pet(φλερτ) - υπηρεσiα ζεuγαρώματoς


Status
Κλειδωμένο θέμα

st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
προς Κango1, η κτηνιατρική επιστήμη έχει κάνει άλματα και πλέον τα ζώα με δυσπλασία, καταρράκτη, καρδιοπάθεια και άλλα έχουν καλή ποιότητα ζωής!
Δηλαδή προτιμάται σκύλο με ασθένεια ώστε να την συντηρείται παρά την προσπάθεια για έναν σκύλο που να μην έχει ασθένεια?

Η επιστήμη κάνει θαύματα για να εξαλέιψει όσο γίνεται παθήσεις και όχι να τις διαιωνίζει...
Και αυτό που λέτε είναι διαιώνιση...
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Για τα αδέσποτα φταίνε κυρίως οι φιλοζωικές οργανώσεις που το παίζουν τσάμπα μάγκες απαιτώντας να κάνουν φιλοζωία με ξένη τσέπη και δεν ασχολούνται καθόλου με τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών, ώστε να γίνουν υπεύθυνοι ιδιοκτήτες ζώων
<<Ναι αλλά εσύ άρχισες πρώτος>>
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
για τα αδέσποτα φταίνει οι φιλοζωικές που τα ΣΤΕΙΡΩΝΟΥΝΕ??????????????????????????
δεν μπορώ άλλο παιδιά
θα βγώ σε πρόωρη σύνταξη αναπηρική.................
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Για τα αδέσποτα φταίνε κυρίως οι φιλοζωικές οργανώσεις που το παίζουν τσάμπα μάγκες απαιτώντας να κάνουν φιλοζωία με ξένη τσέπη και δεν ασχολούνται καθόλου με τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών, ώστε να γίνουν υπεύθυνοι ιδιοκτήτες ζώων
δε θα φταιει κανενος ο τροπος αν σου απαντησει σε αυτο,ειλικρινα!
 
Last edited:




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Για τα αδέσποτα φταίνε κυρίως οι φιλοζωικές οργανώσεις που το παίζουν τσάμπα μάγκες απαιτώντας να κάνουν φιλοζωία με ξένη τσέπη και δεν ασχολούνται καθόλου με τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών, ώστε να γίνουν υπεύθυνοι ιδιοκτήτες ζώων
Αν το παιδί έχει πατέρα που ζευγαρώνει ελαφρά τη καρδία και χωρίς να ενημερωθεί το Ακίτα του τι να διαπαιδαγωγίσει η Φιλοζωική...?
 


3 Ιουνίου 2010
13
0
προς vas, τα σκυλιά δεν είχαν pedigree, δεν με ενδιέφερε αυτό και ναι, αν μια θηλυκιά σκύλα δεν ζευγαρώσει και δεν στειρωθεί θα έχει προβλήματα υγείας. εγώ δεν ήθελα να στειρώσω τη σκύλα μου και το petφλερτ με βοήθιησε να βρω αρσενικό σκύλο
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
προς vas, τα σκυλιά δεν είχαν pedigree, δεν με ενδιέφερε αυτό και ναι, αν μια θηλυκιά σκύλα δεν ζευγαρώσει και δεν στειρωθεί θα έχει προβλήματα υγείας. εγώ δεν ήθελα να στειρώσω τη σκύλα μου και το petφλερτ με βοήθιησε να βρω αρσενικό σκύλο
Ένα ένα παρακαλώ να αναφέρετε τα προβλήματα υγείας...που έχουν σχέση με το αν δεν ζευγαρώσει η σκύλα...
 








vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Ήταν κάποτε κάποιος και ήθελε να βρει σκύλο να ζευγαρώσει .
Πηγαίνει λοιπόν σε κάποια φιλοζωική και ρωτά.
-Μήπως έχετε ένα σκύλο έτσι κι έτσι για να ζευγαρώσω τη σκύλα μου που θέλω να κρατήσω ένα κουτάβι;
Τον κοιτάζει ο υπεύθυνος της φιλοζωικής και του απαντά…….
Φυσικά και έχουμε , μάλιστα είστε και τυχερός , έχουμε ένα σκύλο που ελέγχει την συνουσία έτσι ώστε να καθορίσουμε ποσά κουτάβια να συλλάβει η σκύλα σας .
Με απορία ο ενδιαφερόμενος τον ρωτά…… μα καλά μ@λ@κίες μου λέτε ;;;
Και απαντά ο υπεύθυνος …Ναι αλλά εσύ άρχισες πρώτος
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
πφ ενα τραγουδι δε μπορουμε ν αφιερωσουμε σαν ανθρωποι!

τι? να το παρω στα σοβαρα??

καλα...θα περιμενω ν διαβασω τα προβληματα που δημιουργουνται αμα δε ζευγαρωσει η σκυλα!

(ευλογησον)
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Κτηνίατρε μίλα μου για γονίδια, έχω ανοίξει ένα καλό κόκκινο κρασί που φέρνει μυρωδιά από μοσχοκάρυδο και τσιμπολογάω κάσιους και μακαντέμια και πιστεύω πως θα διασκεδάσω αρκετά. Δεν έχω απαντήσει τόσες ώρες προτιμώ να σε παρατηρώ ν' αυταναφλέγεσαι μόνος σου :)
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Αυτανάφλεξη Γρίφε. Είχε γίνει επεισόδιο στα Χ-Files. Μάλλον έπρεπε να γίνει κ το άλλο μυστήριο με τις ασθένειες των σκυλιών που δν ζευγαρώνουν...:cool:
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Αυτανάφλεξη Γρίφε. Είχε γίνει επεισόδιο στα Χ-Files. Μάλλον έπρεπε να γίνει κ το άλλο μυστήριο με τις ασθένειες των σκυλιών που δν ζευγαρώνουν...:cool:
α ναι θυμάμαι, η Σκάλυ έπεσε από μια Σκάλα σε 'κεινο το επεισόδιο ;)
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Το petφλερτ είναι μια "επαναστατική" υπηρεσία στην διάθεση του Έλληνα πολίτη!

- Εμένα το petφλερτ πραγματικά μου έλυσε τα χέρια!...Δεν ήξερα πως να απασχολήσω το σκυλάκι μου και τώρα απλά της λέω να πληκτρολογήσει νταμπλουγιου νταμπλουγιου νταμπλουγιου τελεία πετφλερτ τελεία τζιαρ και περνά τον χρόνο της ευχάριστα μιλώντας με "γκόμενους" από όλη την Ελλάδα.

κα. Ελένη

- Με το petφλερτ και μόνο με 2-3 εφαρμογές απέκτησα ξανά την χαμένη τριχοφυΐα στα αυτιά μου και την αυτοπεποίθηση μου!

κος Αντώνης

- Με το petφλερτ ψεκάζω μόνο μια φορά την ημέρα και εξαφανίζονται όλες οι ενοχλητικές μυρωδιές της κουζίνας και της τουαλέτας.

κα. Δέσποινα

- Από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ petφλερτ η γράμμωση είναι εμφανής από την πρώτη μέρα.

Johny Bratsoni

- Με το petφλερτ κατάφερα να βρω σύντροφο για το λευκό Ακίτα μου, ίδιο με τον Hatchiko...Φτυστό!...Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε κάθε άνθρωπο που γνωρίζει πως η επιλεκτική εκτροφή και η ηθική είναι απλά μπούρδες.

κος Γιάννης (Κτηνίατρος Αττικής & Περιχώρων)

Τώρα και νέα φόρμουλα petφλερτ κατά της πιτυρίδας!

...και αφού έκανα ότι μπορούσα για να προωθήσω και να αναφέρω όσες περισσότερες φορές μπορούσα την σελίδα petφλερτ, ας μου επιτρέψετε και ένα σχόλιο.

Μακάρι ο KTHNIATROSATTIKISKAIPASSISELLADOS να ήταν ο μόνος κτηνίατρος με αυτή την νοοτροπία και με αυτή την κυνοφιλική και κυνολογική παιδεία...Θα ήταν πραγματικά χαρμόσυνο νέο. Δυστυχώς δεν είναι...

Μακάρι ένα "πέρασμα" από τα πανεπιστημιακά έδρανα να έκανε τους ανθρώπους "σοφούς" ή με κοινή λογική, αλλά δυστυχώς όπως έχει πει κάποιος "η κοινή λογική είναι ένα άνθος που δεν μεγαλώνει σε κάθε κήπο".

Άλλη μια σελίδα που θα "διευκολύνει" πολλούς που δεν επιθυμούν να "παιδευτούν" (με όποια έννοια) και θα δυσκολέψει ακόμα περισσότερο τους λίγους που προσπαθούν χρόνια τώρα...Καλό κουράγιο!
 




vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
το ίδιο πίστευα κι εγώ αλλά δυστυχώς δεν είναι .
μακάρι να ήταν όλοι αυτοί ένα πρόσωπο, το δυστύχημα είναι ότι η <<…….>> έχει πολλά αντίτυπα
 


Status
Κλειδωμένο θέμα