Hμερολόγιο Dog forum 2011






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
κύριοι και κυρίες
λαέ του ντόγκ φόρουμ
με τιμά η προτίμησή σας και ευχομαι να φανώ αντάξιος των προσδοκιών σας
που είναι τα λεφτά? οεο???
λεφτά υπάρχουν?

αναλαμβάνω το μάνατζμεντ ήτοι
θα λέω ποιός θα κάνει τι -που και πότε
θα ελέγχω τα οικονομικά θέματα
και δεν θα κάνω τίποτα άλλο γιατί η διοίκηση ανθρώπινων πόρων είναι κουραστική αγχωτική και είμαι και σε ευαισθητη ηλικία

:lol:

5θήμερος κράτηση σε όλους όσους δεν με ήθελαν για αρχηγό-και αυτό είναι μόνο προειδοποίηση//

λοιπόν ας πιάσουμε δουλειά- που είναι τα λεφτά οεο?
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
χρειαζόμαστε λοιπόν

να αποφασίσουμε την τιμή

ειδικό paypal να ανοίξει λογαριασμό
γραφίστα να αναλάβει το δημιουργικό (μπορώ να τον βοηθήσω στα τεχνικά)
έμπιστο άνθρωπο να χρησιμοποιήσει τον τραπεχζικό του λογ/σμό
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Να επισημάνω άλλα 2 πρακτικά σημεία που θέλουν προσοχή.

-Αν βγει σαν ημερολόγιο του dogforum χρειάζεται την έγκριση του admin
-Δεν επιτρέπεται η δημόσια ανάρτηση λογαριασμού τραπέζης που ανήκει σε ιδιώτη
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
αν υπαρξει λογαριασμος pay pall δεν θα υπαρξει καμμια δημοσιευση λογαριασμου τραπεζης...
η τραπεζα αναφερθηκε για την berna & labrador retriever..... ( σε περιπτωση που τους εξυπηρετησει καποιος...)
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
κόστος για 100 ημερολόγια 517 ευρώ με ΦΠΑ άρα 5,17 ανα τεμάχιο + έξοδα αποστολής 6 ευρώ με κούριερ
τιμή 11,17 ευρώ

αρα προτείνω τελική τιμή 22 ευρώ

κάποιος θα πρέπει να κάνει την παραλαβή και την αποστολή των ημερολογίων αφιλοκερδώς.
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
αν υπαρξει λογαριασμος pay pall δεν θα υπαρξει καμμια δημοσιευση λογαριασμου τραπεζης...
η τραπεζα αναφερθηκε για την berna & labrador retriever..... ( σε περιπτωση που τους εξυπηρετησει καποιος...)
Oχι...εγω Πειραια μενω:p:pΓια τους αλλους ρωτησα.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
-Αν βγει σαν ημερολόγιο του dogforum χρειάζεται την έγκριση του admin
αυτό εξυπακούετε αλλά καλό θα ήταν να έχουμε ολοκληρωμένη πρόταση,
εκτός εαν θέλει να αναλάβει η διαχείρηση του φόρουμ οπότε γλυτώνουμε τα διαδικαστικά.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
κόστος για 100 ημερολόγια 517 ευρώ με ΦΠΑ άρα 5,17 ανα τεμάχιο + έξοδα αποστολής 6 ευρώ με κούριερ
τιμή 11,17 ευρώ

αρα προτείνω τελική τιμή 22 ευρώ
Πιστεύω ότι μπορεί να βρεθεί αρκετά καλύτερη τιμή. Πολλά μου φαίνονται.
Μπορώ να το κοιτάξω κι εγώ αργότερα.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
δεν υπαρχει καποιος επαγγελματιας με εδρα αττικη..? να συνεργαζεται με courrier? η τιμη μπορει ευκολα να κατεβει απο τα 6 στα 4 ευρω....
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
George A, για ποιο μέγεθος χαρτιού σου ζήτησαν αυτά τα λεφτά;
Είναι μια προσφορά συνολική ό,τι και να φτιαχτεί;

π.χ. αν το κάνουμε σε Α5 πόσο κοστίζουν οι 14 σελίδες (με εξώφυλλο και οπισθόφυλλο)

Δεν ξέρω από τιμές γι' αυτό ρωτάω...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Καλή ιδέα, αλλά...

- 22 Ευρώ για ημερολόγιο δεν πρόκειται να δώσει κανείς (ειδικά αν σκεφτούμε ότι είμαστε και "αργά" και οι περισσότεροι έχουν ήδη ημερολόγια)
- Οι φωτογραφίες για εκτύπωση θα πρέπει να έχουν ανάλυση εκτύπωσης (δηλαδή 300dpi). Οι περισσότερες φωτογραφίες των διαγωνισμών δεν είναι σίγουρο ότι κάνουν. Σίγουρα δεν μπορούν να παρθούν από την "web version" της φωτογραφίας που είναι πολύ χαμηλής ανάλυσης - άσε που αρκετές έχουν τραβηχτεί από κινητά...
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Σίγουρα δεν μπορούν να παρθούν από την "web version" της φωτογραφίας που είναι πολύ χαμηλής ανάλυσης - άσε που αρκετές έχουν τραβηχτεί από κινητά...
Συμφωνώ με τα παραπάνω κ να πω ότι γι' αυτό το λόγο πρότεινα να σταλούν οι φωτο στην Xotikouli -σε υψηλή ανάλυση- , ώστε να'χει μπόλικο υλικό να αποφασίσει :)
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
αυτές οι τιμές που είπα είναι απο τιμοκατάλογο μιας εταιρείας

εαν θεωρείτε οτι δεν θα έχει αρκετές πωλήσεις ή δεν έχουμε καλή ποιότητα φωτογραφιών μπορούμε να αρχίσουμε να προετοιμάζουμε το ημερολόγιο για το 2012
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
το dogforum έχει 727 ενεργά μέλη... δε θα πάρουμε εμείς οι ίδιοι; 100 ημερολόγια... εγώ θέλω ένα ημερολόγιο με τη ρούμπι την σκύλα της sofiaklv! πεθαίνω!!! :xD:*agapoylas*
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
το dogforum έχει 727 ενεργά μέλη... δε θα πάρουμε εμείς οι ίδιοι; 100 ημερολόγια... εγώ θέλω ένα ημερολόγιο με τη ρούμπι την σκύλα της sofiaklv! πεθαίνω!!! :xD:*agapoylas*
Σόρρυ που κάνω το συνήγορο του διαβόλου, αλλά χλωμό το βλέπω να πουλιούνται 100.

Εγώ πάντως το βρίσκω ότι "αργήσαμε" και θα φτάσουμε απόκριες την τελική υλοποίηση (συνενόηση με admin, συλλογή φωτογραφιών, επεξεργασία αυτών, ανεύρεση συμφερέστερου προμηθευτή κλπ.) - οπότε φοβάμαι πως θα είναι μία "σπασμωδική" κίνηση.

Θα έβρισκα πολύ καλή ιδέα το να οργανωθεί από τώρα με όλη την άνεση του χρόνου το ημερολόγιο 2012 ή και άλλες τέτοιες ιδέες που μπορεί να μας κατέβουν στο κεφάλι...

Επίσης, τα 727 ενεργά πως νοούνται ...ως ενεργά? Έχουν κάνει π.χ. λogin τον τελευταίο χρόνο? Αυτό μόνο ο admin μπορεί να το πει.
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Η ιδέα είναι καλή αλλά θα συμφωνήσω με τη vrmode ότι είναι αργά για ημερολόγιο.

Θα μπορούσαμε όμως να σκεφτούμε κάτι άλλο και να το προωθήσουμε και στο facebook.

Μια ιδέα θα ήταν ένα είδος photo book με συμβουλές ή πληροφορίες και κάποιο φιλοζωικό μήνυμα και να το προσφέρουμε μέσω του προγράμματος blurb for good του blurb store. Ο ενδιαφερόμενος το παραγγέλνει κατευθείαν από το blurb store.