Don Pepe - Presa Canario


xristakis

Well-Known Member
27 Μαϊου 2012
47
1
Σαλαμίνα
Όχι πάω πανεπιστημίο φέτος.Θα έρθω σε 4 χρόνια.Γιατί να πάρω τώρα ένα νέο κουτάβι να το νταλαβερίζονται οι άλλοι.Έχω ένα doberman,1 setter,1pointer.
 


mortezes

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2009
632
1
Kαλοριζικος ο μικρος ειναι κουκλος! :)
Αν και η φυλη λεγεται και Dogo Canario οχι Presa.
Φανταζομαι εισαι fan του πασιγνωστου Don Pepe, απο την Ουγγαρια.. ?
 


Agatus

Well-Known Member
5 Δεκεμβρίου 2012
99
0
Πετρούπολη
Kαλοριζικος ο μικρος ειναι κουκλος! :)
Αν και η φυλη λεγεται και Dogo Canario οχι Presa.
Φανταζομαι εισαι fan του πασιγνωστου Don Pepe, απο την Ουγγαρια.. ?
Μεγάλη κουβέντα είπες τώρα! Ναι έχεις δίκιο σύμφωνα με τον F.C.I λέγεται Dogo Canario αλλά τελικά είναι διαφορετικά σκυλιά απο τα πρεσα όσο αντίθετος κ αν είμουν κάποτε. Τεσπα δεν εχουν σημασία αυτα, να περνάς καλα με τον σκυλακο σου.
 


chef

New Member
11 Νοεμβρίου 2012
3
0
Αθήνα
Kαλοριζικος ο μικρος ειναι κουκλος! :)
Αν και η φυλη λεγεται και Dogo Canario οχι Presa.
Φανταζομαι εισαι fan του πασιγνωστου Don Pepe, απο την Ουγγαρια.. ?
Σε ευχαριστώ..Όσο για την ονομασία της φυλής έχω διαβάσει πολλές συζητήσεις σχετικά με το διαχωρισμό ή μη της φυλής.Προσωπικά δεν έχω κατασταλάξει στο αν τελικά είναι 2 ξεχωριστές φυλές.:)
Όσο για το όνομα του σκύλου το είχα ακούσει τυχαία σε μια ταινία και από τότε μου κόλλησε.
Ο σκύλος της Ουγγαρίας να πω την αλήθεια δεν μου αρέσει ιδιαιτέρως και αν δεν κάνω λάθος τώρα είναι χαμένος κάπου στην Κίνα!
 
Last edited:


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
σαν να μαζευομαστε....προσοχη στα εκτροφεια στην ελλαδα.παιζει πολυ απατη!μπαμπας χ μαμα ψ, κ τρεχα γυρευε αν ειναι οντως ετσι,χαρτια που ερχονται....ποτε,κ τετοια ομορφα πραγματα!να σας ζησουν τα μικρα!εκπαιδευση απο τωρα.δεν εχει ειναι μικρο κτλ.δουλεψτε τα ζωα απο νωρις.
 


Agis

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2009
136
12
Αθήνα
Όπως ακριβώς τα λέει ο Λαυρέντης είναι. Συμφωνώ με τα 1000!!!

Η δική μου γίνεται μεθαύριο 12 μηνών και μιλάμε για ντουλάπα!!! Κεφάλι τεράστιο, στήθος πλατεία...

Αν δεν το δουλέψεις το σκύλο από τώρα, θα έχεις μέγα πρόβλημα
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95