Macedonian champion, sieger, κλπ...


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Βρε παιδί μου ελληνικά μιλάμε, εσύ την έκανες την ερώτηση άλλωστε!
Θες ένα κουτάβι διεθνώς αναγνωρισμένης φυλής οκ? Μπράβο!
Οι γονείς του έχουν ΚΑΙ τους τίτλους macedonian champions!
Το κουτάβι είναι αυτό ακριβώς που ψάχνεις!
Το παίρνεις ναι ή όχι?
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Εγώ κάνω τις ερωτήσεις εδώ. :lol:

ΥΓ
αν το κουτάβι ήταν όπως τα λές και ήμουν σίγουρος μετά απο ενδελεχή έρευνα όπως πρέπει κάθε φορά να κάνεις,τότε ναι
:)
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
macedonian ch κ να τον λενε κ αλεξανδρο????τελειο????

ασχετο,αλλα δεν τους ακουμπαω δραχμη τους π@@@@@!!!!δεν εχω παει ουτε μια φορα για ψωνια η για διακοπες!!!!κ τωρα παλι καλα,γλυτωσα απο τα νευρα μου.πριν χρονια,δουλευα σε ναυτιλιακη εταιρια,στο λιμανι κ ειχα πολλα παρε δωσε με σκοπιανους οδηγους που επαιρναν εμπορευματα...εκει να δεις γελιο κ νευρα!!!!!αν τυχαινε κ μας ρωτουσαν απο που πανε για μακεδονια,τους στελναμε στο αεροδρομιο!την χωρα σας μεσα!!!!δε μπορω!!δε μπορω!!περυσι παω για ψαρεμα χαλκιδικη κ ειναι ενας τυπας στην παραλια κ μου πιανει κουβεντα.τον ρωταω απο που εισαι κ μου λεει μασεντονια.....τωρα τι κανεις λεω....?ηταν κ κοντα....

superman ,με το 75αρι καλα δεν θα ηταν!!!!ευτυχως καταλαβε κ χαμηλωσε τα ματια κ εφυγε παραπερα!!!!
παιδια βγαζω χολη κ συκωτια με το θεμα,σορρυ!!!
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
(Off forum)
Επειδή τυχαίνει να έχω φίλους από την συγκεκριμένη χώρα και την έχω επισκεφτεί κιόλας, να πω ότι κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου!! Στα διαβατήρια τους γράφει Republic of Macedonia ως χώρα, και όλος ο κόσμος τους αναγνωρίζει ως Μακεδόνες. Υπάρχει ένα μεγάλο στάδιο στο κέντρο των Σκοπίων που ονομάζεται Philip of Macedonia και ετοιμάζουν ένα τεράστιο άγαλμα στην κεντρική πλατεία τους του Μέγα Αλέξανδρου.

Όταν πήγα πραγματικά δεν ήξερα αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω, περισσότερο με το πώς βλέπουμε τα πράγματα εδώ, αφού έχουμε πλήρη άγνοια του τι συμβαίνει πραγματικά στην συγκεκριμένη χώρα. Είμαστε άξιοι της μοίρας μας...

Τέλος off forum και sorry.
 




greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Τώρα για το γτ να πας, αν δν υπάρχει αξιοπιστία... Ξέρω γω? Για να κάνει
μπούγιο στο βιογραφικό του σκύλου?
Υπαρχουν πολλοι συλλεκτες τιτλων που ξενιτευονται για ενα τσαμπιον απο οπου και αν προερχεται αυτο.
Ξερεις τι αντικτυπο θα εχει στα τσαμπιονοκουταβια του?
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Υπαρχουν πολλοι συλλεκτες τιτλων που ξενιτευονται για ενα τσαμπιον απο οπου και αν προερχεται αυτο.
Ξερεις τι αντικτυπο θα εχει στα τσαμπιονοκουταβια του?
Ναι αλλά δν έχει σημασία το κύρος της διοργάνωσης? Πχ στην Ελλάδα -για να μην παίρνουμε μόνο τα Σκόπια- αν κάποιος έχει ένα αξιοπρεπές Ειρντέιλ που δν θα έχει ευρύ ανταγωνισμό, θα πάρει το χαρτί. Ωραία, κ τι έγινε?
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
συμφωνω τι να το κανω το τσαμπιον ουζμπεκισταν/καζακσταν κ.τ.λ αν δεν υπαρχει συναγωνισμος!
 


bytzamas

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
123
0
Πως να λέιψουν οι εθνικιστικές κορώνες από ένα τέτοιο θέμα? Και γιατί να λείψουν άλλωστε? Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο οποιοσδήποτε Έλληνας και ειδικά Μακεδόνας να συμμετέχει σε εκθέσεις σε αυτό το - ο Θεός να το κάνει-...κράτος για να διεκδικήσει έναν τίτλο. Αν συμμετείχα σε εκθέσεις δεν θα καταδεχόμουν σε καμία περίπτωση να λάβω μέρος σε αυτό το πανηγυράκι που διαδραμματίζεται καθημερινά στα Σκόπια. Αυτοί εκμεταλλεύονται κάθε ευκαιρία για να πλασάρουν το όνομα Μακεδονία σε κάθε είδους δρώμενο, και εν προκειμένω σε εκθέσεις σκύλων. Εμείς γιατί πρέπει να στηρίζουμε αυτή τους την προσπάθεια? Το αν μπορεί να γίνει κάτι για να λυθούν ζητήματα όπως αυτό, σηκώνει πολλή κουβέντα αλλά ξεφεύγει από την θεματολογία του φόρουμ...Σίγουρα όμως ο καθένας μπορεί σε ατομικό επίπεδο να ενεργεί πατριωτικά και αυτό κατά την άποψή μου μόνο κακό δεν είναι. Το θεωρώ πραγματικά ελεεινό και άκρως ταπεινωτικό το να καταδέχεται Έλληνας ιδιοκτήτης να του αποδίδουν οι Σκοπιανοί τον τίτλο "macedonian champion".....Είναι ντροπή να αδιαφορούμε για κάτι τόσο σημαντικό όπως η εθνική μας ταυτότητα στο όνομα ενός -για μενα- "ψευτοτίτλου".
 


mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
macedonian ch κ να τον λενε κ αλεξανδρο????τελειο????

ασχετο,αλλα δεν τους ακουμπαω δραχμη τους π@@@@@!!!!δεν εχω παει ουτε μια φορα για ψωνια η για διακοπες!!!!κ τωρα παλι καλα,γλυτωσα απο τα νευρα μου.πριν χρονια,δουλευα σε ναυτιλιακη εταιρια,στο λιμανι κ ειχα πολλα παρε δωσε με σκοπιανους οδηγους που επαιρναν εμπορευματα...εκει να δεις γελιο κ νευρα!!!!!αν τυχαινε κ μας ρωτουσαν απο που πανε για μακεδονια,τους στελναμε στο αεροδρομιο!την χωρα σας μεσα!!!!δε μπορω!!δε μπορω!!περυσι παω για ψαρεμα χαλκιδικη κ ειναι ενας τυπας στην παραλια κ μου πιανει κουβεντα.τον ρωταω απο που εισαι κ μου λεει μασεντονια.....τωρα τι κανεις λεω....?ηταν κ κοντα....

superman ,με το 75αρι καλα δεν θα ηταν!!!!ευτυχως καταλαβε κ χαμηλωσε τα ματια κ εφυγε παραπερα!!!!
παιδια βγαζω χολη κ συκωτια με το θεμα,σορρυ!!!
καλα τα λεεεες, λεμε
και εγω μετην σειρα μου δεν θα επαιρνα κουταβι macedonia που να ηταν 10 γεννεων
 






blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Ice Macedonia φυσικά και υπάρχει, εγώ εκεί γεννήθηκα, μόνο που υπάγεται σε μια χώρα που λέγεται Ελλάδα και ΟΧΙ σκόπια.
Πονάει το θέμα αυτό, ειδικά εμάς τους Μακεδόνες, και δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητα του εν λόγω νήματος.
Τι πάει να πει καθαρά κυνολογική ανάλυση όσον αφορά τέτοια θέματα;
Αυτή η χαλαρότητα μας έχει φάει σαν λάο.
Και φυσικά θα υπάρχει Ελλάδα, αυτό μας έλειπε, 10 καλόπαιδα να διαλύσουν μια χώρα ευλογημένη σαν την δική μας. Ουστ ρε! (στα καλόπαιδα πάει αυτά).
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Eννοουσα δεν υπαρχει χωρα με αυτο το ονομα. Ουτε εξω, ουτε μεσα. Εδω ειναι Ελλαδα. Φανταζεσαι να αρχισουμε να σκαλιζουμε και για Δωριεις και Αχαιους και Σπαρτιατες και και και, Ε, και ...τωρα ξεφυγαμε...:D
 
  • Like
Reactions: ntoulis






nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Πάντως να μην κάνουμε οτι πέφτουμε κ από τα σύννεφα.
Υπάρχουν κ αυτοί που δεν δίνουν δεκάρα για τα εθνικά θέματα σε κανένα επίπεδο.
Για να μην κάνω τον κυνικό παραλληλισμό με αυτούς που νοιάζονται τόσο πολύ για την καθαροαιμία του σκύλου τους κ αδυνατούν να καταλάβουν οτι και ο άνθρωπος στους ίδιους βιολογικούς νόμους υπόκειται ..
Αυτοί που πάνε κ κάνουν διακοπούλες στη Σμύρνη το καλοκαίρι και βγάζουν φωτογραφιούλες τα ερείπια από κίονες χιλιάδων ετών, που ακόμα κ ο χρόνος σεβάστηκε νομίζω δεν έχουν τον παραμικρό ενδιασμό να πάνε και στα Σκόπια,για να αποδώσουν στον σκύλο τους τον τίτλο του πρωταθλητή Μακεδονίας!
Ιδίως σε τέτοιους καιρούς πείνας,τα ιδανικά πάνε περίπατο και οι ιδεολόγοι είναι αυτοί που δοκιμάζονται περισσότερο από όλους!
 
  • Like
Reactions: ntoulis


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Πάντως να μην κάνουμε οτι πέφτουμε κ από τα σύννεφα.
Υπάρχουν κ αυτοί που δεν δίνουν δεκάρα για τα εθνικά θέματα σε κανένα επίπεδο.
Για να μην κάνω τον κυνικό παραλληλισμό με αυτούς που νοιάζονται τόσο πολύ για την καθαροαιμία του σκύλου τους κ αδυνατούν να καταλάβουν οτι και ο άνθρωπος στους ίδιους βιολογικούς νόμους υπόκειται ..
Αυτοί που πάνε κ κάνουν διακοπούλες στη Σμύρνη το καλοκαίρι και βγάζουν φωτογραφιούλες τα ερείπια από κίονες χιλιάδων ετών, που ακόμα κ ο χρόνος σεβάστηκε νομίζω δεν έχουν τον παραμικρό ενδιασμό να πάνε και στα Σκόπια,για να αποδώσουν στον σκύλο τους τον τίτλο του πρωταθλητή Μακεδονίας!
Ιδίως σε τέτοιους καιρούς πείνας,τα ιδανικά πάνε περίπατο και οι ιδεολόγοι είναι αυτοί που δοκιμάζονται περισσότερο από όλους!
επισης εχει και ελληνες εκτροφεις που διαφημιζουν το σκυλο τους πρωταθλητη ΜΚ,χωρις να το αλλαξουν σε Φυρομ ετσι για τα ματια του κοσμου που λενε..χωρις να ειναι υποχρεωμενοι απο FCI η κατι αλλο..
φυσικα δεν το κανουν με κακο σκοπο (θελω να πιστευω) :)
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
είσαι σίγουρος ότι ειναι έλληνες εκτροφείς?
http://www.erebusdobermanns.com/Erebus Prince Cosmo Corsaro.html

http://www.erebusdobermanns.com/Erebus Princess Enola Gay.html

να ενα παραδειγμα... δεν εχω κατι με τους ανθρωπους φυσικα,και αν το δουν με καποιο τροπο,ζηταω σορι.. απλα αυτους βρηκα πρωτα.. τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω..
απο οσο καταλαβα ειναι ελληνες και οι ιδιοκτητες και στη χωρα μας εχει εδρα..

στο τηλεφωνο επικοινωνιας λει ξενες γλωσσες.. αλλα σαν ιδιοκτητες λει ελληνικα ονοματα :)
θα ψαξω και για αλλα αν ειναι :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf