Kαμμιά ιδέα για το πως να βοηθήσω?




Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Δυστυχώς θα αργήσει. Ψάξε για φιλοζωική.

Πήρα.Δεν μπορούν να κάνουν τίποτα μου είπαν.Απλά αν τους δώ να πάρω τηλέφωνο ωστε να έρθουν.Τσάμπα θα πάει το σκυλάκι...
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Απο κανενα μπαλκονι δεν εχουν αφησει ανοιχτα να βγαινει εξω? Μπορεις να βρεις τροπο να το δεις?
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Απο κανενα μπαλκονι δεν εχουν αφησει ανοιχτα να βγαινει εξω? Μπορεις να βρεις τροπο να το δεις?
Όχι.Είναι όλα κλειστά.Παντζούρια και παράθυρα και η πόρτα κλειδωμένη.Το ακούω μόνο να γρατζουνάει την πόρτα οταν χτυπάω τίποτα άλλο.
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
ή τουλάχιστον να βρεις τρόπο να ρίξεις μέσα νερό να πιεί και φαγητό να φάει.........
Έστω νερό με λάστιχο - ποτιστήρι και ας το πιει από κάτω.......
Από κάποια χαραμάδα ίσως....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εχεις δύο επιλογές:
1. Να σηκωθείς να πας άμεσα στον εισαγγελέα υπηρεσίας [δουλεύει και απόγευμα 5-7 νομίζω] και να ζητήσεις άμεση παρέμβαση -πρόσεξε...όχι για το καλό του σκύλου- ότι σας ενοχλεί νύχτα-μέρα με τα κλάμματά του και ότι δεν φαίνεται κανένας στο σπίτι εδώ και μέρες, για να ζητήσετε να κάνει κάτι και ότι δεν αντέχετε άλλο την φασαρία και το να μην μπορείτε να κοιμηθείτε. Και μόλις πάρεις την παραγγελία στα χέρια σου, κατσικώνεσαι στο αστυνομικό τμήμα και τους τα κάνεις τσουρέκια, μέχρι να ξεκουνηθούν, με την ίδια αιτιολογία.
2. .................................. [δεν χρειάζεται να σου πω - φαντάζομαι καταλαβαίνεις].................
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Εχεις δύο επιλογές:
1. Να σηκωθείς να πας άμεσα στον εισαγγελέα υπηρεσίας [δουλεύει και απόγευμα 5-7 νομίζω] και να ζητήσεις άμεση παρέμβαση -πρόσεξε...όχι για το καλό του σκύλου- ότι σας ενοχλεί νύχτα-μέρα με τα κλάμματά του και ότι δεν φαίνεται κανένας στο σπίτι εδώ και μέρες, για να ζητήσετε να κάνει κάτι και ότι δεν αντέχετε άλλο την φασαρία και το να μην μπορείτε να κοιμηθείτε. Και μόλις πάρεις την παραγγελία στα χέρια σου, κατσικώνεσαι στο αστυνομικό τμήμα και τους τα κάνεις τσουρέκια, μέχρι να ξεκουνηθούν, με την ίδια αιτιολογία.
2. .................................. [δεν χρειάζεται να σου πω - φαντάζομαι καταλαβαίνεις].................

Τον εισαγγελέα υπηρεσίας θα τον βρώ στο αστυνομικό τμήμα??
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν υπάγεσαι στην Αθήνα στην Ευελπίδων ----> εισαγγελέας ακροάσεων - κτίριο 16 - ισόγειο.
Αν υπάγεσαι στον Πειραιά -----> Σκουζέ 3 - 4ος όροφος - γραφείο 414
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Αν υπάγεσαι στην Αθήνα στην Ευελπίδων ----> εισαγγελέας ακροάσεων - κτίριο 16 - ισόγειο.
Αν υπάγεσαι στον Πειραιά -----> Σκουζέ 3 - 4ος όροφος - γραφείο 414
A τοοοσο καλα:p.

Και μου είπες να μην πω την αλήθεια?Δηλαδή να τους πώ οτι ο σκύλος ενοχλεί και τέτοια?
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
ή τουλάχιστον να βρεις τρόπο να ρίξεις μέσα νερό να πιεί και φαγητό να φάει.........
Έστω νερό με λάστιχο - ποτιστήρι και ας το πιει από κάτω.......
Από κάποια χαραμάδα ίσως....

Μόλις έριξα 3 ποτηστήρια νερό απο ότι χαραμάδα υπήρχε..Ελπίζω να έφτασε κάτι αν και δεν το νομίζω.Συνεχίζει να κλαίει αμείωτα.
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Αν πάρω αστυνομία και πω πως ανησυχώ μην πέθαναν εκει μέσα λόγω των συνθηκών δεν θα το τρέξουν πιο πολύ το ζήτημα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ακριβώς.
Και με το αντίστοιχο άυπνο-απεγνωσμένο βλέμμα.
Τώρα αν δεις και βρίσκεις ανταπόκριση, πέτα και καμμιά σπόντα για το φουκαριάρικο που θα πεθάνει από πείνα και δίψα, γιατί ένας Θεός ξέρει, πότε θα γυρίσουν οι ένοικοι του σπιτιού...
Πάντως...είσαι σίγουρος γιά όλα αυτά; Οτι έφυγαν για τόσες μέρες και άφησαν πίσω τους το κουτάβι;
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Ακριβώς.
Και με το αντίστοιχο άυπνο-απεγνωσμένο βλέμμα.
Τώρα αν δεις και βρίσκεις ανταπόκριση, πέτα και καμμιά σπόντα για το φουκαριάρικο που θα πεθάνει από πείνα και δίψα, γιατί ένας Θεός ξέρει, πότε θα γυρίσουν οι ένοικοι του σπιτιού...
Πάντως...είσαι σίγουρος γιά όλα αυτά; Οτι έφυγαν για τόσες μέρες και άφησαν πίσω τους το κουτάβι;

Κοίτα.Αυτοί πάντα ερχοντουσαν Παρασκευή-Κυριακή γιατί τότε τους έδινε άδεια το ψυχιατρείο.Τώρα αν γινει κάτι και γυρίσουν αύριο η έχουν πάει βόλτα δεν το ξέρω.Αξίζει να ρισκάρω?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν πάρω αστυνομία και πω πως ανησυχώ μην πέθαναν εκει μέσα λόγω των συνθηκών δεν θα το τρέξουν πιο πολύ το ζήτημα.
Σου ξαναλέω. Δεν μπορούν να μπουν αν δεν υπάρχει εισαγγελική εντολή. Μόνο σε μία και μοναδική μακάβρια περίπτωση, που δεν είναι όμως της παρούσης :rolleyes:
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Σου ξαναλέω. Δεν μπορούν να μπουν αν δεν υπάρχει εισαγγελική εντολή. Μόνο σε μία και μοναδική μακάβρια περίπτωση, που δεν είναι όμως της παρούσης :rolleyes:

Μακάβρια είναι και αυτή.Ολη μέρα το ακούω να κλαίει!:(
Τεσπά κατάλαβα τι εννοείς.ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ακόμη εδώ είσαι....; :rolleyes:
Την κοινωνία μας...την απαρτίζουμε εμείς ;)
 


Rinkhals21

Well-Known Member
17 Μαϊου 2011
76
0
Δεν έχω μέσο να φτάσω ευελπίδων εδω που είμαι.:(
Aρνούμαι το 'εγώ μου' να το συνδυάσω με το 'εμείς τους' οπου κάποιος μπορεί να κρεμάει σκυλια απο δέντρα και να αφήνει σκυλιά να πεθάνουν και να τρώει πρόστιμο 1300 ευρώ.Και αυτό 1 στις 10.000 περιπτώσεις;)