Don Pepe - Presa Canario


xristakis

Well-Known Member
27 Μαϊου 2012
47
1
Σαλαμίνα
Όχι πάω πανεπιστημίο φέτος.Θα έρθω σε 4 χρόνια.Γιατί να πάρω τώρα ένα νέο κουτάβι να το νταλαβερίζονται οι άλλοι.Έχω ένα doberman,1 setter,1pointer.
 


mortezes

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2009
632
1
Kαλοριζικος ο μικρος ειναι κουκλος! :)
Αν και η φυλη λεγεται και Dogo Canario οχι Presa.
Φανταζομαι εισαι fan του πασιγνωστου Don Pepe, απο την Ουγγαρια.. ?
 


Agatus

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2012
99
0
Πετρούπολη
Kαλοριζικος ο μικρος ειναι κουκλος! :)
Αν και η φυλη λεγεται και Dogo Canario οχι Presa.
Φανταζομαι εισαι fan του πασιγνωστου Don Pepe, απο την Ουγγαρια.. ?
Μεγάλη κουβέντα είπες τώρα! Ναι έχεις δίκιο σύμφωνα με τον F.C.I λέγεται Dogo Canario αλλά τελικά είναι διαφορετικά σκυλιά απο τα πρεσα όσο αντίθετος κ αν είμουν κάποτε. Τεσπα δεν εχουν σημασία αυτα, να περνάς καλα με τον σκυλακο σου.
 


chef

New Member
11 Νοεμβρίου 2012
3
0
Αθήνα
Kαλοριζικος ο μικρος ειναι κουκλος! :)
Αν και η φυλη λεγεται και Dogo Canario οχι Presa.
Φανταζομαι εισαι fan του πασιγνωστου Don Pepe, απο την Ουγγαρια.. ?
Σε ευχαριστώ..Όσο για την ονομασία της φυλής έχω διαβάσει πολλές συζητήσεις σχετικά με το διαχωρισμό ή μη της φυλής.Προσωπικά δεν έχω κατασταλάξει στο αν τελικά είναι 2 ξεχωριστές φυλές.:)
Όσο για το όνομα του σκύλου το είχα ακούσει τυχαία σε μια ταινία και από τότε μου κόλλησε.
Ο σκύλος της Ουγγαρίας να πω την αλήθεια δεν μου αρέσει ιδιαιτέρως και αν δεν κάνω λάθος τώρα είναι χαμένος κάπου στην Κίνα!
 
Last edited:


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
σαν να μαζευομαστε....προσοχη στα εκτροφεια στην ελλαδα.παιζει πολυ απατη!μπαμπας χ μαμα ψ, κ τρεχα γυρευε αν ειναι οντως ετσι,χαρτια που ερχονται....ποτε,κ τετοια ομορφα πραγματα!να σας ζησουν τα μικρα!εκπαιδευση απο τωρα.δεν εχει ειναι μικρο κτλ.δουλεψτε τα ζωα απο νωρις.
 


Agis

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2009
136
12
Αθήνα
Όπως ακριβώς τα λέει ο Λαυρέντης είναι. Συμφωνώ με τα 1000!!!

Η δική μου γίνεται μεθαύριο 12 μηνών και μιλάμε για ντουλάπα!!! Κεφάλι τεράστιο, στήθος πλατεία...

Αν δεν το δουλέψεις το σκύλο από τώρα, θα έχεις μέγα πρόβλημα