Cyrenensis Eroe, ο Ήρωας της Κυρηναϊκής


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Η φυση δεν συγχωρει δυο πραγματα, τη δειλια και την υπεροψια.
Οσοι πηγαινουν για ελευθερο καμπιγκ με υφος "πφφ ευκολακι" θα φανε τα μουτρα τους. Οσοι φοβουνται και τη σκια τους, δεν θα αντεξουν απλα.
Το να εισαι θαρραλεος αλλα και να συνειδητοποιεις συγχρονως τι σκατο εισαι μπροστα στη φυση, ειναι ο απαιτουμενος συνδυασμος.
Παλι, δεν γουσταρω κι αυτους που το παιζουν και καλα survivors. Αυτους που κουβαλανε 1002 αηδιες, αυτο το μαχαιρι ειναι για να κοβουν τα κλαδια, αυτο για να κοβουν το φαγητο, αυτο για να αμυνονται, αυτο για να ξυριζουν τις τριχες στα @@ τους... αυτο το σκοινι ειναι για αναρριχηση, αυτο για να δεσουν κατι, αυτο για να κρεμαστουν...
Πρεπει να βολευεσαι με τα ελαχιστα, η ιδια η φυση να ειναι το πολυεργαλειο σου και οχι οι μαλακιες που εχεις κουβαλησει απο την πολη.
Οχι δεν ειναι παιχνιδι αλλα η ανταμοιβη που εισπραττεις δεν συγκρινεται με τπτ. Σε καποια φαση γινεσαι ενα με ολα οσα υπαρχουν γυρω σου, ειτε "ευχαριστα" ειτε "δυσαρεστα", ξυπνανε τα ενστικτα σου, οι κινησεις σου αλλαζουν, ο νους σου αρχιζει και λειτουργει αλλιως, ξεθολωνει βασικα.
Αλλα δυστυχως δεν ειναι πολλοι αυτοι που το γουσταρουν και το αντεχουν...
 
  • Like
Reactions: Hammer


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.710
Στις 1002 αηδιες που κουβαλανε μαζι τους και σε ολα τα αλλα που αναφερεις θα συμφωνησω, εχουν πολυ γελιο καποιοι...
Τα μαχαιρια, τα σπιρτα, η κατσαρολα, το τσεκουρι, το πριονι, τα σκοινια, το συρμα και τα καρφια ειναι ευχαριστη παρεα ομως.
Ολα τα αλλα υπαρχουν εκει.

Υγ.Λες οτι δυστυχως δεν ειναι πολλοι αυτοι που το γουσταρουν και το αντεχουν...
Μα αυτο ειναι πολυ ευχαριστο;)
 
  • Like
Reactions: Eroe




Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Ενα μαχαιρι ειναι υπεραρκετο. Αρκει να ειναι το σωστο ομως... και το σωστο δεν το βρισκεις στα "ειδη camping", αν με πιανεις :)
Κατα τ'αλλα ναι. Μονο που εγω αντι για σπιρτα για ευνοητους λογους προτιμω να εχω μαζι μου δυο αναπτηρες zippo με ενα κουτι ζιπελαιο και ανταλλακτικες πετρες. Το βαρος ειναι μηδαμινο, η αντοχη στην υγρασια ασυγκριτη, και οσο ερμητικα κι αν τα εχεις συσκευασει τα σπιρτα, η στραβη δεν αργει να γινει.

ΥΓ για να μην μας κανουν ριπορτ για ασχετα μηνυματα,
Σκυλος σκυλος σκυλος σκυλος :D
 
  • Like
Reactions: Hiraeth


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.710
Καλα ναι για τα μινιμουμ λεω "σπιρτα"(δλ ευκολη φωτια), παντα εχεις μαζι και αναπτηρες:)
Τους ζιπο παντα τους χανω, σταματησα να παιρνω.
Ασε μη μου λες για μαχαιρια, δεν τα χορταινω με τιποτα...
Τωρα για το ενα το καλο μαχαιρι που λες, οκ δεν χρειαζεσαι 10 μαχαιρια σιγουρα:ROFLMAO:...
Αλλα τουλαχιστον 2, απο ολα τα ειδη πρωτης αναγκης αν μπορεις να τα εχεις(λογω βαρους).
Ο κανονας ειναι two is one and one is none.
 
  • Like
Reactions: Eroe




Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.710
Αν χρειαστει να φτιαξεις κατι με ξυλο με καρφια μπορεις να κανεις παρα πολλα, κολλα βρισκεις, καρφακια οχι
 
  • Like
Reactions: Eroe


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Τους zippo τους χανεις γιατι δεν εχεις βρει τη σωστη θηκη :)
Κι εγω εχω χασει τουλαχιστον 2... υστερα πηρα μια θηκη που μπαινει στη ζωνη, οχι εκεινη με το κουμπι ομως, αυτην...
Απο τοτε δεν χανω τιποτα :)
Αλλα το πιο βασικο δεν το ειπαμε.

miltec-stratiotiko-pagouri-me-tsanta-metaforas-14510001.jpg

Παντα γεματο, ασχετως ποσο ποσιμο νερο εχεις την εντυπωση οτι εχεις. Ποτε αδειο.
 
  • Like
Reactions: Hammer




Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
- Θέλω κι εγω τέτοιο σκυλι.
- Φιλε αυτο το σκυλι δεν ειναι για σενα.
- Γιατι, τι εχω;
- Κοιτα... αυτο το σκυλι πρεπει να το αγαπας σαν να ειναι η γυναικα της ζωης σου, οχι απλα γκομενα. Συγχρονως, να το σεβεσαι σαν να ειναι ο μπαμπας σου. Και να το συγχωρεις σαν να ειναι το παιδι σου. Σιγα μην αντεξειες.
- Τι θα κανει και πρεπει να το συγχωρω δλδ; θα με φαει;
- Δεν με καταλαβες. Οταν εσυ πχ καθεσαι στον υπολογιστη κι ο σκυλος βαριεται, τι γινεται συνηθως; Ερχεται ο σκυλος και σε κοιταει ε;
- Και;
- Το τσιρνεκο δεν σε κοιταει. Ανεβαινει και με τα 4 ποδια πανω στο πληκτρολογιο και σου γλειφει τη μουρη. Αλλα οι πατουσες του πατανε ακριβως στα πληκτρα F, U, C, K.
- χαχα με δουλευεις ρε
- οχι. :rolleyes:

20180828_210918.jpg

20180828_211047.jpg
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.710
Σοβαρα τωρα εχει γραψει fuck με τα πατουσια του στο πληκτρολογιο ο μαγκας;
Ειναι καλο σκυλι αυτο:love:
 
  • Like
Reactions: Eroe


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Για την ακριβεια εχει περπατησει πανω στο πληκτρολογιο και μου αφησε μηνυμα, κατι σαν adhhvjjcfuckvlkl
Το θρυλικο στοιχειο ομως δεν βλαπτει :)
 
  • Like
Reactions: medusa


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.710
Για την ακριβεια εχει περπατησει πανω στο πληκτρολογιο και μου αφησε μηνυμα, κατι σαν adhhvjjcfuckvlkl:)
Καταλαβαινω ακριβως αυτο που εγραψε αλλα δεν μπορω ακριβως να το μεταφρασω ωστε να γινει κατανοητο...
Παντως ξερει τι λεει, ειναι καλο το σκυλι:)
 
  • Like
Reactions: Eroe