MIXAELA H MIXAELA11 ΑΔΙΚΙΑ


Status
Κλειδωμένο θέμα


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
συμφωνώ....(γειά σου Φοίβο,...καλώς ήρθες!)....
αλλά επειδή μου ήρθε ένα φλας, η Μιχαέλα Νο 1 είχε πει ότι θα έφερνε κουτάβι απο εκτροφείο της Τσεχίας;
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
συμφωνώ....(γειά σου Φοίβο,...καλώς ήρθες!)....
αλλά επειδή μου ήρθε ένα φλας, η Μιχαέλα Νο 1 είχε πει ότι θα έφερνε κουτάβι απο εκτροφείο της Τσεχίας;
Ειπε ψεμματα γιατι της ειπανε να μην παρει απο το εκτροφειο που τελικα πηρε το σκυλο.
 


zetaki

Member
5 Μαρτίου 2010
9
0
Γειά σας,ειμαι η Ζέτα,μπαίνω και διαβάζω διάφορα θέματα κατα καιρούς εδώ μέσα αλλά μόλις σήμερα αποφάσισα να κάνω εγγραφή για να απαντήσω σε αυτό εδώ το ποστ.
Απο εκτροφεία δε ξέρω πολλά ,αλλά ξέρω σίγουρα ότι ο σωστός εκτροφέας 1ον δεν κάνει ανεξέλεγκτες γέννες ώστε να έχει συνεχώς διαθέσιμα κουτάβια προς πώληση και 2ον οτι προσπαθεί για την βελτίωση των φυλών. Αυτά το ολίγα σαν πρόλογο.Πάμε στο κυρίως.
'Εχω φίλη-γνωστή που πήρε απο το συγκεκριμένο εκτροφείο (γιόρκι και αυτή) ,χωρίς ΚΑΜΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑ και είναι πολυ περήφανη για το μικρο της και καλά κανει γιατί είναι ένα κουκλί και λέει παντού ότι δεν έχει κανένα παράπονο.'Ομως εμένα οτι πήρε σκυλάκι 600 ευρώ χωρίς πεντιγκρί γιατί η εν λόγω εκτροφέας ζευγάρωσε τη θυληκιά σε ηλικία μικρότερη του ορίου που βάζει ο κοε,και είπε αν ήθελε πεντιγκρι θα της το έστελνε αργότερα δηλώνοντας τη γέννα 1-2 μήνες μετα ώστε να μην έχει πρόβλημα με την ηλικία και τον κοε,αυτο εμενα μου ΒΡΩΜΑΕΙ.
Επίσης έχει 5 φυλές από οτι βλέπω,πώς ζουν μέσα στο σαλόνι?σε κλουβιά;;γιατι οταν βγάζει φωτος πχ τα γιόρκι δε πετάγετε απο πουθενά κανενα γαλλικό ?που είναι κλεισμένα?
Γιατί δε πάει σε εκθέσεις?Γιατί έχει καμιά 10αριά θυληκά γιόρκι και τα ζευγαρώνει ?'ετσι νοιάζεται για τη φυλή ή για το κέρδος της καθαρα;;;


Τώρα με τη κοπέλα εδω που ειναι 2 αλλα τελικά ειναι μια,ειναι μυστήριο και δε θα σχολιασω μεχρι να βγαλω ακρη, αλλα εγώ αυτο που ξερω είναι μη βγαζουμε κ φοβερή εκτροφέα τη συγκεκριμενη...
Αυτά ,ελπίζω να τα λέμε απο δώ και μπρος μιας και εχω και γω ενα ημίαιμο λυκοσκυλο 2 χρόνων ,τη Μπάρμπι, και εχουμε και μεις τα θεματάκια μας που και που!

Καλώς ήρθα
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
@ Berna
και είπε ότι θα πάρει τελικά απο τσέχικο εκτροφείο;;
Ρωτάω, γιατί η εκτροφέας(?) υπογράφει με ένα καθαρά τυπικό τσέχικο γυναικείο ονοματεπώνυμο( Jana Petakova- κάτι σαν το Μαρία Παπαδοπούλου) και ίσως η καλή μας Μιχαέλα 1 ή 2 εμπνεόμενη απο την καταγωγή της κυρίας Petakova ..έφερε την Τσεχία στην Θάσο???:eek::eek::eek::eek:

έτσι και αλλιώς όμως ο Φοίβος έχει δίκιο.....
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ζetaki, κάνε αν θες ένα νεο θέμα στο Nεο Μέλος να μας συστηθείς κανονικά και να σε καλοσωρίσουμε κι εμείς!
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Λοιπόν όπως είπα από εκτροφεία ελληνικά δεν ξέρω, οπότε το αφήνω σε σας. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι το μαλτεζάκι που έφερε πρόσφατα από την Αμερική η συγκεκριμένη εκτροφέας είναι από τα καλύτερα εκτροφεία που έχει εδώ (στο Τεννεσσί). Βέβαια, μπορώ πάντοτε να τους κάνω ένα τηλέφωνο και να τους ρωτήσω αν όντως πούλησαν μαλτεζάκι στο ελληνικό εκτροφείο. Στην περίπτωση που ναι, σας το λέω και στην περίπτωση που δεν το λέω στους Αμερικάνους και στις ελληνικές αρχές και τους αφήνω να καθαρίσουν.

Όσο για τη Μιχαέλα, προφανώς και είναι το ίδιο μέλος, φοιτήτρια της κτηνιατρικής που μας γράφει τόσον καιρό που διπλοεγγράφηκε και προσπαθεί με αρκετά χαζό τρόπο να μας πείσει ότι είναι δυο διαφορετικά μέλη. Κι εκεί όμως, μπορούμε πάντα να ρωτήσουμε τους κυρίους των κτηνιατρικών να δούμε πόσες Μιχαέλες έχουνε!!:D:D

Για το εκτροφείο τώρα, προκειμένου να μην έχουνε κακή φήμη θα έλεγα να αφήσουν να τους γίνει καμιά επιθεώρηση και να βάλουν φωτογραφίες των σκυλιών και των εγκαταστάσεων τους στη σελίδα τους. Α ναι, και να κατεβούν και σε καμιά εκθεσούλα.:D:D

Α, να προσθέσω ότι στο παρελθόν έχω πάρει τηλέφωνο πολύ γνωστό αμερικανικό εκτροφείο για να ελέγξω το αν αγόρασε ένα ρουμάνικο εκτροφείο από κει κανα-δυο Αυστραλέζους αφού ένα μέλος εδώ πέρα ενδιαφερόταν να πάρει, και βγήκαν οι άνθρωποι πεντακάθαροι και με καλές εγκαταστάσεις που το μέλος είδε από κοντά διότι έκανε τον κόπο να ταξιδέψει. Και οι Αμερικάνοι όντως τους είχανε πουλήσει τα σκυλιά.
 
Last edited:




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δηλαδη πρεπει να εχουμε εναν μπαστακα να μας δειχνει μεχρι που πρεπει να φτανουμε?
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
το θέμα πράγματι παρατράβηξε κλειδώνεται και κάποια μυνήματα διαγράφηκαν
 


Status
Κλειδωμένο θέμα