MIXAELA H MIXAELA11 ΑΔΙΚΙΑ


Status
Κλειδωμένο θέμα

kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΙΧΑΕΛΑΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ, ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΝΙ ΑΦΟΝΗ. ΜΙΧΑΕΛΑ ΓΡΑΦΗ ΣΕ ΟΛΛΑ ΤΑ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΜΑΣ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΠΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΩ.


Λοιπόν όσο για τις βλακείες της Μιχαέλας δεν ξέρω γιατί τα έχει βάλει με το εκτροφείο μας στη Θάσο.Το κουτάβι έίναι από εκτροφείο κανονικό και εμβολιασμένο.
Δεν βρέθικε στο κουτάβι τίποτα και οι εξετάσεις που έγειναν στην Καρδίτσα έδειξαν ότι είναι σε τέλεια κατάσταση και από ανατομικής άποψης.Γιατί η Μιχαέλα
δεν λέει την αλήθεια ότι οι γιατροί είπαν ότι είναι υπερβολική και ότι το κουτάβι είχε μια απλή ίωση και οτίτιδα.Αφού είσε στην κτηνιατρικη Μιχαέλα επρεπε
να το ξέρεις οτι ο τιφος φενετε την τρίτι μέρα μετα το εμβόλιο και όχι τρεις βδομάδες μετά και οτι μπορει να τον μεταφέρεις και με τα ποδια σου στο σπιτι.
Εμεις πιραμε τηλέφωνο νυχτιατικα στην γιατρο να πάει στο σπιτι σου να δει το κουτάβι σου.Σου έχουμε πάρει τόσα τηλέφωνα και δεν λες την αλήθεια.Εξετειας
απο αυτές τις κακίες δεν υπάρχουν καλά εκτροφεία στην Ελλάδα.Οποιος δεν πιστεύει οτι εχουμε εκτροφειο ας έρθει απο κοντα για να δει.Δεν έχουμε τιποτα
να κριψουμε.
Απο το εκτροφείο Green island's puppies
http://www.greenislandspuppies.com


Μετά απο ότι έγεινε σήμερα εγώ πήρα τηλεφωνο σε αυτούς που μιλάνε χωρίς να ξερουν και οχι μόνο δεν μου ζητησαν τα ρέστα αλλα ζήτησαν συγνομη.Ας πουν μια φορα
την αληθεια. Δεν ειπάρχει τιφος στο εκτροφείο μας απλα κικλοφορει μια ιωση οπως μας ειπαν οι γιατροί μας. Για επαληθευση μπορείτε να επικινονισετε μαζι τους
στη Θάσο [6972076043] και στην Καρδιτσα [6977603772].
Green island's puppies


Εγώ που ξέρω μου ζήτησες κουτάβι από την πρότι σελίδα http://magicpuppies.webnode.com/ και αυτό το κουτάβι έχεις. Αν δεν είσαι ευχαριστημένη από το κουτάβι, μπορείς να μας το στείλεις πίσο και να πάρεις απο Pet shop ι από αλου. Σου έστελνα video και εξτρα φωτογραφίες στο e-mail σου, και στο σάιτ μας έχω ανεβάσει λιγες φωτογραφίες και video http://koutavia.webnode.com/products/a36-meron-video/
Επικοινωνούσαμε σχεδόν καθε μέρα και μόλις πείρες το κουτάβι μας έβαλες στο στόμα? Γιατί? Εχεις ανοιξει τόσα διαφορετικα φόρουμ, που έχεις κάνει δυσφήμιση και στο καλύτερο γιατρό στην Καρδίτσα. Μηπως μόνο δεν έχεις τι να κάνεις και γράφεις βλακιες για να περάσει ώρα σου?????? Ελεος πια!!!
Εγώ προτιμώ να μου στείλεις το κουτάβι πίσω, Δεν σου αξίζει.
Γιατί δεν λες, πως το κουτάβι ήταν μαθημένο και έκανε τις ανάγκες στιν πάνα? και λες ότι είχε τσιμπούρια και ψύλλους???
Την μέρα που σου έστελνα το κουτάβι τι σου είχα πεί στο τιλέφωνο???? Οτι το κουτάβι είναι εμβολιασμένο, 3χ αποπαρασιτομένο αλλά όταν θα πας στο γιατρό, να το βάλετε κάτι για ψύλους.
Σου είπα ότι σε όλα τα μεγάλα σκυλιά μας βάζω αμπουλες για ψύλους, και αμπούλα δεν κάνει στα κουτάβια μόνο σπρέι, και εγώ δεν θέλω να βάζω σπρέι, γιατι πρέπει να μουσκέψεις το κουτάβι μέχρι το δέρμα, και μου είχαν 2χ κρυώσει έτσι μικρά κουτάβια. Μαζή με το κουτάβι σου έστειλα το βιβλιάριο της με τα μπουκαλάκια από το εμβόλιο και γραμένη ημερομινια πότε έκανε το εμβόλιο και 3χ αποπαρασίτοση.
Εμεις έχουμε στο σπιτι μικρά παιδιά και δεν θα άφηνα ποτέ στο σπίτι μας να έχουμε ψύλους και βρόμα, γιατι τα κουτάβια μας όπος φένετε και στις φωτογραφίες, μεγαλόνουν μαζή μας στο σαλόνι!!!
http://www.greenislandspuppies.com

Γεώργιος Δρακόντης
Jana Petakova
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγω ξερω οτι αυτος που ειναι σωστος και ενημερωμενος ξερει να φιλτραρει καλυτερα τα πραγματα και δεν βγαζει γρηγορα και αυθαιρετα συμπερασματα για τα εκτροφεια!

Αυτος που δεν ξερει τι του γινετε γρηγορα γινετε ρεζιλι και κανει τουμπεκι!
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
οκ ενημερωσου για το εκτροφειο και υστερα πες ποιος ειναι ο τρελος η αυτος που γινεται ρεζιλι.εγω ξερω οτι πηρα κουταβι απο εκει και ειχε τα προβληματα που λεω σε ενα αλλο φορουμ στο οποιο ειμαι και μελος ενω εδω εγινα μολις σημερα..ολα τα αλλα ειναι περιττα κατ'εμε
 


duaz

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2009
241
0
athens
δλδ .. τι εχει γινει μεταξυ σας ακομα εγω δεν εχω καταλαβει

θα μας πειτε ???
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αν και δεν ξέρω τίποτα για το συγκεκριμένο ελληνικό εκτροφείο, είδα ότι έχουνε πάρει μαλτεζάκι, φαντάζομαι για αναπαραγωγή, από πάρα πολύ καλό και φημισμένο αμερικανικό εκτροφείο στο Tennessee και έχω αρκετούς φίλους εκεί. Κάποτε μάλιστα εκεί ζούσε και η φιλενάδα μου η κτηνίατρος πριν πάει σε άλλη δουλειά. Επιπλέον ξέρω ότι στην Αμερική δε βάζουνε ούτε αμπούλες ούτε σπρέι σε κουτάβια παρά μετά τους δυο μήνες. Συνιστώ ηρεμία.
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
δλδ .. τι εχει γινει μεταξυ σας ακομα εγω δεν εχω καταλαβει

θα μας πειτε ???
πηρα κουταβι απο το εκτροφειο αρχικα με ψυλλους και τσιμπουρια υστερα με προχωρημενη οτιτιδα και τελικως τυφο και η κυρια εκτροφεας απλα προσπαθει να βγαλει εμενα τρελη και τους γιατρους που ανελαβαν το γιορκι μου.το ιδιο προβλημα ειχε και αλλο ατομο που πηρε κουταβι απο το ιδιο εκτροφειο την ιδια εποχη και προφανος η εκτροφεας ξεχασε να το αναφερει.κριμα μια εκτροφεας να φτανει σε τετοια επιπεδα να ανοιγει θεματα απο κει που δεν υπαρχουν γιατι την ολη ιστορια με το κουταβι την εχω πει σε αλλο φορουμ.αυτα
 


kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
ΕΓΩ ΜΙΛΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΙΝΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΡΙΧΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΒΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΟΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΤΑΝ ΙΣΙΧΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ, ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙ ΛΟΓΙΚΟ ΤΙΝ ΠΡΟΤΙ ΜΕΡΑ Ι ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΑΦΟΥ ΕΦΙΓΕ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΑΔΙΑ.
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
Αν και δεν ξέρω τίποτα για το συγκεκριμένο ελληνικό εκτροφείο, είδα ότι έχουνε πάρει μαλτεζάκι, φαντάζομαι για αναπαραγωγή, από πάρα πολύ καλό και φημισμένο αμερικανικό εκτροφείο στο Tennessee και έχω αρκετούς φίλους εκεί. Κάποτε μάλιστα εκεί ζούσε και η φιλενάδα μου η κτηνίατρος πριν πάει σε άλλη δουλειά. Επιπλέον ξέρω ότι στην Αμερική δε βάζουνε ούτε αμπούλες ούτε σπρέι σε κουτάβια παρά μετά τους δυο μήνες. Συνιστώ ηρεμία.
δεκτον αλλα θεωρεις φυσιολογικο κουταβι καλα προσεγμενο και με φροντιδα να εχει ψυλλους τσιμπουρια και τυφο τετοια εποχη μαλλιστα??πως εξηγησε μου και μενα
 


kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΤΙΤΙΔΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΙ ΤΕΣ ΤΡΙΧΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΤΗΣ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΣΕΙ ΚΤΙΝΙΑΤΡΟΣ ΙΡΕΜΙΣΤΙΚΟ. ΚΑΙ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΕΚΑΝΕ, ΝΑ ΔΕΙ ΜΙΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ, ΑΦΟΥ ΕΙΧΕΣ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΟΛΟΥΣ, ΜΕΧΡΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΚΑΛΟΥΣΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
ΕΓΩ ΜΙΛΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΙΝΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΡΙΧΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΒΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΟΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΤΑΝ ΙΣΙΧΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ, ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙ ΛΟΓΙΚΟ ΤΙΝ ΠΡΟΤΙ ΜΕΡΑ Ι ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΑΦΟΥ ΕΦΙΓΕ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΑΔΙΑ.
ποια πρωτη μερα??αυτο εγινε προχθες και ουτε καν το δημοσιευσα σε φορουμ δεν εχω ιδεα πως εφτασε εδω.τρεις εβδομαδες το εχω το κουταβι οχι μια μερα.δουλευομαστε μεταξυ μας?
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΤΙΤΙΔΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΙ ΤΕΣ ΤΡΙΧΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΤΗΣ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΣΕΙ ΚΤΙΝΙΑΤΡΟΣ ΙΡΕΜΙΣΤΙΚΟ. ΚΑΙ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΕΚΑΝΕ, ΝΑ ΔΕΙ ΜΙΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ, ΑΦΟΥ ΕΙΧΕΣ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΟΛΟΥΣ, ΜΕΧΡΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΚΑΛΟΥΣΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.
δεν ειναι και οτι πιο φυσιολογικο κουταβι να ξυπναει και να αρχιζει να ουρλιαζει νομιζω...εγω επαναλαμβανω αυτο δεν το εκανα θεμα πουθενα δεν ξερω πως δημοσιευτικε εδω
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγω βλεπω μια ιδιοκτητρια που πασχιζει να πει κατι και μια εκτροφεα που προσπαθει να πει το ιδιο!

Παιδικες αρρωστιες παιρνανε ολα τα κουταβακια,ωτιτιδες κτλ κτλ!Μπορει και ψυλλους γιατι οχι!Δεν εχει να κανει με την εκτροφη αυτο!Εχει να κανει με το περιβαλλον,αλλα εσυ μιλας για χοντρες αρρωστιες,τυφο κτλ!
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
Εγω βλεπω μια ιδιοκτητρια που πασχιζει να πει κατι και μια εκτροφεα που προσπαθει να πει το ιδιο!

Παιδικες αρρωστιες παιρνανε ολα τα κουταβακια,ωτιτιδες κτλ κτλ!Μπορει και ψυλλους γιατι οχι!Δεν εχει να κανει με την εκτροφη αυτο!Εχει να κανει με το περιβαλλον,αλλα εσυ μιλας για χοντρες αρρωστιες,τυφο κτλ!
μα αυτο ηταν η σταγονα που ξεχειλησε το ποτηρι.δεν θα εκανα θεμα την οτιτιδα η εστω τους ψυλλους και τα 4 τσιμπουρια που ειχε
 


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
και κατι αλλο που δεν μπορω να καταλαβω.εγω την εκτροφεα την ενημρωνα για τα παντα μεσω τηλεφωνου.για τσιμπουρια οτιτιδες τυφο την κριση που επαθε χθες τα παντα ποιος ο λογος να γινεται ολη αυτη η φασαρια σε ολο το νετ οταν δεν λεω κατι διαφορετικο απο αυτο που λεγαμε στο τηλεφωνο.για ποιο λογο δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Απαντησε μου λιγο σε 2-3 ερωτηματα?

Το κουταβι με τι ταξιδεψε απο το νησι?Πηγες και το πηρες εσυ?

Το κουταβι ειχε κανει το 1ο εμβολιο που πρεπει να κανει στο εκτροφειο?

Το εβγαλες καθολου βολτες πριν ολοκληρωθει ο κυκλος των εμβολιων?
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Καταρχήν, έχει σίγουρα το κουτάβι τύφο? Διότι διαβάζω παραπάνω ότι η εκτροφέας παρέχει τη μαρτυρία κτηνιάτρων με τους οποίους συνεργάζεται και που λένε ότι πρόκειται για ίωση. Μιχαέλα, έχεις σίγουρη διάγνωση για τύφο? Σχετικά με αυτά που αναρωτιέσαι:

1) Οι Αμερικάνοι κτηνίατροι λένε ότι πρέπει να βάζουμε αμπούλες στα σκυλιά κάθε μήνα χωρίς διακοπή. Ακόμα και στο παγωμένο Ιλλινόι που κάνει το κρύο και το χιόνι της αρκούδας. Συνήθως η κυβέρνηση, μετά από πρόταση των κτηνιατρικών σχολών, αποφασίζει τι πρέπει να γίνεται και να μην το παρακάνουμε με τα φάρμακα στους σκύλους (βλέπε πρόσφατη προσπάθεια εναρμόνισης της νομοθεσίας και των 50 πολιτειών για το τριετές εμβόλιο λύσσας και το κυνήγι που τρώει η Βιρτζίνια που το θέλει ανά 6 μήνες!). Για να λένε οι Αμερικάνοι ότι το Ιλλινόι θέλει αμπούλα μέσα στο καταχείμωνο, άρα κάτι ξέρουν και η Ελλάδα που έχει πολύ ηπιότερο κλίμα προφανώς και έχει μεγαλύτερους κινδύνους). Επιπλέον αν θεωρείς ότι η εποχή αυτή δεν είναι για ψύλλους και τσιμπούρια, θα πρέπει να μας εξηγήσεις πώς το σκυλάκι σου τα έχει αφού δεν είναι δυνατά. Μην ξεχνάς ότι ΜΟΝΟΝ ορισμένα ενδοπαράσιτα, τα οποία το κουτάβι σου δεν έχει, είναι συνδεμένα με κακές συνθήκες διαβίωσης σε εκτροφείο.

Να μην ξεχάσω εδώ να πω ότι στην Αμερική μας λένε οι κτηνίατροι ΠΑΝΤΟΤΕ να ψάχνουμε το σκύλο για ψύλλους και τσιμπούρια ακόμα κι όταν βάζουμε αμπούλα. Την οποία το σκυλάκι σου δεν μπορούσε να έχει. Επίσης έκανε καλά η εκτροφέας να μην βάλει στο κουτάβι σπρέι αφού οι ίδιες οι κατασκευαστικές εταιρείες λένε όχι και συμφωνούν και οι κτηνίατροι.

2) Εμβόλια: δε βλέπω γιατί θα απέφευγε το εκτροφείο να εμβολιάσει το κουτάβι σου και μάλιστα με αρκετά φτηνό εμβόλιο. Το κόστος του να το αμελήσουν είναι πολύ μεγαλύτερο και δεν τους κόβω για χαζούς. Επίσης, όπως λένε κι οι Αμερικάνοι, shit happens. ΑΝ το σκυλάκι σου έχει όντως τύφο (που απεύχομαι), το οποίο δεν έχεις γράψει πώς διαπιστώθηκε και οι κτηνίατροι στην Καρδίτσα λένε ότι δεν έχει, μπορεί να φταίει το εξής που αντιγράφω από το Veterinary Handbook που έχω στο σπίτι:

Vaccines are highly effective in preventing certain infectious diseases in dogs, but failures do occur. Failures can be due to improper vaccine handling and storage, incorrect administration, inability of the dog to respond because of a depressed immune system, or the presence of neutralizing maternal antibodies.

Στην περίπτωση κουταβιού, το τελευταίο μπορεί δυστυχώς να γίνει. Θα σε συμβούλευα να ηρεμήσεις, να δεις πρώτα αν όντως είναι τύφος, να δεις μήπως υπάρχει πρόβλημα με αντισώματα της μάνας του και από κει βλέπεις. Άλλωστε η εκτροφέας σου πρότεινε πολύ σωστά να της επιστρέψεις το κουτάβι και όχι για να σου δώσει άλλο όπως θα σου λέγανε οι πετσοπάδες. Ως τώρα εγώ τα βλέπω επαγγελματικά τα πράγματα. Πρώτα όμως δες αν είναι σίγουρα τύφος και γιατί. Εύχομαι ειλικρινά περαστικά.
 
Last edited:


Μιχαελα11

Active Member
4 Μαρτίου 2010
28
0
Απαντησε μου λιγο σε 2-3 ερωτηματα?

Το κουταβι με τι ταξιδεψε απο το νησι?Πηγες και το πηρες εσυ?

Το κουταβι ειχε κανει το 1ο εμβολιο που πρεπει να κανει στο εκτροφειο?

Το εβγαλες καθολου βολτες πριν ολοκληρωθει ο κυκλος των εμβολιων?
το κουταβι ηρθε με τον αντρα της εκτροφεος μεχρι θεσσαλονικη και απο εκει το πηρα με τον πατερα μου.συμφωνα με την εκτροφεα το πρωτο εμβολιο ειχε γινει αλλα δεν ειχα τα μπουκαλακια που λεει και καλου κακου το ξανακαναμε το εμβολιο.οχι δεν την εβγαλα φυσικα βολτα τοσο μικρη..
 


kiki.pet

Active Member
5 Μαρτίου 2010
26
0
ΑΥΤΗ ΚΟΥΒΕΝΔΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΜΟΝΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΚΤΙΝΙΑΤΡΟ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΟΔΙΞΗ. ΜΙΧΑΕΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΑΓΟΓΗ ΓΙΑ ΔΙΣΦΙΜΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΕΣ. ΧΤΕΣ ΣΟΥ ΠΕΙΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΤΙΝΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΡΟΦΕΙ ΜΑΣ ΤΙΦΟΣ, ΕΡΧΕΤΕ ΤΑΚΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΙ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ. ΤΟ ΤΙΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ: 6972076043 ΟΠΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ. ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΙΦΟ, ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΙ ΕΔΩ ΚΟΥΤΑΒΙΑ 2 ΜΙΝΩΝ - ΥΓΕΣΤΑΤΑ. ΕΓΩ ΤΕΛΙΟΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΤΡΟΠΟΣ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΙΦΟΣ ΒΓΕΝΕΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ. ΣΤΗΝ ΜΙΧΑΕΛΑ ΑΡΟΣΤΙΣΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΠΟ ΥΓΟΣΙ, ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΚΑΛΙΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 


Status
Κλειδωμένο θέμα