Platinum ξηρή τροφή


tsopanakos

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2017
98
84
44
Α οκ. Άρα @tsopanakos μπορώ να κανονίσω να έρθω εκεί που λες να αδειάσω κάποιους από τους βόθρους που έχω κατά νου με βυτία; Εντάξει σκατά ανθρώπινα θ αφήσω (κατά βάση) αλλά δε πειράζει αφού δε περνάει κόσμος. Για πες που τα στέλνω;
αν εισαι τοσο μαγκας πανε σε αυτους που πετανε λυματα απο βοθρους σε ποταμια και ρεματα και καντους θεμα . αλιως γραφε απο το πληκτρολογιο και νιωσε καποιος ,
 


tsopanakos

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2017
98
84
44
αλλα η μαγια και η ειρωνεια ξεδιπλωνει μεσα απο φορουμ ανωνυμα και σε συνομιλητη που δεν τον ξερετε καν .
μπραβο σας.
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Πάντως, έτσι για την ιστορία. Μια φόρα είχε δώσει η μητέρα μου στον σκύλο της να φάει γαρίδες, και αφού της έβγαλε δια του προκτού πήγε να της ξαναφάει. Ήταν η πρώτη και τελευταία φόρα που έφαγε γαρίδες. Οπότε ναι, μπορεί να είναι ΤΟΣΟ νόστιμη η τροφή.
 


tsopanakos

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2017
98
84
44
Πάντως, έτσι για την ιστορία. Μια φόρα είχε δώσει η μητέρα μου στον σκύλο της να φάει γαρίδες, και αφού της έβγαλε δια του προκτού πήγε να της ξαναφάει. Ήταν η πρώτη και τελευταία φόρα που έφαγε γαρίδες. Οπότε ναι, μπορεί να είναι ΤΟΣΟ νόστιμη η τροφή.
εχω ακουσει για σκυλους που τα τρωνε ποτε δεν το εχω συναντησει ομως πρωσοπικα η σε σκυλο φιλου..
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
εχω ακουσει για σκυλους που τα τρωνε ποτε δεν το εχω συναντησει ομως πρωσοπικα η σε σκυλο φιλου..
Ήταν η μοναδική φορά που το προσπάθησε λόγο γαρίδας. Κυρίως όμως ένα αδέσποτο που πινάει πολύ μπορεί να καταλύξει και εκεί. Εγώ θα πρώτεινα αν έχεις την οικονομική δυνατότητα κάπου εκεί δίπλα να αφήνεις και τροφή για όποιο κακόμοιρο αδέσποτακι τρέφεται με τα κόπρανα του δικού σου σκύλου.
 


tsopanakos

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2017
98
84
44
Ήταν η μοναδική φορά που το προσπάθησε λόγο γαρίδας. Κυρίως όμως ένα αδέσποτο που πινάει πολύ μπορεί να καταλύξει και εκεί. Εγώ θα πρώτεινα αν έχεις την οικονομική δυνατότητα κάπου εκεί δίπλα να αφήνεις και τροφή για όποιο κακόμοιρο αδέσποτακι τρέφεται με τα κόπρανα του δικού σου σκύλου.
το εχω κανει ηδη
 
  • Like
Reactions: Penguin


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
@tsopanakos
Αφού πετάει ρε βοσκε, βαλτον στο γυαλί να κονομησεις ρεεεεε!
Όλα εγώ πχια;

Ο σκύλος στην φώτο είναι πάνω από 5 ετών άρα και να ήταν δικός μου -που δεν είναι, δεν είναι παράνομος γιατί ο νόμος βγήκε το 2013

Υ.Γ. Τα μήλα που κολλάνε; :LOL:
 


tsopanakos

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2017
98
84
44
@tsopanakos
Αφού πετάει ρε βοσκε, βαλτον στο γυαλί να κονομησεις ρεεεεε!
Όλα εγώ πχια;

Ο σκύλος στην φώτο είναι πάνω από 5 ετών άρα και να ήταν δικός μου -που δεν είναι, δεν είναι παράνομος γιατί ο νόμος βγήκε το 2013

Υ.Γ. Τα μήλα που κολλάνε; :LOL:
Δεν εχω αναγκη να κονομησω απο το σκυλο οπως λες .
Και πες αλου τις εξυπναδες εκει που μπορεις και οχι σε εμενα . Αλιως ελα να τα πουμε απο κοντα να δεις τι γελιο θα εχει . Και οσο για τα κομενα αυτια του σκυλου που εχεις στο προφιλ σου , για παραδειγμα το ειπα κυριε Νομιμε.
 
  • Like
Reactions: d3ac0n


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Λοιπόν,περίπου 20 ημέρες τώρα τρώνε την Platinum με χοιρινό.
Η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι τα κόπρανα μειώθηκαν ριζικά και αυτό είναι πολύ θετικό.
Από ενέργεια τα ίδια επίπεδα,τρίχωμα το ίδιο.
Το θέμα είναι ότι ούτε αυτήν την τρώνε με όρεξη, δηλαδή τρώνε επειδή πεινάνε αλλά αφήνουν και λίγες κροκέτες - τρώνε περίπου τα 3/4 της ημερησίας δόσης.
Μου έστειλαν και δείγματα αρνί και κοτόπουλο αλλά αυτά ούτε καν,απλά τις παίρνουν στο στόμα τις κροκέτες και μετά τις φτύνουν.
Λέω να επιμείνω, παράγγειλα και άλλο 10-κιλο και βλέπουμε.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
λοιπον εμενα μου ηρθε σημερα και κυριολεκτικα ειναι τελειως διαφορετικη απο ολες οσες εχω δοκιμασει! επεφτε πανω στη σακουλα μονο που την εβλεπε(1η φορα το κανει με ξηρα)το θεμα μου ειναι οτι η grain free της platinum ειναι με χοιρινο και δεν ειναι puppy.. ο δικος μου ειναι 11 μηνων, θα του πεσει βαρια? θα εχει θεμα λετε?
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
λοιπον εμενα μου ηρθε σημερα και κυριολεκτικα ειναι τελειως διαφορετικη απο ολες οσες εχω δοκιμασει! επεφτε πανω στη σακουλα μονο που την εβλεπε(1η φορα το κανει με ξηρα)το θεμα μου ειναι οτι η grain free της platinum ειναι με χοιρινο και δεν ειναι puppy.. ο δικος μου ειναι 11 μηνων, θα του πεσει βαρια? θα εχει θεμα λετε?
Μια χαρα θα του πεσει ειναι μεγαλο παιδι πια
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
λοιπον εμενα μου ηρθε σημερα και κυριολεκτικα ειναι τελειως διαφορετικη απο ολες οσες εχω δοκιμασει! επεφτε πανω στη σακουλα μονο που την εβλεπε(1η φορα το κανει με ξηρα)το θεμα μου ειναι οτι η grain free της platinum ειναι με χοιρινο και δεν ειναι puppy.. ο δικος μου ειναι 11 μηνων, θα του πεσει βαρια? θα εχει θεμα λετε?
Εγω αρχισα να τη δινω απο τη στιγμη που σταματησε η περιοδος τρομαχτικης αναπτυξης, δηλαδη γυρω στους 7-8 μηνες.Δινω ιβηρικο και εδωσε και 2 τσουβαλακια αρνι. Ως τωρα 10 μηνων δεν ειχαμε κανενα προβλημα, ισα ισα, τελειο τριχωμα και κοπρανα κ.τ.λ. Ισως λιγο καλυτερα να εδινες το αρνι, εχει λιγο περισσοτερη πρωτεινη , δε ξερω γενικα μου φανηκε πιο θρεπτικο ας το πουμε.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
το αρνι ειναι grain free?
Οχι εχει λιγο ρυζι μονο. Μου φαινοταν καπως η σκεψη του χοιρινου, και αρχικα εδωσα 2 και 2 τσουβαλια. Εξισου καλα του ειχαν κατσει, με το χοιρινο απλα ειχε ελαφρως λιγοτερο σκατουλακια, και με τα δυο ομως ηταν πολυ λιγα και σφιχτα, καλοσχηματισμενα.. Απο αρχες σεπτεβρη δινω μονο ιβηρικο, το ενα γευμα, το δευτερο ειναι συνηθως μαγειρευτο. Μια χαρα παντως του εχει κατσει και τωρα και πριν που ετρωγε μονο κροκετα.
 




Marilia L.

Active Member
19 Απριλίου 2018
30
11
31
λοιπον εμενα μου ηρθε σημερα και κυριολεκτικα ειναι τελειως διαφορετικη απο ολες οσες εχω δοκιμασει! επεφτε πανω στη σακουλα μονο που την εβλεπε(1η φορα το κανει με ξηρα)το θεμα μου ειναι οτι η grain free της platinum ειναι με χοιρινο και δεν ειναι puppy.. ο δικος μου ειναι 11 μηνων, θα του πεσει βαρια? θα εχει θεμα λετε?
εντάξει καλά έκανα τελικά και μπαίνω τόσο καιρό στα forums και διαβάζω. κανένας δεν μου είχε προτείνει platinum, το διάβασα εδώ μέσα και πραγματικά σώθηκα. καταρχήν τα κόπρανα στο κοκονάκι μου άλλαξαν ριζικά και μαζί και η όρεξή της. εκεί που νόμιζα ότι είναι ληθαργική από τη φύση της...τσουπ δοκιμάζω ιβηρικό platinum και τώρα όλο τρέχει όλο παίζει και σαν να έχει δέσει. Μπράβο ρε παιδιά! Να'στε καλά!!
 


boston terrier

New Member
3 Μαϊου 2018
1
1
32
Παιδιά μόλις παρρήγγειλα και γω platinum κοτόπουλο τηλεφωνικός και πρώτη φορά μου ζητάει εταιρεία τόσο λεπτομερείς πληροφορίες να τους δώσω για το σκύλο μου όπως όνομα κιλά κ.α . Μου έκανε επίσης εντύπωση το ενδιαφέρον και οι γνώσεις τους πάνω στο θέμα των σκυλιών.Η πρώτη εντύπωση ήταν υπερβολικά θετική. Θα σας στείλω παραπάνω πληροφορίες μόλις την δοκιμάσουμε κιόλας... :) :) :p
 
  • Like
Reactions: Marilia L.


d3ac0n

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2017
1.291
2.286
Guadalajara, Jalisco
Παιδιά μόλις παρρήγγειλα και γω platinum κοτόπουλο τηλεφωνικός και πρώτη φορά μου ζητάει εταιρεία τόσο λεπτομερείς πληροφορίες να τους δώσω για το σκύλο μου όπως όνομα κιλά κ.α . Μου έκανε επίσης εντύπωση το ενδιαφέρον και οι γνώσεις τους πάνω στο θέμα των σκυλιών.Η πρώτη εντύπωση ήταν υπερβολικά θετική. Θα σας στείλω παραπάνω πληροφορίες μόλις την δοκιμάσουμε κιόλας... :) :) :p
Συλλογη στατιστικων λεγεται και δεν ειναι παντα καλο ;)

Στην προκειμενη περιπτωση μαλλον απλα για λογους μαρκετινγ
 


doom26

Member
16 Απριλίου 2018
5
2
41
καλησπερα ζητησα και εγω απο την εταιρια δειγματα και τα εστειλαν.τις δινω σαν λιχουδια μαλακη τροφη εντονη μυρωδια αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν παρουσιαζει θεμα στα δοντια και επισης σε ενα site με reviews ανεφερε πως η συγκεκριμενη τροφη περιεχει υψηλη περιεκτικοτητα σε βιταμινη κ το ειχε στα αρνητικα.'''Apple is the sole fruit/vegetable in the food. We note that this product includes synthetic vitamin K, a substance linked to liver problems and that is progressively being removed from better quality dog food products.''
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
καλησπερα ζητησα και εγω απο την εταιρια δειγματα και τα εστειλαν.τις δινω σαν λιχουδια μαλακη τροφη εντονη μυρωδια αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν παρουσιαζει θεμα στα δοντια και επισης σε ενα site με reviews ανεφερε πως η συγκεκριμενη τροφη περιεχει υψηλη περιεκτικοτητα σε βιταμινη κ το ειχε στα αρνητικα.'''Apple is the sole fruit/vegetable in the food. We note that this product includes synthetic vitamin K, a substance linked to liver problems and that is progressively being removed from better quality dog food products.''
Link?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3