Dog lovers Gold Ξηρά τροφή -την ξέρει κανείς;




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Ακούω καλά σχόλια υπάρχει κωδικός για την ηλικία μας(8 μηνών)και κάνει μέρες να στείλει?διάβασα όμως ότι είναι μικρές κροκέτες πράγμα που θα τις βγάζουμε πιό μετά έξω γτ εμένα καταπίνει απο λαιμαργία!
 






Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Συναδελφοι πρόβλημα.

H Dog Lovers δεν ξερω αν ειναι καλή τροφη ή οχι ομως η Lovey επι 1 μηνα περιπου που της την δινω δεν τη δεχτηκε καλα την αλλαγη και απο χθες το σκυλακι κανει διαρροιες με αιμα. Το μονο προειδοποιητικο σημαδι που μου ειχε δωσει αυτο το μηνα ηταν -περιπου 1 φορα τη βδομαδα- να κανει διαρροια. Κατα τ' αλλα πολυ σφιχτα, εντελώς αοσμα κακακια.

Σημερα το πρωϊ πηγε στο γνωστο γιατρο (λαλιστατος να σημειωθει στα θετικα). Την εξετασε λεπτομερως και διαγνωσε προχωρημενη κολιτιδα (αιμοραγικη οπως την ειπε ακριβως). Συνεστησε αντιβιωση για 1 βδομαδα και W/D. Αιτια της κολιτιδας ειπε η τροφη. Τα lab δεν δεχονται ευκολα τις αλλαγες στο φαγητο.

Το ερωτημα μου τωρα ειναι και θελω τη γνωμη σας: Απο τη στιγμη που σταματαω την DogLovers τι να κανω: Να δοκιμασω τριτη τροφη, (σκεφτομαι Acana) ή να γυρισω στην ProPlan που σε γενικες γραμμες ημουν ευχαριστημενος τον 1 1/2 χρονο που την ετρωγε;

Επι την ευκαιρια της καναμε και τις γενικες αιματος + καλααζαρ παει το 100αρικο... :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Περαστικά Πάνο!
Μου είχε κάνει το ίδιο ο δαίμονας με αλλαγή σε acana, αλλά σε μικρότερη ηλικία.
Λαλίστατος ε; Πάω σε λίγο να παραλάβω έναν γάτο που του έχω αφήσει για θεραπεία, για να δούμε!
 


George_Nafplio

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2012
116
1
Ναύπλιο
Τα ίδια αντιμετώπισα και γω με την δικιά μου... μια φορά την βδομάδα διάρροια με την DL. Αν δεις το αναφέρω σε αυτό το θέμα. Την σταμάτησα και τη γύρισα σε Belcando Diner και δεν έχει ξανακάνει διάρροια.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Τα ίδια αντιμετώπισα και γω με την δικιά μου... μια φορά την βδομάδα διάρροια με την DL. Αν δεις το αναφέρω σε αυτό το θέμα. Την σταμάτησα και τη γύρισα σε Belcando Diner και δεν έχει ξανακάνει διάρροια.
Σε ειχα διαβασει και οταν μου εκανε κι εμενα, το post σου θυμηθηκα. Απλώς περιμενα να τελειωσει το τσουβαλι.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Περαστικά Πάνο!
Μου είχε κάνει το ίδιο ο δαίμονας με αλλαγή σε acana, αλλά σε μικρότερη ηλικία.
Λαλίστατος ε; Πάω σε λίγο να παραλάβω έναν γάτο που του έχω αφήσει για θεραπεία, για να δούμε!
Kαναμε αυτο που προτεινε η vrmode: Πηγαμε πρωϊ πρωϊ για να ναι φρεσκος. :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Kαναμε αυτο που προτεινε η vrmode: Πηγαμε πρωϊ πρωϊ για να ναι φρεσκος. :)
Σωστό!

Τώρα όσο για proplan ή acana, εγώ μετά την περίοδο ανάρρωσης δεν θα έδινα πάλι κάτι που μπορεί να την πειράξει, θα πήγαινα συντηρητικά στην proplan.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Κι εγώ στην Proplan θα γύρναγα.
Πάντω ρε παιδιά τα δικά μου (και τα τρια) που έχουν φάει ούτε κι εγώ δεν ξέρω πόσα τσουβάλια DL, μπορεί να κάνουν λίγο πιο μαλακά ή λίγο πιο κίτρινα κακά που και που, αλλά άλλο πρόβλημα δεν έχουμε!
Βέβαια και αυτές οι διακυμάνσεις δεν ξέρω αν οφείλονται στην ξηρά, γιατί όλο και κάτι άλλο τσιμπάνε μέσα στη μέρα (αποφάγια, ψωμί, τυρί, χαρτοπετσέτες, πλαστικά μπουκάλια, κανά παπούτσι....:paletas: )
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Ασε Lara εχουμε πεσει σε μυγιαγκιχτο εμεις... :)
Αυτη δεν ειναι για διαμερισμα, για τον Πυργο του Ντάουντον ειναι.
 




Rotondo

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
64
3
κλαιω :p
διαβασα και τα 292 posts γιατι ειδα μια διαφημιση της doglovers στο ιντερνετ και στα πρωτα 150 posts εινα ψηθει φουλ να την αγορασω με 48.5 τα 15 kg.
χαχα στα τελευταια 100 posts ηρθε η καταρευση της........τσιμπλες,τζουφιες
και η πλακα ειναι οτι απο την αρχη περιμενα οτι θα εχουμε μια τετοια καταληξη...ε ρε χρημα που θα εβγαλε ο τυπος......
δεν μενει τιποτα αλλο απο το να τσιμπισω τελικα την sams field που εχει μετριες κριτικες.

απο την pro plan δεν εχω κανενα παραπονο βεβαια,αλλα δεν εχω και καμια ιδιαιτερη εμπειρια απο τις premium .
βεβαια πορδιτσες και τσιμπλες ειναι τιγκα η δικια μου.αλλα φανταζομαι η ολιστικη θα ειναι καλυτερη απο την super premium.
 


roulita

Member
24 Ιανουαρίου 2012
23
0
Περιστερι Αττικης
Εχω πολύ καιρό να γράψω εντυπώσεις αλλά υπήρχε λόγος.Την Doglovers την αλλάξαμε τελικά γιατί εμφάνισε αλλέργία που της βγήκε με γλυψιμο τρελλό στους αγκώνες και μάδημα τριχώματος.Πήγαμε σε brit care lamb and rice και βρήκαμε την υγειά μας εδώ και πολύ καιρό.τρελλή διαφορά στα κακά μικρά και σκληρά καθόλου βρωμερά, τρίχωμα μια χαρά καθόλου τσιμπλες και σταμάτησε το γλυψιμο ευτυχώς γιατί θα είχε μεινει καραφλή!!!
 


gkantas1973

New Member
14 Ιανουαρίου 2013
4
0
Μέγαρα Αττικής
Εχω πολύ καιρό να γράψω εντυπώσεις αλλά υπήρχε λόγος.Την Doglovers την αλλάξαμε τελικά γιατί εμφάνισε αλλέργία που της βγήκε με γλυψιμο τρελλό στους αγκώνες και μάδημα τριχώματος.Πήγαμε σε brit care lamb and rice και βρήκαμε την υγειά μας εδώ και πολύ καιρό.τρελλή διαφορά στα κακά μικρά και σκληρά καθόλου βρωμερά, τρίχωμα μια χαρά καθόλου τσιμπλες και σταμάτησε το γλυψιμο ευτυχώς γιατί θα είχε μεινει καραφλή!!!
Συνεχίζεις την brit lamb and rice; Τον τελευταίο καιρό έχω βρεθεί σε δίλημμα μεταξύ αυτής και της carnilove. Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει για κάποιο χρονικό διάστημα και να έχει μια εμπεριστατωμένη άποψη
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Ξερει κανεις τι γινεται με αυτον εδω τον μ*λ*κοπίτουρα;

Το χει κλεισει το καταστημα εδώ και κανα 6μηνο αλλα εχει πει οτι θα ξανανοιξει με αλλη επωνυμία και οτι θα ξαναφερνε την dogloversgold.

Την τάϊζε κανεις στον σκυλο του ωστε να μας δωσεις φρέσκες πληροφορίες ενθεν κι ενθεν εκειθεν κι εντευθεν ή να συνεχισω να της δινω λεφτα να τρώει εξω;
 
  • Like
Reactions: anastasiak




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
την ταιζα αλλα δεν τους ειχε κατσει καλα. διαρροιες αρκετες οποτε και την αλλαξα.
καλυτερα να συνεχισεις να της δινεις λεφτα να τρωει εξω!
Σε εμενα το αντιθετο. Ενω στην αρχη ειχε κανει διαρροιες θυμαμαι, (δικο μου φταιξιμο δεν ειχα κανει ηπια μεταβαση- την 2η φορα που επιχειρησα πιο ομαλα, ηταν ολα τελεια. Δεν της εχει κατσει αλλη τροφη τοσο καλα. 3 χρονια την ταϊζα dogloversgold και ηταν ολα super.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Απο ξηρες αυτη που ειχαμε ευχαριστηθει το περισσοτερο και απο θεμα χρηματων
και οπως τους ειχε κατσει ηταν η sams field αρνι!
αν ξαναγυρναγα στην ξηρα νομιζω αυτη θα επαιρνα και παλι!
 
  • Like
Reactions: Lovey the Lab