Crufts 2013 (live streaming)






Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
χαμηλωστε τους την τηλεθεαση ισως οι κυριοι με το σοου της υπερτυπιας παρουν και απο εκει ενα μυνημα...εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να παρακολουθησω να δω τηνν εκπομπη του υπερτυπισμου και της παρανοιας.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ειδικα στην αγγλια νομιζω οτι ειναι σε καλυτερο δρομο απο οτι "εδω".
Οταν πηγα Cruft's και ειδα απο κοντα τα σκυλια, μου εκαναν εντυποση- ειδικα αυτα που ειχαν κερδισει την φυλη τους! Δεν ειδα τοσους υπερτυπησμους οπος εχουμε συνηθησει σε εκθεσεις FCI. Και περιση εβγαλαν και μερικα σκυλια "απεξω", οταν δεν περασαν καποια τεστ μετα το ΒΟΒ τους και δεν τους αφηναν να παιξουν για την ομαδα!
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
ειναι στον ακριβως αντιθετο δρομο για εμενα ..αυτοι ευθυνονται για πολλα κατα την αποψη μου.

θα σεβαστω την αποψη σου ομως...ελπιζοντας να εχω δει μονο την μια οψη του νομισματος.

την ασχημη.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Τώρα βλέπω τα Τεριε και απλά είναι πανέμορφα, παραφωνία για μένα το Μάντσεστερ τερίε.
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εχει σταφφακια πολυ ομορφα ομως...χαχαχαχα!!!!
Δυστυχος το σταφφακι δεν εδειχνε οσο θα μπορουσε! Πατωσε στο περπατημα- ηταν φανερα βαριεστημενο/κουρασμενο.

Γενικος απορω πραγματικα με μερικες παρουσιασεις. Σαν να μπαινουν πρωτη φορα σε στιβο μερικοι χειρηστες.
Οκ, παντα υπαρχει και το απροβλεπτο στον σκυλο, αλλα αμα ο χειρηστης δεν ξερει τι κανει....
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Να πω την αληθεια δεν ειδα την παρουσιαση.
Στα αποτελεσματα εριξα μια ματια.
Μου φαινεται λιγο δυσκολο ενας χειριστης που εχει αναλαβει να παρουσιασει σκυλο στα crufts να μην ξερει τι κανει (οχι απιθανο βεβαια).Ισως ο σκυλος να μην ηταν σε καταλληλη φαση.

Παντως ειναι καταπληκτικη σκυλα αυτη που κερδισε την φυλη!*agapoylas*
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Είμαι μόνο εγώ που λέω ότι η απονομή στην κατηγορία Toy ήταν μία παπαρία και μισή;
Το Italian Greyhound αφού δεν τα έκανε πάνω του όταν ο κριτής το εξέταζε πάλι καλά (δεύτερη θέση).
Και η επιλογή της πρώτης θέσης άστοχη, και εκείνο το πεκινουά χωρίς φάτσα ο περσινός νικητής ήταν;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Είμαι μόνο εγώ που λέω ότι η απονομή στην κατηγορία Toy ήταν μία παπαρία και μισή;
Το Italian Greyhound αφού δεν τα έκανε πάνω του όταν ο κριτής το εξέταζε πάλι καλά (δεύτερη θέση).
Και η επιλογή της πρώτης θέσης άστοχη, και εκείνο το πεκινουά χωρίς φάτσα ο περσινός νικητής ήταν;
Δεν βρίσκω το βιντεο να δω τι εγινε.... παντως και στο περσινο βιντεο το italian χεσμένο ήταν
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ο ελληνας Junior Handler ξεχωρισε και φετος παλι..........

.... με την απουσια του!

Τι κριμα να μην δινει καμια σημασια ο ΚΟΕ για τους νεους.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ο ελληνας Junior Handler ξεχωρισε και φετος παλι..........

.... με την απουσια του!

Τι κριμα να μην δινει καμια σημασια ο ΚΟΕ για τους νεους.
Εδώ δεν μπορεί να ξεχωρίσει τον κουταβέμπορά από τον εκτροφέα χειριστή στα Crufts θέλεις;
Και ένα καλό που άκουσα εδώ βλέποντας τους αγώνες είναι ότι προσπαθούν να περάσουν νόμο ο κτηνίατρος να σκανάρει υποχρεωτικά όλα τα σκυλιά όταν πάνε για επίσκεψη. Ο λόγος προσπαθούν να ελαττώσουν τις κλοπές σκύλων.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Πως σας φανηκε το Lab χτες που κερδισε στα Gundogs?
Δεν ξερω παρα πολυ καλα απο Lab- αλλα αυτος μου φανηκε αρκετα "Overtypicall" η κανω λαθος? Πολυ κεφαλα και δυνατο σωμα- πιο πολυ μολοσσοειδες εμοιαζε.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εδώ δεν μπορεί να ξεχωρίσει τον κουταβέμπορά από τον εκτροφέα χειριστή στα Crufts θέλεις;
Αυτο να μου πεις- σε μια χωρα οπου προεδροι ομιλων φυλης ειναι Μεγα- κουταβεμποροι- τι να περιμενουμε.
 




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Και εγώ δεν ενθουσιάστηκα :( Το γνωστό πρόβλημα με το βάρος. Σε συζήτηση που έκανα με κριτή, με πληροφόρησε ότι είχε εξαιρετική κίνηση, ζωντάνια και ενέργεια
Σε μια παλαιότερη φωτογραφία εδώ, κατά τη γνώμη μου δείχνει καλύτερα.
Αν παρατηρήσατε πάντως εισέπραξε το μεγαλύτερο χειροκρότημα από τον κόσμο
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981