Kangal η Gsd για αρχαριο?




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Για μενα ναι αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη.
Αν μιλουσαμε για cao απο τσομπανη θα ελεγα οτι ειναι διαφορετικα σκυλια απο τα λεγομενα εκτροφικα,διαφερουν και μορφολογικα και σαν χαρακτηρες.
 


14 Ιανουαρίου 2021
9
1
28
Για μενα ναι αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη.
Αν μιλουσαμε για cao απο τσομπανη θα ελεγα οτι ειναι διαφορετικα σκυλια απο τα λεγομενα εκτροφικα,διαφερουν και μορφολογικα και σαν χαρακτηρες.
Και δεν υπαρχουν αλλα κανγκαλ στο εκροφειο του εν λογω κυριου ? Δεν μπορει να εκανε ολοκληρο σαιτ για μια γεννα ? Και αμα δεν εχει αλλα κανγκαλ και αρχισε με αλαμπαι γιατι δεν εχει ενημερωθει το σαιτ η εστω εχει φτιαχτει αλλο ?
 




14 Ιανουαρίου 2021
9
1
28
Θυμάσαι ότι έχεις γράψει 3 μηνύματα πίσω ότι συζήτησες μαζί του το καλοκαίρι, έτσι;
Ναι αλλα παει και μου λεει οτι ασχολειται με τα central asian λογικα θαηταν καποιος δικος του που οταν πηγε στα αλαμπαι αυτος συνεχισε τα κανγκαλ
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Κοίτα... αυτή είναι η ευχάριστη εξήγηση. Πολύ φοβάμαι όμως ότι στην πραγματικότητα τον έχουν απαγάγει εξωγήινοι και τον κρατούν σε μυστικό εκτροφείο στον Ωρίωνα. Για να μην καταλάβουμε εμείς τίποτα, άφησαν έναν σωσία στη θέση του για να συνεχίσει τη δουλειά, μόνο που ο σωσίας τα μπέρδεψε και αντί για κανγκάλ εκτρέφει αλαμπάι.

Λογάριαζαν όμως χωρίς τον ξενοδόχο, δηλαδή εσένα. Ευτυχώς η Αγία Φιλοθέη μεγάλη η χάρη της σε έστρεψε μακριά απ' τα Γ.Π. παρότι είσαι αρχάριος, αποφάσισες να κυνηγήσεις το όνειρό σου το κανγκάλ που μελετάς 1.5 χρόνο τώρα και το ξέρεις απ'έξω κι ανακατωτά, και τελικά αποκάλυψες μια τεράστια διαγαλαξιακή συνομωσία...

Να το εκδώσεις. Μιλάμε για πούλιτζερ τουλάχιστον. Μη σου πω σταμάτα να ασχολείσαι με αυτό το νήμα, και άρχισε κιόλας να σκέφτεσαι ποιος θα ενσαρκώσει στη μεγάλη οθόνη. Ξέχνα τον Κιτα Χάρινγκτον, οχτώ σεζόν, ίδια έκφραση. Ούτε κανένα μεγάλο όνομα... θέλουμε τον αντιήρωα, ένα αουτσάιντερ... ένα Τζέισον Στέιθαμ;;; Να ρωτήσουμε και τους άλλους να μας πουν τη γνώμη τους; @admin
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Κοίτα... αυτή είναι η ευχάριστη εξήγηση. Πολύ φοβάμαι όμως ότι στην πραγματικότητα τον έχουν απαγάγει εξωγήινοι και τον κρατούν σε μυστικό εκτροφείο στον Ωρίωνα.
που έμαθε αυτή πως είχα πάει βόλτα με τους φίλους στον Ωρίωνα... δεν πάμε καλά.

@medusa χρωστώ φωτο με τον νεο φίλο μας τον Max ο οποίος είναι φάτσα όχι ράτσα και δίπλα ο Άργος. Να το δει ο θεματοθέτης και να θέλει ένα. Ο Άργος άμα σκύψει λίγο περνά από κάτω του.
 
  • Like
Reactions: medusa


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Το λοιπόν θα μου επιτρέψεις μιας και ναι με δεν έχω πιει ακόμα σκληρά ποτά αλλά λίγο ρακί το έχω κατεβάσει. Κάποτε διάβαζα για τα Fila brasileiro αλλά μετά έστρεψα το βλέμμα μου στα Bully Kutta

Όποιος δεν το έχει διαβάσει και θέλει να σκάσει χαμόγελο εδώ. Εγώ κάποια στιγμή δεν κρατιόμουν από τα γέλια με τον πακιστανό και τον τρόπο απόκτησης.
 


14 Ιανουαρίου 2021
9
1
28
Κοίτα... αυτή είναι η ευχάριστη εξήγηση. Πολύ φοβάμαι όμως ότι στην πραγματικότητα τον έχουν απαγάγει εξωγήινοι και τον κρατούν σε μυστικό εκτροφείο στον Ωρίωνα. Για να μην καταλάβουμε εμείς τίποτα, άφησαν έναν σωσία στη θέση του για να συνεχίσει τη δουλειά, μόνο που ο σωσίας τα μπέρδεψε και αντί για κανγκάλ εκτρέφει αλαμπάι.

Λογάριαζαν όμως χωρίς τον ξενοδόχο, δηλαδή εσένα. Ευτυχώς η Αγία Φιλοθέη μεγάλη η χάρη της σε έστρεψε μακριά απ' τα Γ.Π. παρότι είσαι αρχάριος, αποφάσισες να κυνηγήσεις το όνειρό σου το κανγκάλ που μελετάς 1.5 χρόνο τώρα και το ξέρεις απ'έξω κι ανακατωτά, και τελικά αποκάλυψες μια τεράστια διαγαλαξιακή συνομωσία...

Να το εκδώσεις. Μιλάμε για πούλιτζερ τουλάχιστον. Μη σου πω σταμάτα να ασχολείσαι με αυτό το νήμα, και άρχισε κιόλας να σκέφτεσαι ποιος θα ενσαρκώσει στη μεγάλη οθόνη. Ξέχνα τον Κιτα Χάρινγκτον, οχτώ σεζόν, ίδια έκφραση. Ούτε κανένα μεγάλο όνομα... θέλουμε τον αντιήρωα, ένα αουτσάιντερ... ένα Τζέισον Στέιθαμ;;; Να ρωτήσουμε και τους άλλους να μας πουν τη γνώμη τους; @admin
Ενταξει υπερβολικα αστειο τωρα γελασαν και τα παρδαλα κανγκαλ..Μονο αυτα γελανε παντως γιατι προσωπικα κριντζαρω
 








TortoiseMan 2

Member
25 Ιουνίου 2020
20
8
25
Ενταξει υπερβολικα αστειο τωρα γελασαν και τα παρδαλα κανγκαλ..Μονο αυτα γελανε παντως γιατι προσωπικα κριντζαρω
Εγω να δεις φιλαρακι ποσο κριντζαρω με αυτα που λες..Οσο για τα γελια γελαω επισης μαζι με ολο το φορουμ..Δεν γινεται να εχεις τετοια σκυλια και να τα λες πετ θελουν να ειναι ολη την ωρα εξω μεσα ως πετ θα πληξουν και θα σου κανουν ζημιες..Ετσι εχουν μαθει αιωνες τωρα τρωω εξω κοιμαμαι εξω με τα προβατα και δεν μπορεις να σπασεις ενα χαρακτηρα που εχουν για αιωνες..Εαν ησουν σοβαρος και εμπειρος που οσα λεςαποδυκνειουν το αντιθετο ισως σε παροτρυνα σε ποιμενικα κεντρικης ασιας καθως εχουν μεγαλυτερο δεσμο με τον ανθρωπο προτιμουν να μενουν μαζι του αλλα η φυλαξη ειναι σημαντικο καθηκον οποτε πρεπει να εχεις σπιτι μετρια με μεγαλη αυλη αλλα οχι ολοκληρο κτημα σε αντιθεση με τα κανγκαλ..Εχει ενας φιλος μου ενα τον Hades και ειναι πολυ στοργικος με αυτον παρα το γεγονος οτι ειναι γιγαντας..Καθεται εξω κανενα 20λεπτο να περιπολει τον κηπο που ειναι μετριος και τις υπολοιπες ωρες μεσα με οικογενεια φυλαει το σπιτι και αντε να παει 40 λεπτα βολτα..Ειναι απλα κουκλος αλλα θελει γερη εκπαιδευση κατι που εσυ καλυτερα να το αφηνες για τωρα..Επισης ειναι 3 κατηγοριες κεντρικης ασιας τα εργατικα που αναλαμβανουν κυριως φυλαξη χωρου και ειναι πιο πολυ για πετ τα μαχητικα για κυνομαχιες και τα τσοπανικα για φυλαξη προβατων..Φυσικα η σωστοτερη επιλογη θα ηταν να παρεις τα εργατικα καθως δεν ειναι ουτε τοσο αγρια οσο τα μαχητικα ουτε τοσο ανεξαρτητα οσο τα τσοπανικα και προτιμουν οικογενεια και φυλαξη αλλα με ενα βαθμο ανεξαρτησιας βεβαια..Προς το παρον ομως αρχισε με κατι ευκολοτερο
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3