Pedigree = ?


manosrodos

Active Member
22 Απριλίου 2008
41
0
παιδια εχω μια ερωτηση ... μαλον 3 :p τι ειναι το pedigree και τι πρεπει να προσεξω σ'αυτο ωστε να καταλαβω αν ειναι γνησιο κ οχι πλαστο?τι χαρτια πρεπει να ζητησω οταν θα παω να αγορασω σκυλο?

αυτα κ ευχαριστω για την βοηθεια σας !!!! :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
manosrodos, τo pedigree είναι ο γενεαλογικός χάρτης του σκύλου, η ταυτότητα δηλαδή του κουταβιού και γεννητόρων του με την υπογραφή του εκτροφέα του και τη σφραγίδα του κυνολογικού ομίλου της χώρας που γεννήθηκε.

Για τα υπόλοιπα ριξε μια ματια στα παρακάτω θεματα:
Τι πρεπει να προσεξω σε ενα PEDIGREE;
Pedigree για σκυλακι απο Ουγγαρία
Αγορα σκυλου με Pedigree
 


manosrodos

Active Member
22 Απριλίου 2008
41
0
πωπω τι γινεται :shock: χμμ μαλον θα εγκαταλειψω τον εκτροφεα που διαλεξα .... στο site με τα cane corso .... πολυ δυσπλασια κ πολλες γεννες ...
 






manosrodos

Active Member
22 Απριλίου 2008
41
0
ξερετε καποιον αλλο?
μιλησα μαζι του ... ενταξει μου φανηκε ο ανθρωπος ...
2 γεννες το πολυ κανει το χρονο .... τα κουταβια τα δεινει αφου πανε 2 μηνων ... κ μου ειπε να κατεβω Αθηνα ... να παμε στο εκτροφειο,να διαλεξω κ να το παρω ο ιδιος ....
παιδια εσεις τι λετε??

δν μου ειπε κ καμια εξωφρενικη τιμη ....

χαρτια ολα κανονικα ... pedigree μου ειπε πως θα παρω μετα 8-10 μηνες κ αφου δηλωση τη γεννα ...
 






manosrodos

Active Member
22 Απριλίου 2008
41
0
Νικο απο που?? εγω εχω βρει εναν απο Ελλαδα .... *********** παιδια τι λετε?



ROTTIE: Παρακαλώ έχετε υπόψη σας πως,στο dogforum δεν επιτρέπεται,με οποιοδήποτε τρόπο,η διαφήμιση ή η δυσφήμιση επαγγελματιών του χώρου (εκτροφείς,εκπαιδευτές,κτηνίατροι και λοιποί).

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
μαλλον τον ιδιο με εμενα εχεις βρει (πμ).
ελπιζω να μην εχεις βρει τον αλλον...

κοιτα εγω επιλεγω να παρω τον σκυλο απο ελλαδα καθως δεν εχω μεγαλη εμπειρια και οπως και να το κανουμε η επικοινωνια και η δυνατοτητα επαφης με τον εκτροφεα ανα πασα στιγμη βοηθα πολυ.