Labrador - αφτάκια


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Εγω αν δεν της τα καθαρισω μια φορα την εβδομαδα ή καθε 10 μερες με epiotic παθαινουμε ζημια μετα! Παντως αν εχει ωτιτιδα θα το καταλαβεις. Εμενα οταν εχει κλαιει τα βραδια :(
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Οταν εχουν ωτιτιδα συνηθως ξυνουν τ αφτια και τιναζουν το κεφαλι. Οσες φορες εχει μαζεψει στο αυτι της βρωμα, ο κτηνιατρος της ειχε παρει δειγμα για να δουν αν θελει θεραπεια. Οποτε θα ελεγα να το καθαρισεις κι αν επιμεινει να πας να τη δει


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Πρίν λίγο ξυνόταν έτσι σήκωσα το αριστερό αυτί το οποίο είχε κάτι βρομίτσες,δεν μύριζε αλλά ούτε κόκκινο μου φάνηκε πρέπει να είναι καθαρό το αυτί τους η σαν τον άνθρωπο μαζεύει και αυτό βρωμιές?
 




elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Εμένα μαζεύει συχνα βρωμιτσες και της τα καθαρίζω.. Εχει και ευαίσθητα αυτιά και τα ξυνει αρκετές φορες
 






KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
πόσες φορές την εβδομάδα και αν πάω στο φαρμακείο θα το έχει?ακόμα αυτό σημαίνει πώς δεν θα μας πιάσει ωτίτιδα η δεν σημαίνει κατι?
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Το πολυ συχνο καθαρισμα δε κανει καλο. Εγω το χρησιμοποιω μονο αν δω βρωμα.
Οταν βλεπεις ν αρχισει να μαζευει, να καθαριζεις.
Το οτι θα το χρησιμοποιεις δε παει να πει οτι δε θα παθει ωτιτιδα. Η ωτιτιδα προκαλειται κυριως απ την υγρασια που μαζευει το αυτι λογω μη σωστου αερισμου. Γι αυτο ειναι πολυ σημαντικο να τα σκουπιζεις καλα μετα το μπανιο.

Απο πετ σοπ με κτηνιατρικα φαρμακα το παιρνεις.


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Το πρόβλημα μου είναι πώς κάθε φορά που βρέχονται προσπαθώ να τα σκουπίσω αλλά δεν στεγνώνουν τελείως με αποτέσμα να φοβάμαι μην πάθει κάτι,η μόνη λύση το πιστολάκι αλλά δεν θέλω να την μουρλαίνω κάθε φορά.

έχω στο μυαλό μου ένα μαγαζί με κτηνιατρικά.