 20 μηνες , μπορει και οχι!!!! Ο χρονος φιλε θα δειξει...κανε υπομονη προς το παρον.....κι αν θελεις ελα μια βολτα στο Καματερο να δεις....μπορεις να ερθεις , δυστυχως οχι τωρα , απο τον Οκτωβρη και σε μια ιχνηλασια επισης...να δεις σκυλια να κανουν 500 βηματα και να πηγαινουν τρενο , δεξια αριστερα, και να τρωνε τα παντα απο κατω.
Εγω φιλε ενα κοπροσκυλο εχω που δεν κανει τιποτα, ουτε τον αερα που περναει δεν δαγκωνει κι απο ιχνηλασια ουτε τη βαση......ισως στο επομενο να ειμαι ποιο τυχερος!!!!!! Υπομονη λοιπον !!!!!!
Και μια συμβουλη....αντι να χανεις το χρονο σου με μας τους ασχετους με τα σκυλια και να καθεσαι να διαβαζεις τις βλακειες που γραφουμε , μπορεις να τον αξιοποιησεις ποιο επικοδομητικα...ισως δουλευοντας με καποιον πολυ καλο σκυλο που πιθανον να εχεις!!!!!!
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
για τα εργαλεια εχω να πω[video=youtube;1dv9HJPQNJg]http://www.youtube.com/watch?v=1dv9HJPQNJg&feature=related[/video]

μπουμπουνα μιας και αναφερεσε και στα παιδια του κλαμπ μπορεις να μου πεις ποιος εισαι?
 


MPOYMPOYNAS

New Member
3 Νοεμβρίου 2009
3
0
Μαθε πρωτα να γραφεις και μετα ελα να πεις κατι...
μπραβο ρε αετε μου την ειπες πηγενε τωρα να φας μια παστα να χαρεις κ αλλο και μετα κοιτα τι γραφω και ασε πως τα γραφω.γατουλη ασπρε με τον κροκοδιλο.
 


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
Αν δουλεύατε όσο μιλάτε δεν θα είχατε να κατέβετε σε εξετάσεις μια δεκαετία περίπου. :-\"
 


Panos0685

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2008
490
1
42
Anthousa Athens
[video=youtube;BmPFUvk82vg]http://www.youtube.com/watch?v=BmPFUvk82vg[/video]

Με αυτη τη φιλοσοφια ξυπναμε και με αυτην κοιμαμαστε!



...Τιποτα δεν εγινε μονο του πανω στη Γη!!!
 
Last edited by a moderator:


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Καλημέρα!

Τελικά ποια είναι τα εργαλεία?
Φαγητο-λιχουδια, χάδια & παιχνιδι? Εχουν παντα αποτελεσμα σε ετοιμασια για αγωνες? Πιανουν πάντα?
Οταν δεν καταφερει ο σκυλος να ανταποκριθει οπως πρεπει, π.χ. σε ιχνηλασια ή προστασια, ποια ειναι η συμπεριφορα μας? Τι κανουμε? Ανταποκρινοντε τα "θετικα" σε αυτες τις καταστασεις?

Π.χ.
Οταν ενας σκυλος εχει καποιες εμονες, καποιες κακες συνηθειες, πως μπορουμε να τις σταματησουμε?


ΥΓ
1.Εχουμε δει όλοι μας, ελπίζω, αρκετούς επαγγελματίες & "επαγγελματίες" του χώρου. Εκτροφείς-Πανσιον-Εκπαιδευτές-κλπ... Αν καποιοι απο αυτους εμας δεν μας κανουν, απλα τους γυριζουμε πλατη. Το να πετάμε κουβεντες κλπ, δεν νομιζω οτι ειναι η καλυτερη δυνατη λύση, ειτε ειναι αληθεια ειτε ειανι ψεματα.

.Άποψη μου (όπως εχω ξαναματαπεί) , πάντα θα έχουμε όφελος να εξετάζουμε, να μιλάμε, να βλέπουμε και τους "κακούς" επαγγελματίες. Αν βλεέπουμε μόνο τους καλούς.... Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι βάζω τώρα ταμπέλα για τον Κυνοαθλητικό Όμιλο Καματερού.

Αν καποιος θελήσει να "τραβηξει" πληροφορίες απο αυτο το θέμα, τι θα αποκομισει? Τι θα του μεινει? Οτι καποια ατομα ειναι εναντια σε καποιον κυνοαθλητικο συλλογο, και καποια αλλα ατομα ειανι υπερ. Και??? Σιγα το πραγμα... Σε ολα τα πραγματα υπαρχουν 2 όψεις, και ακόμα ποιο αντικειμενικα, υπάρχει η όψη απο εκει που την πλευρα που το βλέπει ο καθε ενας.

2. Ας δημιουργηθουν νεα θεματα με σκοπο την εκτονωση των μελλων μας (Dogforum). Π.χ. Κακοι Συλλογοι. Κακος εκπαιδευτης. Κακο προϊον. κλπ. ... ... .. . .. .. . .
 
Last edited:


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
Τη θα αποκομίσει? :?::eek:
Μα αυτό που φωνάζω από την αρχή μην τρώτε την καραμέλα ( δεν χρησιμοποιούμε εργαλεία για την εκπαίδευση ) για να πιέσεις η και να τσακίσεις ένα σκύλο δεν σου είναι απαραίτητα τα εργαλεία. Για όποιον θέλει να ασχοληθεί με το σπορ θα πρέπει να κοιτάξει ποιοι δίνουνε εξετάσεις και πόσο συχνά και να μην αρκεστεί στο απλά εμείς εκπαιδεύουμε σκυλιά για Ipo3 αλλά δεν κατεβαίνουνε σε εξετάσεις ούτε σαν θεατές
Άλλοι κατεβαίνουνε στα παγκόσμια και άλλοι κάνουνε επί δεκαετίες προπόνηση
 
Last edited:


16 Μαϊου 2011
2
0
Επειδη η αχαριστια ειναι κακο πραγμα

Στο κλαμπ ηρθες με καρφι σου ειπαν οτι δεν δουλευουν καρφι δεν το εβγαλες δεν σου δωσαν ποδι εξ αρχης αλλα μια ευκαιρια ακομα - δεν το εκτιμησες

Οταν επνιγες χωρις λογο τον σκυλο σου μεχρι που αυτος γυρνουσε να σε φαει δεν σου δωσαν ποδι αλλα σου ελεγε ο Αντωνης να βγεις εξω να ηρεμησεις και να μπεις μετα - δεν το εκτιμησες

Οταν σχολιαζατε τους παντες με την αρραβωνιατικια σου και μειωνατε την ποιοτητα των σκυλων των υπολοιπων μελων του κλαμπ δεν σας δωσαν ποδι αλλα το αφηναν να γινεται - δεν το εκτιμησατε

Οταν γυρνουσατε τα κλαμπ να γλυψετε και λεγατε οτι μονο εκει ( εννοειται το κλαμπ στο οποιο εισασταν την δεδομενη στιγμη που λεγατε οτι λεγατε ) ειδατε σκυλια να δαγκωνουν και οτι του δικου μας δεν δαγκωνουν δεν σας δωσαν ποδι αλλα μια ευκαιρια ακομα - δεν το εκτιμησατε

Οταν πηρες ΒΗ με την δουλεια που σου δειξαν ο Δημητρης και ο Αντωνης σε ποιο κλαμπ ησουνα ; - δεν το εκτιμησες

Οταν επειδη δεν εχεις ουτε στοιχειωδη ευαισθησια , εφερες τον σκυλο σου τοσο αρρωστο για προπονηση που του τρεχαν τα σαλια με κινδυνο να εχει κατι σοβαροτερο και να κολλησουν και τα αλλα σκυλια του κλαμπ δε σου δωσαν ποδι για την ανευθυνοτητα σου αλλα σου ειπαν να πας τον σκυλο στο γιατρο - δεν το εκτιμησες

Οταν επειδη ξεχασες και ταισες τον σκυλο σου Σαββατο βραδυ με αποτελεσμα να μην ψαχνει στην ιχνηλασια και τον ταραξες στο καρφωμα παραβαινοντας τους κανονες του κλαμπ με αποτελεσμα να εισαι μαλλον ο μοναδικος χειριστης στον κοσμο που καταφερε να τον φαει ο σκυλος του στην ιχνηλασια και μετα τον αφησες νηστικο μεχρι την αλλη Κυριακη για να μαθει που εφαγε , επειδη εσυ ξεχασες και τον ταισες , δεν σε διωξαν απο το κλαμπ αλλα σου δωσαν μια ακομα ευκαιρια - δεν το εκτιμησες

οταν εσενα σε τρωει ο σκυλος σου στην ιχνηλασια αλλα μελη του κλαμπ κανουν ιχνηλασια με τον σκυλο τους σε 500 βηματα

Για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους ησουν υπευθυνος ωρας και οχι υπευθυνος ομαδος για οταν ελειπε ο Αντωνης γιατι δεν εχεις εμπειρια να προχωρησεις τα σκυλια και το αποδυκνυει το οτι τα τελευταια 30+ χρονια που ζεις εχεις ολο και ολο εν ΒΗ ---- που το πηρες με την δουλεια που σου δειξαν στο Καματερο ----- αντιθετα με τους αλλους που κατηγορεις οτι 10 χρονια εχουν να κατεβουν σε αγωνες , εχουν δεν εχουν δεν εχουν μονο ενα ΒΗ και σε εναν μονο σκυλο

Αν περιμενες οτι θα λαμβανε κανεις υπ'οψην του το πως σου αρεσει εσενα να δουλευεις τον σκυλο σου που περα απο τον πονο και τα νευρα δεν μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο ησουνα σε λαθος κλαμπ

Εγω δεν πιστευω οτι αυτα τα λες επειδη εχεις θολωσει ουτε στεναχωριεμαι που βοηθουσαμε ο ενας τον αλλον ετσι ειναι η ζωη . Πιστευω οτι αυτα τα λες γιατι παντα εριχνες τις ευθυνες σου αλλου σε οτι αφορουσε τους σκυλους που ειναι και οτι ξερω για εσενα γιατι εισαι ανευθυνος και γιατι εισαι και αχαριστος και στεναχωριεμαι μονο και μονο επειδη δεν εισαι μπροστα να μας πεις οτι ειπες και δεν σε εχω μπροστα μου να σου πω οτι ειπα



Ζητω συγνωμη απο το φορουμ για την αναστατωση αλλα πρεπει να δωθουν καποιες απαντησεις σε οσα υποστηριζει ο ΔημητρηςΒ σε σχεση με το κλαμπ
 
Last edited by a moderator:


16 Μαϊου 2011
2
0
Επισης το κλαμπ δεν χρησιμοποιει εργαλεια οπως υποστηριζεται παραπανω ,

Στο σεμιναριο καρφι ειχαν δυο μποξερ που δεν ηταν μελη του κλαμπ και ενα σκυλι του κλαμπ επειδη το θελησε ο ιδιοκτητης του να το δουλεψει ετσι στο σεμιναριο (αν και το αποτελεσμα βγηκε με παιχνιδι και οχι με χρηση καρφιου - για τους γνωριζοντες μονο απο προκες )

Στο προηγουμενο σεμιναριο καρφι φορουσε ενα μαυρο Ρωσικο τεριερ που πρωτη φορα ηρθε στο κλαμπ και οσο εμεινε στο κλαμπ δεν το δουλεψε ποτε και ο ΔημητρηςΒ το γνωριζει αυτο καθως ΤΟΤΕ ηταν στο κλαμπ αλλα θελει να πει οτι δουλευουμε τον κοσμο

Για το αν βγαινει δουλεια χωρις καρφι θα δειξει το μελλον καθως για τα περασμενα μεγαλεια δεν αξιζει να μιλαμε αυτα περασαν και εμεις εχουμε κλαμπ να δουλεψουμε για αυτο πρεπει να κοιταμε μπροστα
 


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
Επιτέλους δείχνετε το πραγματικό σας πρόσωπο όταν δεν έχετε επιχειρήματα ρίχνετε λάσπη και βρίζετε είναι πάγια τακτικοί σας αλλά δεν θα ακολουθήσω στον κατήφορο σας.
 


deas

Well-Known Member
1 Δεκεμβρίου 2010
354
1
Καπου εδω γυρω..
Εγω παντως διαβαζοντας ολες αυτες τις σελιδες δεν θα το χαρακτηριζα σαν λασπη αλλα οτι ακουγεται και η αποψη της αλλης πλευρας.

Δηλαδη τοσο καιρο που ησουν μελος δεν εβλεπες οτι γινεται στραβη δουλεια και τσακιζουν σκυλους εκει ειτε με εργαλεια ειτε χωρις ?? Τωρα το ειδες και θες να προφυλαξεις και τους υπολοιπους ..??
Αυτο που κανεις ειναι σαν να εχεις γκομενα μια θεοχοντρη για καποια χρονια και να το δεις μολις σε χωρισει...ε τοτε κατι δεν παει καλα αρχικα με εσενα πριν παμε να εξετασουμε αν η κοπελα ειναι χοντρη η οχι...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Ζητω συγνωμη απο το φορουμ για την αναστατωση αλλα πρεπει να δωθουν καποιες απαντησεις σε οσα υποστηριζει ο ΔημητρηςΒ σε σχεση με το κλαμπ
@maligiali&padelonlee,

Χωρίς να θέλω (και, σαφέστατα, χωρίς να μπορώ) να μπω στην ουσία της αντιπαράθεσης, σχολιάζω απλά ότι το post σου είναι ένα από τα πιο τεκμηριωμένα και νηφάλια κείμενα που έχω διαβάσει στις ενότητες των αθλημάτων...

Και, για το λόγο αυτό, νιώθω ότι πρέπει να σου πω: Καλώς ήλθες!!!:)
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
γιαυτο και το μπαν.του φιλου με το οραιο παντελονι
εγω ξερω πως η δυσφημηση ειναι η καλυτερη διαφημιση!οποιος καταλαβε καταλαβε.
θα ζητησω απο τα μελη του κλαμπ 14-17-19 γερμανοπωλυγωνα καστανιας για λιγες μερες να κανω μια δουλιτσα!!
εχω να χαλασω ενα σκυλο!!!:eek:
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Στο κλαμπ ηρθες με καρφι σου ειπαν οτι δεν δουλευουν καρφι δεν το εβγαλες δεν σου δωσαν ποδι εξ αρχης αλλα μια ευκαιρια ακομα - δεν το εκτιμησες

Οταν επνιγες χωρις λογο τον σκυλο σου μεχρι που αυτος γυρνουσε να σε φαει δεν σου δωσαν ποδι αλλα σου ελεγε ο Αντωνης να βγεις εξω να ηρεμησεις και να μπεις μετα - δεν το εκτιμησες


Οταν γυρνουσατε τα κλαμπ να γλυψετε και λεγατε οτι μονο εκει ( εννοειται το κλαμπ στο οποιο εισασταν την δεδομενη στιγμη που λεγατε οτι λεγατε ) ειδατε σκυλια να δαγκωνουν και οτι του δικου μας δεν δαγκωνουν δεν σας δωσαν ποδι αλλα μια ευκαιρια ακομα - δεν το εκτιμησατε

Οταν πηρες ΒΗ με την δουλεια που σου δειξαν ο Δημητρης και ο Αντωνης σε ποιο κλαμπ ησουνα ; - δεν το εκτιμησες

Οταν επειδη δεν εχεις ουτε στοιχειωδη ευαισθησια , εφερες τον σκυλο σου τοσο αρρωστο για προπονηση που του τρεχαν τα σαλια με κινδυνο να εχει κατι σοβαροτερο και να κολλησουν και τα αλλα σκυλια του κλαμπ δε σου δωσαν ποδι για την ανευθυνοτητα σου αλλα σου ειπαν να πας τον σκυλο στο γιατρο - δεν το εκτιμησες

Οταν επειδη ξεχασες και ταισες τον σκυλο σου Σαββατο βραδυ με αποτελεσμα να μην ψαχνει στην ιχνηλασια και τον ταραξες στο καρφωμα παραβαινοντας τους κανονες του κλαμπ με αποτελεσμα να εισαι μαλλον ο μοναδικος χειριστης στον κοσμο που καταφερε να τον φαει ο σκυλος του στην ιχνηλασια και μετα τον αφησες νηστικο μεχρι την αλλη Κυριακη για να μαθει που εφαγε , επειδη εσυ ξεχασες και τον ταισες , δεν σε διωξαν απο το κλαμπ αλλα σου δωσαν μια ακομα ευκαιρια - δεν το εκτιμησες

οταν εσενα σε τρωει ο σκυλος σου στην ιχνηλασια αλλα μελη του κλαμπ κανουν ιχνηλασια με τον σκυλο τους σε 500 βηματα
Μηπως το κλαμπ θα επρεπε να ειναι λιγο πιο αυστηρο με τα μελη του,εφοσον ισχυουν οσα αναφερονται παραπανω ?

Μου ειναι αδιαφορη η κοντρα μεταξυ του Δημητρη και του κλαμπ , ουτε ξερω αν ισχυουν τα παραπανω αλλα οσα αναφερονται μου φαινονται ασχημα ...τοσο να γινονται , οσο και να γινονται δεκτα σε καποιο οργανωμενο κλαμπ.
 


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
Bλέπω ότι το αρχικό μήνυμα από το μέλος maligiali&padelonlee</SPAN> έχει αλλοιωθεί από το μέλος kokoni ( Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kokoni : Σήμερα στις 16:49 ) ελπίζω να μην έχει γίνει με δόλο και θα παρακαλέσω να επανέλθει στην αρχική του μορφή για να κατανοούνε όσοι διαβάζουνε το ποιον του μέλους maligiali&padelonlee</SPAN>.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc