Labrador σε προσιτή τιμή;


tavou

Member
21 Ιουνίου 2009
11
0
πατρα
γεια σας!!ειμαι καινουργιο μελος..ρε παιδια ενδιαφερομαι για λαμπραντορ να αγορασω αλλα ειμαι σε διλλημα!εχω εναν γνωστο κτηνιατρο ο οποιος μου ειπε οτι μπορει να μου φερει τιμη γυρω στα600 ευρω!αλλα απο εκτροφεια πυ μιλησα μου ζητανε πολλα!εσεις απο που τα εχετε παρει??
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
το θέμα δεν είναι από που πήρε καθένας τον σκύλο του αλλά από πού θα πάρεις εσύ....
βάλε puppy mills στo google και τα ξαναλέμε...
τόσα πολλά είπαν οι εκτροφείς και τρόμαξες..?
 


tavou

Member
21 Ιουνίου 2009
11
0
πατρα
απο πετ σοπ δεν παιρνω!γιατι ξερω περιπτωσεις!δεν τρομαξα αλλα μου φαινονται 1000 και 1200!για αυτο ειπα απο τον κτηνιατρο!
 










GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καταρχήν πριν προτείνω θα ήθελα να ξέρω την ηλικία σου και γενικά την οικογενειακή σου κατάσταση...
πρέπει να σκεφτείς ένας σκυλάκος θα είναι η παρέα σου για τα επόμενα 15 περίπου χρόνια..... θα είσαι για αυτόν ο πατέρας μητέρα αδέλφι του..... και για σένα θα είναι το παιδί σου.... πιθανά να χρειαστεί την καλύτερη τροφή , σίγουρα τα εμβόλια και κάποιες επισκέψεις( αναγκαστικά) στον κτηνίατρο.. όπου και να πας εκτός εργασίας θα πρέπει να σκέφτεσαι να τον έχεις μαζί.. ( διακοπές κλπ....)
όλα αυτά δεν αξίζουν πιθανά λέω...πιθανά και 6 κατοσταρικάκια παραπάνω για κάτι που έχει ψυχούλα και θαναι η ψυχούλα σου....?

θα πρότεινα να μην βιαστεις και να ψάξεισ.....
 




tavou

Member
21 Ιουνίου 2009
11
0
πατρα
22 χρονων ειμαι!σιγουρα αξιζουν!!αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι καλο το σκυλι και υστερα τα λεφτα!το εχω ψαξει αρκετα θα ελεγα!αλλα θελω μια γνωμη παραπανω!και για αυτο το ειδα,γραφτηκα αμεσως!
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
απο πετ σοπ δεν παιρνω!γιατι ξερω περιπτωσεις!δεν τρομαξα αλλα μου φαινονται 1000 και 1200!για αυτο ειπα απο τον κτηνιατρο!
κάνε τις οικονομίες σου,και ΑΝ εισαι σιγουρη πως εισαι ετοιμη για σκυλο(ρίξε μια ματια στο ποστ του ανδρεα με το νεο λαμπραντορ,γιατι και αυτος νομιζε πως ηταν ευκολο και του φαινονται σκουρα τα πραγματα τωρα-παντα φιλικα μιλαω-)δώσε τα λεφτά και παρε τον,διαλέγεις έναν σύντροφο ζωής,πιστευω πως τα λεφτα ειναι το λιγοτερο που πρεπει να σε ενδιαφέρει-βέβαια αν πιστευεις οτι οικονομικα μπορει να μην το αντέξεις περίμενε λιγο καιρο μέχρι να ορθοποδήσεις.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
απο πετ σοπ δεν παιρνω!γιατι ξερω περιπτωσεις!δεν τρομαξα αλλα μου φαινονται 1000 και 1200!για αυτο ειπα απο τον κτηνιατρο!
γιατι, ο κτηνιατρος, απο που θα σου φερει? η απο εκει που προμηθευονται τα πετ σοπ, η απο το λαμπραντοροειδες της πελατισσας που γεννησε προσφατα.
τελος παντων, εγω θεωρω πως στην συγκεκριμενη φυλη, μπορεις καλλιστα να βρεις ενα καλο κουταβι απο εκτροφεα, γυρω στα 800 ευρω.
 


andreaslabrador

Active Member
3 Μαϊου 2009
40
0
ΠΑΤΡΑ
Συμφωνω παρε απο εκτροφεα.ειναι παρα πολλα αυτα που οδηγουν εκει.πρωτα πρωτα η υγεια του σκυλου σκεψου να δεθεις και μετα να αρωστησει.εκτος αυτου θα τα πληρωσεις στους γιατρους.μετα ειναι ο χαρακτηρας το κουταβι απο τον εκτροφεα εχει λιγοτερες πιθανοτητες να εχει προβληματα συμπεριφορας
 


tavou

Member
21 Ιουνίου 2009
11
0
πατρα
ευχαριστω παντως!πηρα τηλεφωνο την κοε για να μαθω τυχον εκτροφεια που δεν ξερω και μου ειπαν σε 2 μερεσ θα μου τα στειλουν με εμαιλ!
 








κουλης

New Member
25 Σεπτεμβρίου 2009
3
0
Καλησπερα παιδια, ειναι η πρωτη φορα που γραφω και ενδιαφερομαι κι εγω για αγορα λαμπραντορ.Ρωτησα εναν εκτροφεα και μου ειπε 300 ευρω.Δε σας φαινονται λιγα.Μηπως παιζει κατι.... ?
 


Dimitri$

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2009
64
0
Καλησπερα παιδια, ειναι η πρωτη φορα που γραφω και ενδιαφερομαι κι εγω για αγορα λαμπραντορ.Ρωτησα εναν εκτροφεα και μου ειπε 300 ευρω.Δε σας φαινονται λιγα.Μηπως παιζει κατι.... ?
Καλησπέρα και καλως ήρθες.

Όντως τα λεφτά που σου ζήτησε είναι λίγα. Διάβασε αυτό : " ΠΩΣ ΔΙΑΛΕΓΩ ΕΚΤΡΟΦΕΑ ?? " , που θα σε βοηθήσει πολύ στο να καταλάβεις εαν ο εκτροφέας που απευθύνθηκες είναι αξιόπιστος.