International Dog Festival - Athens 2013


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στα μικροπαράπονα για τη διοργάνωση έχω να προσθέσω ότι η πρόσβαση ήταν μεν εύκολη καθώς η έκθεση έγινε στο συγκεκριμένο μέρος, αλλά όποιος δεν ήξερε που είναι το στάδιο ξιφασκίας δεν επρόκειτο να το βρει μέσω κάποιας ταμπέλας ή μπάννερ. Στο ρεύμα από Αθήνα προς Γλυφάδα έβρισκες το φανάρι μόνο αν το ήξερες ή είχες βάλει τα σημάδια σου. Κάτι που δεν βρήκα πολύ guest friendly, ειδικά για όσους δεν είναι γνώριμοι με την Αθήνα και τις εγκαταστάσεις της.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Σαφως περισσοτερος κοσμος σημερα! Δυστυχως επρεπε να φυγω πριν το bis. Μ αρεσε που εβλεπα κοσμο να ΘΕΛΕΙ να ενημερωθει, με χαλασε που ειδα κοσμο με σκυλια πο πετ σοπ να τα περιφερουνε για βολτα, κι ενω δεν διαγωνιζονταν. Ειδα 2 τετοιες περιπτωσεις.

Και χτες και σημερα Λαμπ καλυτερος ομαδας 8, χτες M.C of Palmhill Ouzo , σημερα M.C of Palmhill P.R Volcano, ο δικος μας ντεξτερ!!!! Χτες επισης 2ο καλυτερο εκτροφειο εκθεσης το m.c of palmhill, για σημερα δεν ξερω ακομα.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
6/10/13 Καλυτερος νεων εκθεσης m.c of Palmhill A.M Chris!! M.C of Palmhill S.O Show Must Go On 4o καλυτερο κουταβι εκθεσης! retrievers' power! :D

Μου αρεσαν πααααααρα πολυ και τα ακιτα! ο κουκλος που βγηκε bis (ηταν ο κορυφαιος σκυλος της προηγουμενης χρονιας ή οχι? νομιζω αυτο ακουσα στη Μενεγακη αλλα δεν ξερω αν ηταν το ιδιο ακιτα) αλλα και ο δευτερος καλυτερος στους νεους!!

Πραγματικα παρα πολυ εντυπωσιακα σκυλια και αρχοντικα, αυτο που λεμε ηρεμη δυναμη :)

Γνωριζει καποιος τι εγινε στα γαλλικα μπουλντογκ;;


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Last edited:


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Μου αρεσαν πααααααρα πολυ και τα ακιτα! ο κουκλος που βγηκε bis (ηταν ο κορυφαιος σκυλος της προηγουμενης χρονιας ή οχι? νομιζω αυτο ακουσα στη Μενεγακη αλλα δεν ξερω αν ηταν το ιδιο ακιτα) αλλα και ο δευτερος καλυτερος στους νεους!!

Πραγματικα παρα πολυ εντυπωσιακα σκυλια και αρχοντικα, αυτο που λεμε ηρεμη δυναμη :)
Ο σκύλος που βγήκε πρώτος στο Best in show του Σάββατου ήταν ο MYNYDDHAF'S KING of the RING (ROCKET) και ο δεύτερος καλύτερος στην κατηγορία νέων ο γιός του - AMERICAN AKITA HOUSE GRIZZLY.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Γνωριζει καποιος τι εγινε στα γαλλικα μπουλντογκ;;
Ο Domenik (Ορφέας) του Γιάννη Μαρτίδη «έκλεισε» το τίτλο JUNIOR CHAMPION of GREECE, άρα δύο μέρες έπρεπε νε έχει πάρει 2xJCAC, για τα άλλα δεν ξέρω, πάντως ο Γιάννης και η γυναίκα του Αλίνα μου είπαν οτι πήγαν πολύ καλά με τα γαλλάκια τους.
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μαρία, σοβαρά τώρα...

Το πιθανότερο ενδεχόμενο είναι (και το εύχομαι!) να είμαι παντελώς άσχετος...
όπως λένε κάποιοι, μπορεί να μην μπορώ να ξεχωρίσω το "μπρος" από το "πίσω" ενός σκύλου...
και, όπως λένε και κάποιοι άλλοι, μπορεί να μην "έχω" κάν τον δικό μου σκύλο...


Το πιό απίθανο ενδεχόμενο, όμως, είναι:
Ταρσοί?
Cow hawks?
Βάρος? ΤΕΡΑΣΤΙΟ βάρος...
Ο φουκαράς, δεν μπορούσε να τρέξει ούτε 25-30 μέτρα?
Φυσικός φύλακας?
Τολμησα και εκανα ενα παρομοιο σχολιο στο facebook και δε μπορεις να φανταστεις τι εγινε!!!!
 




pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
Πολύ ωραία έκθεση !!
Μπράβο στον ΚΟΕ. Εμένα μ άρεσαν και οι κριτές !
Το σάββατο με τον Ισπανό όλοι παράπονα.........
Αμα δεν θέλετε ρε παιδιά κρίση και θέλετε απλά το EXELLENT για δεν το λέτε να τελειώνουμε............

υ.γ. για να σας προλάβω, VG μας έβαλε με 2 αρνητικά στην κρίση του που τα βλέπαμε και μεις.
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Καλα τι εγινε ππια σ αυτη την εκθεση?? Σκυλια - γαιδουρια για να τα καβαλανε παιδια, σαρπει που δε παιρνουν τα ποδια τους... ποσο μπροστα ειμαστε???
 




kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Διεθνής Έκθεση σκύλων 5/10/2013
Gr.Ch. Gioko Emmy CAC-CACIB, BOB, BOG2
Gioko Ntolmas Best puppy
Διεθνής Έκθεση σκύλων 6/10/2013
Gr.Ch. Gioko Emmy CAC-CACIB, BOB, BOG4
Gioko Oscar CAC-CACIB
Gioko Ginger RCAC-RCACIB
Gioko Ntolmas Best puppy
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιάννη Βλάχο (συνιδιοκτήτη της Gioko Emmy) για τον εξαιρετικό χειρισμό. Επίσης ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες καθώς και στους διοργανωτές.
zub.jpg
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Αμα δεν θέλετε ρε παιδιά κρίση και θέλετε απλά το EXELLENT για δεν το λέτε να τελειώνουμε............
μα αυτό λέω.....δεν θέλω μόνο το EXELLENT (ή το οποιοδήποτε αποτέλεσμα, )θέλω βασικά την κρίση....τεκμηριωμένη και σοβαρή.....
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
μα αυτό λέω.....δεν θέλω μόνο το EXELLENT (ή το οποιοδήποτε αποτέλεσμα, )θέλω βασικά την κρίση....τεκμηριωμένη και σοβαρή.....
ε μα εμείς συμφωνούμε,

σε όλη αυτή την μουρμούρα του σαββάτου πήγαινε το σχόλιο..... νισάφι πια.....
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
σε όλη αυτή την μουρμούρα του σαββάτου πήγαινε το σχόλιο..... νισάφι πια.....
Έτσι γίνεται πάντα, τι άκουσαν τα αυτιά μου μετά τα τελικά από εκείνουν που δεν ανέβηκαν στο βάθρο...
Και μετά την κρίση του συγκεκριμένου κρίτη άκουσα πολλά παράπονα.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
ένα μείον ακόμα....
το κόκκινο χαλί στον κεντρικό στίβο!
η απόλυτη καταστροφή των φωτογράφων (τουλάχιστον των ερασιτεχνών....;) )
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ακιρ.jpg
καταστροφη φωτογραφων?
μια πολυ ωραια φωτογραφια που με εχει μπερδεψει ...
ποιον να ευχαριστησω τον γιατρο η την νατασσα?
πιασαν και οι δυο απο ιδια γωνια την καλυτερη μας στιγμη...
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
To κοριτσι πεταει... στην κυριολεξια :)

Πες της να στο μαθει, να τοκανεις και συ!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Το κατάλαβα, αλλά δεν μιλάω για το συγκεκριμένο περιστατικό, αλλά για την παραπάνω τοποθέτηση του Johnk, η οποία είναι έτσι όπως την αντιλαμβάνομαι επίσης γενική και όχι για τον συγκεκριμένο σκύλο και άνθρωπο.
Ειρήνη "μου"!
Ζητάω ταπεινά συγγνώμη για την αγένεια να μην σου απαντήσω άμεσα (παρότι το διάβασα άμεσα), αλλά (κυριολεκτικά) δεν υπήρχε χρόνος!

Οπως έχει εξελιχθεί η πληροφόρηση, καταλαβαίνω ότι έχεις δίκιο: ο σκύλος αυτού του ανθρώπου (μάλλον?) δεν ήταν ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ...
Οπότε, φαντάζομαι, για παράδειγμα, τον Negro (που τον λατρεύω και με συμπαθεί αρκετά), ή τη Θέτιδα (που "αμοιβαία τα αισθήματα, μωρό μου")... να έχει τσαντιστεί - τρομάξει με κάτι και να έχει "κόψει καπίστρι"... και να τον/την κυνηγάω να τον/την πιάσω... ναι, πιθανότατα θα μου κατεβάσουν τη μούρη...

Ομως, συμφωνώντας μαζί σου, επαναλαμβάνω πως το: "να σε δαγκώσει ΕΤΣΙ ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ σκύλος", φτάνει ακόμα και σε σκέψεις ευθανασίας...

Τολμησα και εκανα ενα παρομοιο σχολιο στο facebook και δε μπορεις να φανταστεις τι εγινε!!!!
Ναι, τα διάβασα (επιτέλους, σήμερα το μεσημέρι) τα χάλια... την καφρίλα...

Υ.Γ. Και, αμέσως μετά, επανέλαβα (για χιλιοστή - και έως ενοχλητική - φορά) στη γυναίκα μου ότι: "ζωή νάχουν τα σκυλάκια μας, αλλά όσο "μαθαίνω", το επόμενο σκυλί μου θα είναι κάποιο μειονεκτικό - ηλικιωμένο - τρίποδο - τυφλό - κακοποιημένο σκυλάκι από τα δεκάδες που κοινοποιώ καθημερινά"...

Γατάκια...
Εισάγει την έννοια του αφύσικου φύλακα!
Ρε συ, Κώστα,

Ο "φυσικός" φύλακας... whatosoever (που λέμε κι εμείς...), οφείλει να μπορεί να κινηθεί, να τρέξει, να πηδήξει (με την καλή έννοια, πάντα!)...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981