Kουταβοπαραγωγή...


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
ROTTIE: Ο τίτλος άλλαξε διότι η πλατφόρμα του forum υποστηρίζει συγκεκριμένους χαρακτήρες ως τίτλο θέματος.

Εδώ και καιρό στο Διαδίκτυο παρατήρησα αγγελίες για πεκινουά.Το τηλ κάτι μου θυμιζε και επιβεβαιώθηκα.Ηταν μια υποτίθεται ζωόφιλη,που ήταν και σε σύλλογο,αλλά αποχώρησε.

Ζευγάρωσε πεκινουά και τα πούλαγε για καθαρόαιμα,χωρίς να χει χαρτιά.Εκανα την ενδιαφερόμενη και μου λεγε τι καλά που είναι αλλά όταν ρώτησα για χαρτιά μου είπε οτι δεν υπηρχαν.μετα τα μπερδευε και ελεγε ότι της τα αφήσαν τα σκυλιά και κανανε μωρα.

Λιγους μηνες μετα,σήμερα,βλέπω αγγελιες της για
-ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΜΠΟΞΕΡ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ,εκθεσιακά,καθαρόαιμα και άλλα τέτοια επίθετα
-(2) ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΠΕΚΙΝΟΥΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΗΛΥΚΟ ΗΛΙΚΕΙΑΣ 3 ΜΗΝΩΝ
-ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΠΕΚΙΝΟΥΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΘΗΛΥΚΟ ΗΛΙΚΕΙΑΣ ΚΟΝΤΑ 4 ΜΗΝΩΝ
-ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΒΙΑ TIBEL SPANIEL (ΘΙΒΕΤΙΑΝΑ ΣΠΑΝΙΕΛ
-ΔΥΟ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΠΕΚΙΝΟΥΑ ΘΗΛΥΚΑ ΗΛΙΚΕΙΑΣ 8 ΚΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ
-(1) ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ TIBEL SPANIEL(ΘΙΒΕΤΙΑΝΟ ΣΠΑΝΙΕΛ)ΗΛΙΚΕΙΑΣ 4 ΜΗΝΩΝ
-4 ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΠΕΚΙΝΟΥΑ

Εκτός από το φρικτό ότι ήταν σε σύλλογο και βοηθούσε αδέσποτα,έχουμε μια φανερή εκτροφή με σκοπό το κέρδος.Δε ξέρω πως την έχει δει.Τα παρουσιάζει εκπαιδευμένα,'''πληρη'' υγιέστατα όπως λέει,καθαρόαιμα,εξαίρετα,εκθεσιά,εμβολιασμένα με βιβλιάρια εμβολιασμων-λες και αυτά είναι PEDIGREE

Ποιά είναι η γνώμη σας?Μπορώ να κινηθώ νομικά?Να την καταγγείλω κάπου?
ή να επικοινωνήσω μαζί της να δω αν έχει εκτροφείο?
 




spanielboy

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2007
79
0
Μακεδονία
suspektir.blogspot.com
Strays' help said:
Εκτός από το φρικτό ότι ήταν σε σύλλογο και βοηθούσε αδέσποτα,έχουμε μια φανερή εκτροφή με σκοπό το κέρδος.Δε ξέρω πως την έχει δει.Τα παρουσιάζει εκπαιδευμένα,'''πληρη'' υγιέστατα όπως λέει,καθαρόαιμα,εξαίρετα,εκθεσιά,εμβολιασμένα με βιβλιάρια εμβολιασμων-λες και αυτά είναι PEDIGREE

Ποιά είναι η γνώμη σας?Μπορώ να κινηθώ νομικά?Να την καταγγείλω κάπου?
ή να επικοινωνήσω μαζί της να δω αν έχει εκτροφείο?
Σίγουρα μπορείς να κάνεις κάτι, αν αποδειχτεί ότι τα διακινεί χωρίς χαρτιά.

Μπες εδώ: http://www.synigoros.gr/

Καλή Επιτυχία.