Gordon Vom Haus Ghor


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Μην του τα αφήνεις αυτά τα μπαλλάκια που...ξεμαλλιάζονται.
Η έστω μόνο παρουσία σου. Να μην τα καταπίνει αυτά τα...μαλλιά.
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Πολύ φάτσας ο μικρός :)!!!

Αυτά τα αυτιά που σηκώνονται πότε το ένα και πότε το άλλο είναι τρέλα......
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
ωραιος ειναι.φατσα πονηρη.να σου ζησει
τα μπαλακια αν ειναι καινουργια καλο ειναι να τα πλυνεις πριν τα δωσεις για πρωτη φορα.
 






BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Να συμπληρώσω για τα μπαλάκια τωρα που είναι μικρός δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και θα πέσουν τα δόντια αλλά όταν μεγαλώσει να τα αποφεύγεις της μπάλες του τέννις γιατι η κόλλα που έχουν πάνω χαλάνε τα δόντια.
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
Να συμπληρώσω για τα μπαλάκια τωρα που είναι μικρός δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και θα πέσουν τα δόντια αλλά όταν μεγαλώσει να τα αποφεύγεις της μπάλες του τέννις γιατι η κόλλα που έχουν πάνω χαλάνε τα δόντια.
ναι billy, για οσο ειναι μικρος κανουν μονο, και οταν μεγαλωσει μονο στη θαλασσα για να κανει retrieve, που με το νερο ξεπλενονται αλλιως καταστρεφουν το σμαλτο των δοντιων.
συγκεκριμενα το εμαθα σημερα αυτο, σε ενα βιντεο 2.5 ωρες που πηρα απο τον Leeburg που σε παει βημα βημα για κουταβια απο 8 εβδομαδων μεχρι 8 μηνων.

Κλασσική πόζα χαχαχαχαχα!!!!Μου θυμίζει τον δικό μου πάρα πολύ!!!
δεν υπαρχουν τα γ.π. οταν ειναι μωρα ειναι καραγκιοζοφατσε μεγαλες.

Μουρη μεγαλη ο ''τροχονομος''
ακομη δειχνει το στοπ στη μια λωριδα δεν εχει αρχισει ακομη τα πανω κατω και στα 2. αλλα συντομα χααχαχα.

ωραιος ειναι.φατσα πονηρη.να σου ζησει
τα μπαλακια αν ειναι καινουργια καλο ειναι να τα πλυνεις πριν τα δωσεις για πρωτη φορα.
ευχαριστω ζουζουνε, να σαι καλα.

Πολύ φάτσας ο μικρός :)!!!
Αυτά τα αυτιά που σηκώνονται πότε το ένα και πότε το άλλο είναι τρέλα......
thnx arrigo. να χαιρεσαι και συ τον δικο
σου ;)

Μην του τα αφήνεις αυτά τα μπαλλάκια που...ξεμαλλιάζονται.
Η έστω μόνο παρουσία σου. Να μην τα καταπίνει αυτά τα...μαλλιά.

Μαλιστα Μαμα!!! με τα μπαλακια παιζει μονο οταν ειμαι εγω παρων. στο crate του εχει ενα Kong για γερικα σκυλια, γιατι το puppy παραειναι μαλακο για αυτον.



Και κάτι ακόμη, για τους φίλους που μου στέλνουν π.μ. και ρωτάνε τιμή και από που τον πήρα, μιας και σήμερα με ρώτησαν για πέμπτη φορά.
Γράφω αναλυτικά τα στοιχειά του εκτροφέα, επωνυμία του εκτροφείου του, καθώς και τοποθεσία.
Τιμή δεν θελω να πω όχι γιατί μου απαγορεύει ο εκτροφέας, αλλα γιατι η τιμη ειναι κατι ρευστο, με μικρες σχετικα αποκλεισεις. αν εγω τον πηρα Χ ποσο, δε σημαινει οτι η γεννα η επομενη θα εχει επεισης Χ. εχει να κανει το κοστος επιβασης, ποιοι ειναι οι γονεις, αν ειναι δικοι του και οι 2 γονεις δηλαδη, η ζευγαρωσε με παγκοσμιο πρωταθλητη, οπως και το επιπεδο του κουταβιου ασχετως της τοκετομαδας.
αυτοι ειναι καποιοι παραγοντες που ρυθμιζουν την τιμη.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Υπάρχει kongοειδές μπαλάκι της trixie, που δεν μασουλιέται με τίποτα:

 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Υπάρχει kongοειδές μπαλάκι της trixie, που δεν μασουλιέται με τίποτα:

Είχα φάει τον τόπο να το βρω αυτό εδω Πατρα...
Αλλά τα μπαλάκια air kong που ειναι σαν του τέννις και εχουν σφυρίχτρα μέσα, δεν θα κάνουν? Υποτιθεται ειναι για σκύλους
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Ναι. Δεν λέω...δεν τα ξέρω κιόλας αυτά που λες.
Το άνωθεν πάντως είναι σούπερ. Δεν καταστρέφεται με την καμμία.
Αν σε ενδιαφέρει, να το βρω και να στο στείλω.
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
της σφυριχτρες και οσα εχουν κουδουνιστρες μεσα τα αποφευγω ghelly , γιατι μπορουν να μασηθουν για πλακα, και να τα καταπιει το σκυλι...

εχω βαλει στο ματι αυτα, που εχουν μεσα δευτερη μπαλα, κρατανε αρκετα το ενδιαφερον, αλλα θελει προσοχη ποιο μεγεθος θα παρεις, μη σφηνωσει το κεφαλι του σκυλιου μεσα χαχαχαχα.
732_001.jpg
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ναι. Δεν λέω...δεν τα ξέρω κιόλας αυτά που λες.
Το άνωθεν πάντως είναι σούπερ. Δεν καταστρέφεται με την καμμία.
Αν σε ενδιαφέρει, να το βρω και να στο στείλω.
Μωρε με ενδιαφέρουν αλλά δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε ταλαιπωρία για ενα παιχνίδι. Για όνομα του Θεού

Τα air kong βγαίνουν σε μεγέθη, στην υφή ειναι σαν τα κανονικά μπαλάκια τεννις.035585775210C.jpg



 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
και δεν εχουν την ιδια επιβλαβη κολλα? ουτε ξεμαλλιαζονται?
Εφόσον προμοτάρονται ως σκυλομπαλάκια, είναι (θεωρητικά παντα) ασφαλή.
Αυτά που είχα εγώ, προσπάθησα να τα ξεμαλλιάσω και δεν πολυκατάφερα κάτι
 


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
επειδή έχω 2 air dog της Kong για τον μικρό,επάνω γράφουν NOT A ChEW toy,δηλαδή είναι για παιχνίδι,εκμάθηση του πιάστο-φέρτο (επαναφορά) κτλ αλλά δεν είναι για μασούλημα :)
 
Last edited:


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
valter να σου ζησει ο κουταβος. θα γινει μαλλιαρος?

Το βιντεακι που ειδες του leerburg αξιζε? Ειδα στα reviews οτι ειναι για ολες τις ρατσες πλεον, αξιζει να το δουμε?
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
επειδή έχω 2 air dog της Kong για τον μικρό,επάνω γράφουν NOT A ChEW toy,δηλαδή είναι για παιχνίδι,εκμάθηση του πιάστο-φέρτο (επαναφορά) κτλ αλλά δεν είναι για μασούλημα :)
Εφόσον εχουν σφυρίχτρα δεν ειναι να τα ξεσκίσει στο δάγκωμα. Αλλά μπορεί να παίζει με αυτά. Αλλωστε μπαλάκι ειναι όχι tug να το μασουλάει
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
valter να σου ζησει ο κουταβος. θα γινει μαλλιαρος?

Το βιντεακι που ειδες του leerburg αξιζε? Ειδα στα reviews οτι ειναι για ολες τις ρατσες πλεον, αξιζει να το δουμε?
Οχι κανονικο τριχωμα εχει.

Silent, τα βιντεο της Leerburg αξιζουν τα λεφτα τους. ειναι γεματα με πολλες γνωσεις βιντεο. σε ξεκιναει απο το μηδεν. και ασχετος να εισαι αν θελεις μπορεις να μαθεις πολλα. ειναι για ολες τις φυλες, και σε καποια σημεια διαχωριζει ασκησεις για πετ, και για σκυλι που θα ακολουθησει δυναμικα σπορ η καθηκοντα ασφαλειας. εχω αρκετα dvd τους, και ειδικα αυτα για τα αθληματα ειναι φοβερα. ολα βημα βημα να μαθεις εσυ τι σου γινεται, γιατι γινεται το καθε τι, και μετα πως να τα εφαρμοσεις στο σκυλο.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ωραία μάσκα με τύπο έχει ο μικρός!

Αναμένω να δω πως θα εξελιχθεί το κεφαλάκι του, μάλλον θα γίνει εκφραστικοοοοοο!
Μου αρέσει η θέση των αυτιών!
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
Εχει βλεμμα ο τυπος, εγω να δεις πως περιμενω να δω τι θα βγαλει μολις φγει το μπεμπε τριχωμα, αλλα οπως τον χτενιζω και φαινεται το απο κατω βγαζει ωραιο μελλον , μακαρι για να δουμε, και για τα αυτια ειμαι λογο αγχωμενος οτι θα ναι λιγο ανοιχτα... Μας βλεπω με ταινια...