ORIJEN ξηρα τροφη


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Έχουν περάσει 2,5 χρόνια απο τότε. Η Ακανα άλλαξε σύνθεση στο μεταξύ :)
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ποσα χρονια υπαρχει αυτο το θεμα ε?????

παντως οπως εχω ξαναπει κ αλλη φορα στο παρελθον,ο ανθρωπος απο τον οποιον την προμηθευομουν κ εγω την τροφη,μου ειπε να την προσεχω....χαρακτηρηστικα μου ανεφερε οτι κυριως τα σκυλια της ομαδας 2 εχουν προβλημα...μετα κατελληξα να δινω ακανα που κ παλι σταματησα λογω των προβληματων διανομης....
 












lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
με την ακανα ουτε εγω ειχα προβλημα στο ζωο.ειχα προβλημα στην διαθεση.εμενε το σκυλι μου χωρις τροφη 2-3 βδομαδες,μπορει κ μηνα.οπωτε λεω δεν γινεται,αλλαζω...
 




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
δεν θα ειχε καμια διαφορα καταρχην στην τιμη γιατι το συζητησα.φαντασου καποια φαση ειχα παρει ενα οριτζεν κ ενα ακανα,μπιχλιμπιδια διαφορα κ λιχουδιτσες,κ μου εκανε 50 λεπτα εκπτωση....αστο....μεχρι πριν 2 μηνες εδινα ρουαγιαλ,τωρα την αλλαξα.βρηκα μια καναδεζικη first choise λεγεται.καλη τροφη κ σχετικα οικονομικη.60 ευρω τα 18 κιλα.εγω αγοραζω την εκτροφικη (20 κιλα) με λιγα παραπανω χρηματα.με συμφερει πιο πολυ.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τσιφουτης ο καταστηματαρχης βρε παιδι μου.:D Οχι εγω κατιτις το γλυτωνω αμα παιρνω κοντα μια παλεττα Acana!:p :D Τωρα ας πουμε περιμενω 3 βδομαδες για να μου φερουν τα σακια. Ευτυχως που εχω καβαντζα!

Την first choise την εχω ακουσει αλλα δεν την εχω δοκιμασει.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ε ναι ρε συ,ομως δεν ειναι λυση το αγοραζω καβατζα.αν δεν μου φτανουν δλδ για παραπανω απο ενα σακι τι θα κανω?γιατι να μπαινω συνεχεια σε διαδικασιες κτλ κτλ κ να ταλαιπωρω κ τον κοπρο μου?ευτυχως ηρεμησα απο αυτα.την first την εμπιστευτηκα καταρχην γιατι ειναι καναδεζικη.στους 2 κ κατι μηνες που την δινω τωρα,δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε...δειχνει να του εκατσε.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Και με την Royal και τη Arden παλι καβατζα αγοραζα. Μια κανανε οι τελωνειακοι απεργια την αλλη δεν ειχε το καταστημα το συγκεκριμενο κωδικο οποτε τι να κανω. Βαζω καθε μηνα στη ακρη το παραδακι και παω και τα σκαω μια φορα στο τοσο!

Αν του εκατσε και την βρισκεις και ευκολα τοτε δεν εχεις προβλημα!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
κ με την ρουαγιαλ δεν ειχα κ ηταν καλη στο σκυλι κ παντα την εβρισκα ,απλα ηθελα κατι ,λιγο πιο οικονομικο.να σου πω την αληθεια απο τροφες,μονο η γιουκα.. δεν μου αρεσε εμενα,κ αυτουνου δεν του αρεσε η ρουαγιαλ η ανταλτ με τις μεγαλες τις κροκετες.δεν τις ηθελε καθολου.ωρες ωρες νομιζω οτι βαριοταν να τις μασησει!χεχε!δοξα τον θεο ομως απο τροφες δεν ειχα ποτε βροβλημα με το να μην του αρεσει καποια.λαιμαργος αλλα κ παντα στα κιλα του!
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
αυτή δίνω και εγώ στο σκύλο μου και είναι 1000% ικανοποιημένος..! για εμενα είναι η καλύτερη ξηρά τροφή που κυκλοφορεί..!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Έχω περίπου 3kg Orijen που είναι ξεχασμένα εδώ και μερικούς μήνες στο τσουβάλι τους. Την Πέμπτη λόγου καιρού δεν πρόλαβα να ετοιμάσω τα snack μας για την βόλτα και αποφάσησα να πάρω μια χούφτα απο αυτά (10 κροκέτες το πολύ ήταν για πρόχειρη εκπαίδευση).
Παρασκευή πρωί και μεσημέρι κατα την διάρκεια της βόλτας έκανε διάρροια. Πρώτη φορά μου κάνει διάρροια και αγχώθηκα λιγάκι, σκεφτόμουν την περίπτωση Giardias γιατί κάνουμε και βόλτες στην βροχή. Δεν την τάισα όλη μέρα και απλά το βραδάκυ έφαγε λίγο. Σήμερα το πρωί και το μεσημέρι είναι μια χαρά με κανονικά κόπρανα.
Γίνεται μια τροφή να πείραξε τόσο πολύ το σκύλο επειδί έχει μείνει δύο μήνες σε σακούλα?
 


twipsy

Well-Known Member
25 Δεκεμβρίου 2009
329
1
Αργος
βασικα τον πειραξε η αλλαγη τροφης πιστευω...αλλιως τον πειραξε το την ειχες πολυ καιρο σε κακες συν8ηκες..
 




Oberon

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2010
188
1
Αθήνα
Έχω περίπου 3kg Orijen που είναι ξεχασμένα εδώ και μερικούς μήνες στο τσουβάλι τους. Την Πέμπτη λόγου καιρού δεν πρόλαβα να ετοιμάσω τα snack μας για την βόλτα και αποφάσησα να πάρω μια χούφτα απο αυτά (10 κροκέτες το πολύ ήταν για πρόχειρη εκπαίδευση).
Παρασκευή πρωί και μεσημέρι κατα την διάρκεια της βόλτας έκανε διάρροια. Πρώτη φορά μου κάνει διάρροια και αγχώθηκα λιγάκι, σκεφτόμουν την περίπτωση Giardias γιατί κάνουμε και βόλτες στην βροχή. Δεν την τάισα όλη μέρα και απλά το βραδάκυ έφαγε λίγο. Σήμερα το πρωί και το μεσημέρι είναι μια χαρά με κανονικά κόπρανα.
Γίνεται μια τροφή να πείραξε τόσο πολύ το σκύλο επειδί έχει μείνει δύο μήνες σε σακούλα?
Μην σε ανυσηχεί καθόλου. Εαν διαβάσεις διάφορα posts, σχετικά με την συγκεκριμένη ξηρά τροφή, θα διαπιστώσεις οτι αρκετά σκυλάκια παρουσίασαν συμπτώματα διάρροιας πιθανόν λόγω του αυξημενού ποσοστού Πρωτείνης που έχει η Orijen. Καλό θα ήταν να αλλάξεις ισως εταιρεία.