Double Handling...


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Προσέξτε δεξιά πού είναι η κορδέλα και πού είναι γονατιστά άτομα ... τουλάχιστον 2 μέτρα μέσα στον στίβο ... το ίδιο γίνεται και στις 4 πλευρές ... Γερμανία είναι και εκει ...
Ναι, αλλα ειναι καθηστοι και κουνανε καποια παιχνιδια- δεν τρεχουν γυρω γυρω σαν μανιασμενοι αφριζωντας, με ντουντουκες και αυτες τις σειρινες που εχουν και στα γηπεδα!!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Για Γερμανικό Ποιμενικό, δεν μπορώ να πάρω θέση, γιατί δεν έχω δεί στο εξωτερικό τί γίνεται ... εδώ να κάνεις τέτοια παρουσίαση στην Diana ας πούμε, με τα παιδάκια που ήρθαν να δουν τα αλογα, ναι, ειναι αστειο ... μάλλον χρειάζεται καλύτερη οργάνωση του χώρου, ανοιχτό χώρο για τέτοιες παρουσιάσεις, και διάδρομο να τρέχουν οι βοηθοί ... ντουντούκα σίγουρα δε χρειάζεται, αλλά αν έχει ο ένας, αναγκάζονται να έχουν και οι άλλοι και γίνεται απαραιτητο - εισάγεται και στην εκπαίδευση προετοιμασια του σκύλου, και τους παίρνει η μπάλα που λέμε ...
 




emily_vk

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2008
240
0
www.venilil.com
Πολύ καλή ερώτηση greedy! Yποτίθεται για να τραβήξει την προσοχή του σκύλου την ώρα που βρήσκεται στον στίβο.Για να παρουσιαστεί πιο σωστά,ή να φανεί η έκφραση...έτσι έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον !

Ασκοπο κατα την αποψη μου,πολυ φασαρια,και αδικο για τους αλλους συμμετεχοντες (στα τελικα εννοω).Και μου δινει την εντυπωση πως μονο να στρεσαρουν τον σκυλο καταφερνουν! Τιποτα παραπανω !
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Στο διπλο χειρισμο μου φαινεται πως χαλαει η συμμετρια του ζωου καποιες φορες. (βασικο)Συν τις αλλοις πολυ φασαρια για το τιποτα στον στοιβο.