EKTOR American Bulldog








ektor

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2008
118
0
στην φωτο. ειναι μολις 12 μηνων.μετα τους 18 μηνες θα φανει ποιο καθαρα.
Γνωριζοωτας τουσ γονεις εγω θα ελεγα πιο πολυ παει προς Scott
 




ektor

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2008
118
0
Απο τις συζητησεις που ειδα καταλαβαινω οτι εχεις ψαξει πολυ το θεμα και πιο πιθανον να εχεις δικαιο για το σκυλι.
Εδω δεν εισαι σιγουρος για τα κλαπ στην αμερικη ποσο μαλλων στην ευρωπη,που ουσιαστικα δεν εχουν ιδεα το τι ειναι αμερικανικο μπουλντογκ!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ektor said:
στην φωτο. ειναι μολις 12 μηνων.μετα τους 18 μηνες θα φανει ποιο καθαρα.
για να μην σου πω στα δυο χρονια!

ο εκτροφεας απο βουλγαρια δεν εχει τπτ χαρτια ? καποια πληροφορια απο που πηρε τους γονεις τουλαχιστον ?

δεν εχει και μεγαλη σημασια παντως αν εσυ τον γουσταρεις!
 


ektor

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2008
118
0
Στην Βουλγαρια απ`οσο ξερω δεν υπαρχει εκτροφειο αμ.μπουλ.
τους γονεις,τους πηραν απο καποιον που συνεργαζεται με Σλοβακια
οπου βρησκεται και το εκτροφειο.Εγω ζητησα και πηρα το petdigree απο το εκτροφειο.Τωρα τα εχω δωσει στον ομιλο κυνοφιλων στην Κυπρο και περιμενω να μου δωσουν απαντηση.Φυσικα εμενα λιγο με ενδιαφερει, γιατι πρωτο το σκυλι κατα την αποψη μου εχει ξεπερασει κατα πολυ τις προσδοκιες μου κ δευτερο δεν μου χρειαζεται,δεν μπορω ετσι κ`αλλιως να το παρω σε καποιον διαγωνισμο.

ξερει κατι το παραδοξο με την βουλγαρια,ενω δεν εχει καποιο συγκεκριμενο εκτροφειο,η ρατσα αυτη ειναι πολυ διαδεδομενη,κυριος αυτα που ειναι πιο κοντα στο σκοτ τυπο.
εγω πριν αποφασισω να παρω εχω δει καποια σκυλια και ενθουσιαστικα μ`αυτην την ρατσα.
δεν ξερω αν εχεις η' ειχες αμερ.μπουλ. αλλα αλλο να ψαχνεις κ να διαβαζεις καποια πραγματα γι`αυτη και αλλο να την ζεισεις!
πραγματικα δεν πιστευω να υπαρχη πιο ιδανικη ρατσα για μενα.
Πιστευω οτι ειναι καιρος να αρχισουν να ενδιαφερονται περισσοτερο γι`αυτη την ρατσα κ Ελλαδα κ Κυπρο.Εγω προσωπικα μολις τελειωσω κ κατεβω κατω θα το ψαξω πολυ!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ektor said:
Στην Βουλγαρια απ`οσο ξερω δεν υπαρχει εκτροφειο αμ.μπουλ.
τους γονεις,τους πηραν απο καποιον που συνεργαζεται με Σλοβακια
οπου βρησκεται και το εκτροφειο.Εγω ζητησα και πηρα το petdigree απο το εκτροφειο.Τωρα τα εχω δωσει στον ομιλο κυνοφιλων στην Κυπρο και περιμενω να μου δωσουν απαντηση.
μπορεις να το ανεβασής ή να το στειλεις με εμαιλ! ο ομιλος κυπρου δεν νομιζω να σου πει κατι ειναι εκτος των αναγνωρισμενων! σε ποιο registry ειναι περασμενο ?

ektor said:
.Εγω προσωπικα μολις τελειωσω κ κατεβω κατω θα το ψαξω πολυ!
αρχισε να το ψαχνεις απο τωρα θα ελεγα! ειναι μπερδεμενη ρατσα γιατι τα αμερικανακια μεχρι και το 90 στα πεντιγκρι γραφανε οτι γουσταρανε. επισης αλλοι εκτρεφουν για hog hunting, αλλοι για pull weighting, αλλοι για κυναθληματα (π.χ sch) αλλοι οπως γουσταρουν και αλλοι για να βγαλουν λεφτα.
 




ektor

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2008
118
0
Σπουδαζω στην Βουλγαρια κ λογο της σχολης δεν μου μενει ιδιαιτερος χρονος για να αφοσιωθω μονο σ`αυτο.
Ακομη δεν εριξα καμια ματια στα κλαμπ για να δω τι γινεται(τωρα με την βοηθεια σου,και σε ευχαριστω γι`αυτη,θα το ψαξω περισωτερο).Οσο για τα πετιντιγκι,οταν ρωτησα κ στον ομ. κυνοφ. σε Ελλαδα κ Κυπρο μου ειπανε, οτι αυτη η ρατσα ειναι προς αναγνωριση.
Και για να ειμαστε κ λιγο ρεαλιστες, μεχρι η ρατσα να αναγνωριστει απο το FCI και να δωθουν καποια στανταρ στην ρατσα,τα πετιντιγκρι θα παραμεινου αμφηβολα κ δεν θα εχουν το κυρος κ την αναγνωρισημοτητα των ηδη ενταγμενων φυλων και θα συνεχισει να κανει ο καθενας οτι του καπνισει.
Τωρα για το σκυλι και τον χαρακτηρα του, ισχυουν ολα οσα προαμαφερες στην πρωτη σελιδα(αυτο που δεν ξερω ακομη ειναι για το ποσο κανει για φυλακας,δεν προσπαθησα ακομη να τον εκπεδεφσω.Το καλοκαιρι ισως τον παρω για εκπαιδευση).
ΑΥΤΑ και ΤΑ ΣΕΒΕΙ ΜΟΥ 8)
 


ektor

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2008
118
0
Το πετντιγκρι το εχω παραδωσει στον ομ. κυν. στην κυπρο οταν κατεβω τον μαρτιο θα σου απαντισω.
να ρωτησω κατι?γιατι επρεπε να μεινει το αλλο καθαρο?
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ektor said:
να ρωτησω κατι?γιατι επρεπε να μεινει το αλλο καθαρο?
τολμας και ρωτας ? δεν το ξερεις οτι εδω ειμαστε φασιστοχουντικοι?

για να αναπτυξουμε τα περι του σκυλου σου σε ξεχωριστο τοπικ ! ας αφησουμε το πληροφοριακο μοναχουλη του τωρα που βρηκαμε και αλλον με αμερικανικο μπουλντογκ!!
 


ektor

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2008
118
0
sir-elric said:
τολμας και ρωτας ? δεν το ξερεις οτι εδω ειμαστε φασιστοχουντικοι?

για να αναπτυξουμε τα περι του σκυλου σου σε ξεχωριστο τοπικ ! ας αφησουμε το πληροφοριακο μοναχουλη του τωρα που βρηκαμε και αλλον με αμερικανικο μπουλντογκ!!
Ολη φαση μου φαινεται "λιγο" συνομοσιακη,αλλα οφειλω να την παραβλεψω.Βλεπεις ειναι θεμα επιβιωσης! :roll:
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ektor said:
Ολη φαση μου φαινεται "λιγο" συνομοσιακη,αλλα οφειλω να την παραβλεψω.Βλεπεις ειναι θεμα επιβιωσης! :roll:
ΟΧΙ μωρε απλα ειναι καλο να μην μπερδευονται πολυ τα τοπικ! οσο ποιο συγκεκριμενα τοσο ποιο καλα!!!
 








denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Οχι, μπορείς να κάνεις export φυσικά αλλά είναι άχρηστο - δεν γράφεται στα γενεαλόγια του ΚΟΕ ...

Τώρα πώς έγινε export έτσι κι αλλιώς από κεί .... :roll: :roll: :roll:
 


ektor

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2008
118
0
τι εννοεις οτι στο export μπορεις να γραψεις οτι θελεις?
αυτο μπορεις να το κανεις κ στο πετντιγκρι.
σημασια εχει αν ολα αυτα ισχυουν και μονος τροπος να μαθω ειναι να κανω ενα ταξιδακι μεχρι την Σλοβακια για να βρω κ να μαθω για το εκτροφειο.
οταν το ειδα το συγκεκριμενο εγραφο δεν μ'αρεσε καθολου,αλλα με την ελλειψη εκπρωσοπων της UKC σ'αυτες τις χωρες,μου ειναι πολυ δυσκολο να μαθω τι πραγματικα γινετε.
το μονο που εχω σαν δεδομενο ειναι ενα σκυλι που πληρει σε σωματικη διαπλαση κ σε χαρακτηρα ολα τα χαρακτηρηστικα της ρατσας.
τωρα αν αυτο ειναι σκοτ ή υβρηδικο εδω δεν μπορω να πω τιποτα με σιγουρια.