Mondioring με μικρόσωμο...παίζει??


Buffalo

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
73
0
Χαιρετώ!

Αφού λύσαμε,εφόσον όλα συνεχίσουν καλά,με την βοήθεια του φόρουμ,το θέμα της τροφής έχω μια άλλη ερώτηση!αν υπάρχει περίπτωση ένα μικρόσωμο σκυλί να έχει κάποια "αξιοπρεπή" αποτελέσματα στο mondioring:p(κατανοώ οτι η απάντηση κατά 99.9% είναι αρνητική αλλά θα είχε γέλιο αν γινόταν).αφού λοιπόν λογικά δεν παίζει το mondio τι προτείνετε να κάνω για να του κινήσω λίγο το ενδιαφέρον γιατί τον τελευταίο καιρό τον βλέπω και βαριέται τα πάντα ούτε μπαλάκια φέρνει ούτε σκοινιά τραβάει...τεμπελόσκυλο:x](*,)
Αυτά:D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Δηλαδή...ρωτάς και δίνεις μόνος σου...αρνητική απάντηση :-k

Για agility έχεις σκεφτεί;
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Εσείς mondioring όχι, agility ναι και με μεγάλη επιτυχία μπορώ να σου πω. Μόνο, προσοχή στο έδαφος, και στην καλή διατροφή, γιατί οι αθλητές :p έχουν άλλες ανάγκες.
 


Buffalo

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
73
0
Όχι αφήνω ένα περιθώριο να έχω άδικο:p
+ναι έχω δει κιόλας βιντεάκια αλλά που μπορώ να κάνω τι προυποθέσεις υπάρχουν και πόσο κοστίζει κατά μέσο όρο??
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Πες σε ποια πόλη είσαι, μήπως ξέρει κάποιος πού μπορείς να πας. Συνήθως στα κέντρα εκπαίδευσης κάνουν. Έπειτα, όταν πάρετε τον αέρα, μπορείς να βάλεις και στο σπίτι σου εξοπλισμό, αν υπάρχει κήπος. Κάποια παιχνίδια τα κάνεις και στο πάρκο χωρίς εξοπλισμό, αν έχεις φαντασία.:rolleyes:
 




Buffalo

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
73
0
Πες σε ποια πόλη είσαι, μήπως ξέρει κάποιος πού μπορείς να πας. Συνήθως στα κέντρα εκπαίδευσης κάνουν. Έπειτα, όταν πάρετε τον αέρα, μπορείς να βάλεις και στο σπίτι σου εξοπλισμό, αν υπάρχει κήπος. Κάποια παιχνίδια τα κάνεις και στο πάρκο χωρίς εξοπλισμό, αν έχεις φαντασία.:rolleyes:
Αθήνα είμαι.Πόσο θα κοστίσει έχετε κάποιο στοιχείο??κήπο όχι δεν έχουμε αλλά βγαίνουμε σε μεγάλο πάρκο κάθε μέρα:)
 




Buffalo

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
73
0
Απότι κατάλαβα όμως είναι στο καματερό??οπότε πρέπει να πηγαίνω μέχρι εκεί με αυτοκίνητο μία την βδομάδα που θα κάνουμε δλδ??:???::confused:
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Απότι κατάλαβα όμως είναι στο καματερό??οπότε πρέπει να πηγαίνω μέχρι εκεί με αυτοκίνητο μία την βδομάδα που θα κάνουμε δλδ??:???::confused:
Να λες και πάλι καλά, που υπάρχει και αυτό!!!
 




Buffalo

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
73
0
Αποτι βλέπω δεν είναι πολλά λεφτά:D οπότε τώρα θέλω οδηγίες!ας πούμε οτι θέλω να πάω αυτό το σαββ τι πρέπει να κάνω τι πρέπει να έχω μαζί μου?ποιες είναι οι προθποθέσεις του σκύλου για να μπορούμε να πάμε?επίσης για να τα υπολογίσω όλα μαζί τα έξοδα ένα μηνιαίο κόστος στα πόσα ανέρχεται?
επειδη οι απορίες είναι πολλές όποια απάντηση καλοδεχούμενη:D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Ολες οι απορίες σου, έχουν ήδη απαντηθεί, στο link που σου έβαλα.
 


Buffalo

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
73
0
Ολες οι απορίες σου, έχουν ήδη απαντηθεί, στο link που σου έβαλα.
ναι τα είδα όλα απλά λέω μήπως δεν κατάλαβα κάτι και επίσης το κόστος που δεν αναφέρεται κάπου από'τι είδα
 








BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Γιατι να μη μπορεί ένα μικρόσωμο να κάνει μοντιο?
Για απασχόληση το κάνεις, για το σκυλί το κάνεις.
Δεν πας για πρωτάθλημα...

Δεν είναι θέμα μεγέθους ή φυλής το τι άθλημα θα ακολουθήσει το σκυλί. Περισσότερο ρόλο παίζουν οι ικανότητες του σκύλου και κατα πόσο θέλεις να τα δουλεύψεις.
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Το συγκεκριμένο νομίζω όχι. Δεν έχω δει αναφορά για σπιτς που να κάνει μόντιο. Έχετε δει εσείς; Τα περισσότερα κάνουμε agility, γιατί είναι διασκεδαστικό για τους μικρούς σίφουνες και πάλι εγώ φοβάμαι μην ακούσω κρακ καμιά ώρα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη