H μοναδικότητα των dachshunds




superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
εχουν τσαγανο,ειναι μυωδη
γαβγιζουν πολυ,παρολο το μεγεθος κτο κοντο δρασκελισμο ειναι πολυ γρηγορα.
ειδοποιουν.
κ γενικοτερα κοτες,κουνελια,ποντικια σπουργιτια κλπ ειναι το χομπυ τους
και θα ελεγε τουλαχιστον απο τον δικο μου οτι ειναι αρκετα ανθρωποκεντρικα
 








stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Το γαύγισμα τους είναι απίστευτα συνεχές. Αν τα τεριε γαυγίζουν μια αυτά γαυγίζουν 1000!!! και δεν βάζουν π&πό κάτω συνέχεια στην κίνηση είναι.
 




Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
απ' τη μικρή επαφή που είχα παλιότερα συγκράτησα μόνο αυτό, ότι εμείς καθόμασταν στον καναπέ κι αυτά ΔΕΝ ήταν αραχτά, πηγαινοέρχονταν όλη την ώρα δεν ξέρω που.
Χλόη πάντως αυτά που έχουν τα παιδιά είναι κοντότριχα με γυαλιστερή τρίχα που μοιάζει σα σύρμα αλλά τελικά είναι σχεδόν μαλακή και είναι όλα στα χρώματα του ροτ.
 




deckel

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2011
70
0
Ρόδος
Όταν τρέχουν με τα κοντα ποδαράκια τους και το χαμηλό θώρακα...πεθαίνω!!!!!! Είναι ενεργητικά άλλά όχι αεικίνητα, γαυγίζουν δυνατά και με την πρώτη ευκαιρία θα ανέβουν στα γόνατά σου για χάδια....είναι λαίμαργα μέχρι αηδίας....χρειάζονται προσοχή στο θέμα του φαγητού, για να μην πάρουν βάρος και παρουσιάσουν προβλήματα με τη σπονδυλική τους...νομίζω είναι και ελαφρώς ξεροκέφαλα....!!!!! Αλλά και μόνο βλέποντας τη φάτσα τους εγω προσωπικά ξεχνώ τα όποια προβλήματά μου.....
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Ωωωωωωωωω!!! Το ασβόσκυλο! χαχα! Πιο ζουμπάς από ζουμπας έτσι? Α! Κάποιος ρώτησε γτ έχουν δική τους κατηγορία? Γτ πολύ απλά δν μπορούσαν να αποφασίσουν αν είναι hound ή τεριέ. Κ αφού είναι η μόνη πιστοποιημένη φυλή για κυνήγι κ πάνω κ κάτω από το έδαφος, θέλει δική του κατηγορία! ;) Τα ξέρω από παλιά αυτά. Είχα τρελαθεί με μια ταινία του Disney με δαύτα! Την οποία έχω κ χρόνια να δω τώρα που το σκέφτομαι κ πρέπει να βρω...
 




Michalis Max

Member
2 Μαϊου 2017
5
1
Υπέροχα πλάσματα! Από μια σύντομη επικοινωνία εκτίμησα ιδιαιτέρως τον κύριο Αντωνόπουλο του ΥΓΕΊΑ που αναφέρθηκε πιο πάνω. Επίσης, σε περίπτωση που βρεθείτε προς Ουγγαρία, αποφύγετε τον Kis Tibor και το Cyberdachs. Δυστυχώς, από προσωπική εμπειρία κατάλαβα για ακόμη μια φόρα πως καλοί τίτλοι δεν σημαίνουν και καλός άνθρωπος.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.111
Μηνύματα
895.743
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π