Gordon Vom Haus Ghor


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
ζουνε ολα μεχρι στιγμης....

οταν τακτοποιηθηκαμε μετα την επιστροφη και αρχισε να εξερευνει, μου βουταει το καλωδιο του φορτιστη του λαπτοπ.... και εκει ειναι που συνειδητοποιώ πως εχω κουταβι, και θελει νταντεμα...

τον εχω συνεχεια υπο επιτηρηση οταν ειναι εκτος crate, δηλαδη ολη μερα εκτος απο οταν κοιμαμαι.

και εδω καπου προκυπτει ενα αλλο θεματακι..


Σημερα κλεινει δευτερη μερα συμβιωσης. ειναι πολυ ηρεμος, παιχνιδιαρης , δεν γκρινιαζει δεν ακουγεται , εχει ηδη αρχισει να περιμενει για να λερωσει εξω, Π.Χ σημερα τα χει κανει ολα εξω στην αυλη.
μπαινει βγαινει στο crate tou χωρις γκρινιες, ομως αν φυγω απο το δωματιο και δε μπορει να με ακολουθησει η δε με βλεπει, σπαραζει στο κλαμα.

και τουαλετα να παω αν κλεισω την πορτα αρχιζει η κλαψα. δεν γαυγιζει κλαιγεται.
οταν ειναι ελευθερος, αν δεν παιζει με κατι ερχεται και αραζει κοντα μου και την πεφτει για υπνο.

δεν μπορω να φυγω χωρις να αρχισει να κλαιει.

για δωστε εξηγησεις σε αυτο.
προφανως με εχει αποδεχτει σαν μελος της αγελης του, αλλα πως βαζω ορια σε αυτο?


παρτε και μια φωτο σημερινη :D
 
Last edited:


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
ειναι η ανασφαλεια των πρωτων ημερων. σε λιγο καιρο θα παψει να το κανει αφου θα θεωρησει το σπιτι οικειο και ασφαλες μερος και θα ασχολειται με τα παιχνιδια του. εμενα με ακολουθει παντου ακομα και τωρα αλλα δε κλαψουριζει ουτε θυμαμαι να κλαψουρισε ποτε...η τοχω ξεχασει...τεσπα..
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πολύ μου αρεσει που σε αποδεχτηκε αυτός σαν μέλος της αγέλης ΤΟΥ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ελα μωρε, όλα κλαινε μόλις κουνησεις πόδι να την κάνεις και δεν μπορουν να ακολουθήσουν. Εγώ ουτε τουαλέτα δεν μπορουσα να πάω χωρις τη Σελιν απέξω να σπαράζει στο κλάμα λες και το σφάζουν. Με τον καιρό επειδη αδιαφορούσα πηρε απόφαση ότι οκ δεν τρέχει και τίποτα
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
θυμηθηκα.,..δε κλαψουριζε γιατι τον εβγαζα τιμωρια στο μπαλκονι οταν μας ταραζε στη δαγκωνια και δεν εβγαζε κιχ,μιλαμε για γαιδουρινη υπομονη το σκασμενο.αφου το εβλεπα απο τα στορια που καθοταν ηρεμο και περιμενε και ελεγα αυτο ειναι αναισθητο.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
αχα! βλεπω αρχισαμε να παιρνουμε μαζικα τα μπαλακια ε? προσεχε αυτα του τενις γιατι ξεμαλλιαζουν και αυτο τωρα τρωει τα παντα.
 




valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
ΟΦ-ΤΟΠΙΚ ΟΥΟΡΝΙΝΓΚ αλλα εχει πλακα...

βρειτε την ομοιοτητα και δειτε διαφορα σε ποστ...και μετα συγκρινεται με μενα... αν η σιωπη ειναι χρυσος θα ειχα κερδισει.
χαχαχαχαχαχαχαχα


Εγγραφή 17-04-2012
Μηνύματα 377






ghelly







Εγγραφή17-04-2012
Περιοχή Πάτρα
Μηνύματα 1.567

 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Δεν έχει αποδεχθεί τίποτα, αγέλη ακόμα δεν ξέρει τι σημαίνει!
Δεν θα σε αποδεχθεί αυτός, εσύ θα το αποδεχθείς!
Αν σε αποδεχθεί αυτός ζήτω που καήκαμε, στο κεφάλο θα σου ανέβει!

Ούτε σε ξέρει!Κράτα μικρό καλάθι γιατί θα επακολουθήσουν και άλλα!;)
Το κουτάβι το έχεις μόλις 3 μέρες!

Ακολούθησε πρόγραμμα!Βάζε τον στο crate και άλλες φορές της ημέρας για ηρεμία, όχι μόνο το βράδυ για ύπνο!Κάνε τον να το συνηθίσει!
Ας κλαίει, δεν πειράζει, αδιαφορία!Ηρεμία και αδιαφορία!
Ήρεμες αποτροπές, όχι εντάσεις στις κινήσεις σου!
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
ΟΦ-ΤΟΠΙΚ ΟΥΟΡΝΙΝΓΚ αλλα εχει πλακα...

βρειτε την ομοιοτητα και δειτε διαφορα σε ποστ...και μετα συγκρινεται με μενα... αν η σιωπη ειναι χρυσος θα ειχα κερδισει.
χαχαχαχαχαχαχαχα


Εγγραφή 17-04-2012
Μηνύματα 377






ghelly







Εγγραφή17-04-2012
Περιοχή Πάτρα
Μηνύματα 1.567

θα στη φτιαξει τη γουνα σου η γκελυ μολις μπει χαχαχαχαχαχα,θα σε δω βρε σε ενα μηνα απο τωρα ποσα ποστ θα εχεις με το νεο μωρο που απεκτησες!!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εχει πεσει ξυρισμα στα μπαλακια, γιατι τα εχω για τις ρακετες, να μην μαζευουν νερο.
ΟΦ-ΤΟΠΙΚ ΟΥΟΡΝΙΝΓΚ αλλα εχει πλακα...

βρειτε την ομοιοτητα και δειτε διαφορα σε ποστ...και μετα συγκρινεται με μενα... αν η σιωπη ειναι χρυσος θα ειχα κερδισει.
χαχαχαχαχαχαχαχα


Εγγραφή 17-04-2012
Μηνύματα 377






ghelly







Εγγραφή17-04-2012
Περιοχή Πάτρα
Μηνύματα 1.567

θα στη φτιαξει τη γουνα σου η γκελυ μολις μπει χαχαχαχαχαχα,θα σε δω βρε σε ενα μηνα απο τωρα ποσα ποστ θα εχεις με το νεο μωρο που απεκτησες!!!
Αμ το ξύρισμα δεν θα το φάνε τα μπαλάκια του τέννις κακομοιρη μου!!! :pΜε χαλάουα σε βλέπω για να ειναι αργος και βασανιστικός ο πόνος! *demonio*
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
Αμ το ξύρισμα δεν θα το φάνε τα μπαλάκια του τέννις κακομοιρη μου!!! :pΜε χαλάουα σε βλέπω για να ειναι αργος και βασανιστικός ο πόνος! *demonio*
Κατι τετοιο εχεις στο μυαλο σου?? AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA.

[video=youtube;oRKbez1LpWU]http://www.youtube.com/watch?v=oRKbez1LpWU[/video]
 




Farfallina

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2012
111
0
ζουνε ολα μεχρι στιγμης....

οταν τακτοποιηθηκαμε μετα την επιστροφη και αρχισε να εξερευνει, μου βουταει το καλωδιο του φορτιστη του λαπτοπ.... και εκει ειναι που συνειδητοποιώ πως εχω κουταβι, και θελει νταντεμα...

τον εχω συνεχεια υπο επιτηρηση οταν ειναι εκτος crate, δηλαδη ολη μερα εκτος απο οταν κοιμαμαι.

και εδω καπου προκυπτει ενα αλλο θεματακι..


Σημερα κλεινει δευτερη μερα συμβιωσης. ειναι πολυ ηρεμος, παιχνιδιαρης , δεν γκρινιαζει δεν ακουγεται , εχει ηδη αρχισει να περιμενει για να λερωσει εξω, Π.Χ σημερα τα χει κανει ολα εξω στην αυλη.
μπαινει βγαινει στο crate tou χωρις γκρινιες, ομως αν φυγω απο το δωματιο και δε μπορει να με ακολουθησει η δε με βλεπει, σπαραζει στο κλαμα.

και τουαλετα να παω αν κλεισω την πορτα αρχιζει η κλαψα. δεν γαυγιζει κλαιγεται.
οταν ειναι ελευθερος, αν δεν παιζει με κατι ερχεται και αραζει κοντα μου και την πεφτει για υπνο.

δεν μπορω να φυγω χωρις να αρχισει να κλαιει.

για δωστε εξηγησεις σε αυτο.
προφανως με εχει αποδεχτει σαν μελος της αγελης του, αλλα πως βαζω ορια σε αυτο?


παρτε και μια φωτο σημερινη :D
Πανέμορφος είναι!! Να έχετε μια καλή ζωή μαζί!!
ΥΓ. Η περιγραφή της απόκτησης του, ήταν μυθιστορηματική!!!
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
να σου ζησει ο σκυλαρος φιλε μου!
Πολυ ομορφος!

Σε ευχαριστω πολυ jimbo και εσυ να χαιρεσαι τον δικο σου!!!

Η αναζήτηση έχει αρχίσει ήδη και πάει καλά...Νεότερα απο το Δεκέμβριο!Ως τότε απλά κάνω υπομονή!

Και εμένα το Gordon μου φαίνεται το πιο ωραίο απο όλα:p
δε μας δινεις και καμια πληροφορια ως προς την φυλη....? αντε με το καλο και στα δικα σου :D
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
καλώς τα δέχτηκες!!! να σου ζήσει ο κούκλος γείτονα!!!
θα σου λέγκα να συναντιόμασταν αφού κάνετε τα εμβόλια...
αλλα μάλλον δεν tah είμαστε καλή επιρροή για τον κούταβο σου!!! :p
ευχαριστω πολυ για τις ευχες,
να σας συναντησουμε, την θελουμε την κοινωνικοποιηση την ζηταμε, αμα ειναι και της γειτονιας ουυυυυυ ,
εκτος κ αν εισαστε ζηλιαρηδες και δαγκανιαρηδες...


Να σου ζήσει Valter!!!! Είναι κούκλος!!!Με τις εικόνες που ανέβασες μου θύμησες πόσο μου λείπει εκείνη η ηλικία!!!!Να την απολαύσεις τώρα ,έχει τις γλύκες της!!! Να περνάτε όμορφα μαζί :D
μας εχει παρει τα μυαλα ο ατιμος. σε ευχαριστουμε πολυ.

Δράση και αντίδραση....

Μετά την χθεσινή παράνοια του παραπαπομ, ήρθε αυτό το θέμα του valter

Να σου ζήσει, να έχετε μια ευτυχισμένη κοινή ζωή!!!!:):)
εγραφα ενα ποστ και μολις το ανεβασα, διαβασα την παρακρουση αυτη ποσταρισμενη στο δικο μου νημα...
Μετα ολη την παραζαλη του ταξιδιου , νομιζα πως θα εχω και παραζαλη ιντερνετικη... ευτυχως τα σβησατε.. γιατι ημουν ετοιμος να του πω.. " δε μπα να χεσεις σε αλλουνου την πορτα λεω γω.."

ευχαριστω πολυ για τις ευχες.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Καλώς όρισες!:)

Να χαίρεσαι τον κούταβό σου, για πάρα πολλά χρόνια!!!

..." δε μπα να χεσεις σε αλλουνου την πορτα λεω γω.."
Αυτό θα το κάνει ο μικρός σου, λίαν συντόμως!!!:D
 


valter

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2009
160
1
Νέο Ψυχικό
Καλώς όρισες!:)

Να χαίρεσαι τον κούταβό σου, για πάρα πολλά χρόνια!!!
Να σας πω καλως σας βρηκαμε? να κοιτατε τον αριθμο της εγγραφης, οχι τον αριθμο τον ποστ χιχιχιχιχιχι.

απο το 2009 εδω ειμαστε, αλλα ποσταρουμε λιγο, διαβαζουμε τι λετε περισσοτερο.
καλως σας βρηκε ο κουταβος.


Γιαννη σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Να σας πω καλως σας βρηκαμε? να κοιτατε τον αριθμο της εγγραφης, οχι τον αριθμο τον ποστ χιχιχιχιχιχι.

απο το 2009 εδω ειμαστε, αλλα ποσταρουμε λιγο, διαβαζουμε τι λετε περισσοτερο...
Γιώργο,
Εδώ που τα λέμε, με έπιασες αδιάβαστο... "σειρά", δηλαδή, ίδια "κληρουχία" είμαστε!!!:D

Υ.Γ. Είμαστε, όντως, "λίγο" πιο πολυλογάδες...:rolleyes:
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ε, ξεκίνα να τον αφήνεςι και άλλες ώρες μέσα στο crate εκτός από τον ύπνο..και άστον να σπαράξει...θα σταματήσει. Και ο δικός μου όταν τον έφερα σπίτι 2,5 μηνών όχι μόνο με ακολουθούσε παντού αλλά και στο μπάνιο όταν πήγαινα 'έμπαινε και αυτός και μου έκανε παρέα....Αν δε έκλεινα τη κουρτίνα για να κάνω ντους...σπάραζε...!! Μέχρι που αποφάσισα να σταματήσει αυτή η ιστορία γιατί καλά κουτάβι 5 κιλά...45κιλά ενήλικο Golden μαζί στο μπάνιο με άλλους 2 να περιμένουν σειρά απ'έξω να μπούνε και αυτοί...δεν λέει!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Γιώργο,
Εδώ που τα λέμε, με έπιασες αδιάβαστο... "σειρά", δηλαδή, ίδια "κληρουχία" είμαστε!!!:D

Υ.Γ. Είμαστε, όντως, "λίγο" πιο πολυλογάδες...:rolleyes:
Αστον, επειδη ειμαστε χαρά θεού και το δείχνουμε θα μας πει για τα ποστ μας????
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU