Poodle toy εκτροφεία


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Βεβαίως και έχεις δίκιο στα περισσότερα που λες. Αλλά νόμο έχουμε που τιμωρεί την εγκατάλειψη ζώου. Πως όμως θα βρεις τον ιδιοκτήτη και να τον τιμωρήσεις αν δεν υπάρχει καμία σήμανση των κατοικιδίων? Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε.
Πρακτικα ειναι πολυ δυσκολο να τον βρεις δυστυχως.
Μονο αν τον δουν να το εγκαταλειπει και το καταγγειλουν ή κανει καποιος καταγγελια που γνωριζει τον ιδιοκτητη και τον σκυλο.
Δεν πιστευω οτι θα λυθει το προβλημα των εγκαταλειψεων ετσι απλα με ενα τσιπακι, αυτο μονο με παιδεια θα ελαχιστοποιηθει, αλλα οπως αντιλαμβανονται οι περισσοτεροι τα ζωα αυτη τη στιγμη...βλεπω οτι θα παρει πολυ χρονο, και αν ποτε αλλαξει κατι...
Οι ποινες και τα προστιμα που δεν εφαρμοζονται, απο εκει ξεκιναει.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Πρακτικα ειναι πολυ δυσκολο να τον βρεις δυστυχως.
Μονο αν τον δουν να το εγκαταλειπει και το καταγγειλουν ή κανει καποιος καταγγελια που γνωριζει τον ιδιοκτητη και τον σκυλο.
Δεν πιστευω οτι θα λυθει το προβλημα των εγκαταλειψεων ετσι απλα με ενα τσιπακι, αυτο μονο με παιδεια θα ελαχιστοποιηθει, αλλα οπως αντιλαμβανονται οι περισσοτεροι τα ζωα αυτη τη στιγμη...βλεπω οτι θα παρει πολυ χρονο, και αν ποτε αλλαξει κατι...
Οι ποινες και τα προστιμα που δεν εφαρμοζονται, απο εκει ξεκιναει.
Αν βρεις σκύλο με τσιπάκι τότε βρίσκεις και τον ιδιοκτήτη (οκ, αν είναι καταχωρημένο). Αν βρεις τον ιδιοκτήτη από το τσιπάκι και σου πει "δεν τον θέλω μπλα-μπλα" πας αστυνομία και τον πας γαμιώντας για εγκατάλειψη και το σχετικό πρόστιμο.

Επίσης αν οι σκύλοι είχαν τσιπάκι και άρα ιδιοκτήτη που τον βρίσκεις εύκολα και γρήγορα δεν θα σάπιζαν στις πανσιόν στα αζήτητα.
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Αν βρεις σκύλο με τσιπάκι τότε βρίσκεις και τον ιδιοκτήτη (οκ, αν είναι καταχωρημένο). Αν βρεις τον ιδιοκτήτη από το τσιπάκι και σου πει "δεν τον θέλω μπλα-μπλα" πας αστυνομία και τον πας γαμιώντας για εγκατάλειψη και το σχετικό πρόστιμο.

Επίσης αν οι σκύλοι είχαν τσιπάκι και άρα ιδιοκτήτη που τον βρίσκεις εύκολα και γρήγορα δεν θα σάπιζαν στις πανσιόν στα αζήτητα.
Αυτος ομως που θελει πραγματικα να ξεφορτωθει το σκυλι δεν θα φροντισει να του βγαλει το τσιπακι;
Λιγα χιλιοστα κατω απο το δερμα δεν βρισκεται;
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αυτος ομως που θελει πραγματικα να ξεφορτωθει το σκυλι δεν θα φροντισει να του βγαλει το τσιπακι;
Λιγα χιλιοστα κατω απο το δερμα δεν βρισκεται;
Δε μιλαμε για το χανιμπαλ αλλα για το μεσο ιδιοκτητη. Στ αληθεια πιστευεις οτι θα κανει τομη, αφαιρεση, ραμματα;
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Δε μιλαμε για το χανιμπαλ αλλα για το μεσο ιδιοκτητη. Στ αληθεια πιστευεις οτι θα κανει τομη, αφαιρεση, ραμματα;
Αυτος που θα παρει το σκυλι που εχει μεγαλωσει απο κουταβι και θα παει στις ερημιες να το πεταξει να πεθανει πιστευω ειναι ικανος για τετοια.
Ξερεις οι ανθρωποι σφαζουν ζωα για να τα φανε, κοβουν τον λαιμο δλ...δεν χρειαζεται να ειναι καποιος χανιμπαλ για να βγαλει ενα τοσο μικρο πραγματακι...
Οσο για τα ραμματα...λεπτομερειες...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Αυτος ομως που θελει πραγματικα να ξεφορτωθει το σκυλι δεν θα φροντισει να του βγαλει το τσιπακι;
Λιγα χιλιοστα κατω απο το δερμα δεν βρισκεται;
Πολύπλοκη σκέψη για πολλούς και μπελάς, άσε που, πού να ψάξει να το βρει το τσιπάκι? Μεθαύριο φεύγει διακοπές, αύριο θα πάει να το αδειάσει στο βουνό, σιγά μην μπλέξει με τα αίματα τώρα.

Επίσης κάτι άλλο: Αν χάσεις το δικό σου σκυλί και δεν έχει τσιπάκι και θέλεις να το διεκδικήσεις από κάποιον που το βρήκε, δεν μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα.
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Πολύπλοκη σκέψη για πολλούς και μπελάς, άσε που, πού να ψάξει να το βρει το τσιπάκι? Μεθαύριο φεύγει διακοπές, αύριο θα πάει να το αδειάσει στο βουνό, σιγά μην μπλέξει με τα αίματα τώρα.

Επίσης κάτι άλλο: Αν χάσεις το δικό σου σκυλί και δεν έχει τσιπάκι και θέλεις να το διεκδικήσεις από κάποιον που το βρήκε, δεν μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα.
Αυτο ειναι απο τα θετικα, φανταζομαι οτι υπαρχουν τροποι να το αποδειξεις αλλα αυτος ειναι ο πιο ευκολος και αμεσος.
Οκ δεν τρελαινομαι δημοκρατια εχουμε, η πλειοψηφια νομιζω ειναι υπερ του τσιπαρισματος οποτε...
Μακαρι να ειναι για καλο, να αποδειχθει τοσο αποτελεσματικο για τις εγκαταλειψεις και να κανω λαθος...και να μην ειναι μονο για να μας πλακωσουν στα χαρατσια...
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
παιδεία μεγαλη λέξη, και ποιος θα φέρει αυτην την παιδεία ? το μαθημα στο σχολείο ? οι γονείς ? ποιος ?
Μεγαλώνουμε τα παιδιά μας, φουλ ανταγωνιστικά , δεν τους μαθαίνουμε να σέβονται και με την νοοτροπια ότι ολα τους ανήκουν. Ποιος θα φέρει αυτήν την παιδεία ? αυτός που πηρε τον σκυλο και τον αμόλυσε στο βουνό ? αυτός που τον ξεχασε σε ενα μπαλκόνι ? αυτός που τον χαρισε /πουλησε /ανταλαξε γιατί η πλάτη δεν ηταν ίσια ή γιατι οι γωνιώσεις εχαναν ? η γιατι η ουρά ηταν πιο χαμηλα ή πιο ψηλά ? η επειδή το δαγκωμα δεν ηταν φουλ ? η επειδη δεν εκανε για κυνήγι και μπορω΄να συνεχίσω μεχρι να ξεπεράσω το μεγεθος του ποστ. :(
Γερασα δεν μπορώ να περιμένω αυτην την κυρία, μάλλον θα πρεπει να δεχτώ οτι η μοίρα του σκύλου ειναι να κακοποιήτε απο τον ανθρωπο με όλους τους τρόπους :(
 


MariaMes

Active Member
30 Ιουλίου 2018
34
26
29
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα και από εμένα Απο όσο έψαξα και ειδα υπάρχει άλλο ένα εκτροφείο στη Θεσσαλονίκη! Λέγεται puppies world. Δεν γνωρίζω λεπτομέριες απλώς το αναφέρω..
 


Valiaa

Member
18 Ιουλίου 2018
21
6
Καλησπέρα! Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω την εντύπωση ότι το puppies world είναι pet shop, το λέω όμως χωρίς να είμαι βέβαιη! Αν γνωρίζει κάποιος από το φόρουμ μπορεί να μας διαφωτίσει ☺
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Πουλάει περίπου 10+ φυλές, χωρίζει τα πομεράνιαν σε απλά, σε boo και σε σπιτζ, οι εικόνες βγάζουν μάτι ότι είναι ψεύτικες. Αν όχι πετ σοπ, καρακουταβέμπορας του κερατά είναι.
 
  • Like
Reactions: medusa and Valiaa


Valiaa

Member
18 Ιουλίου 2018
21
6
Είχε πάρει το μάτι μου το puppies world γιατί ήταν ο μόνος που είχε σοκολά toy poodle, το οποίο θεωρείται αρκετά δυσευρετο σαν χρωμα και μου έκανε εντύπωση. Η τιμή του ήταν αρκετά υψηλή για δεδομένα pet shop, με πεντιγκρι όπως αναφέρει. Βέβαια δεν μου φάνηκε καθόλου έμπιστο γ αυτό και το προσπέρασα...
 


MariaMes

Active Member
30 Ιουλίου 2018
34
26
29
Θεσσαλονίκη
Πουλάει περίπου 10+ φυλές, χωρίζει τα πομεράνιαν σε απλά, σε boo και σε σπιτζ, οι εικόνες βγάζουν μάτι ότι είναι ψεύτικες. Αν όχι πετ σοπ, καρακουταβέμπορας του κερατά είναι.
Το παρατήρησα και εγώ αυτο που λες! Επειδή ενδιαφερομαι και εγώ να αποκτήσω poodle toy του εστειλα μήνυμα για πληροφορίες και αυτό που μου άρεσε αρχικά ήταν ότι βρίσκεται πανοραμα και επειδή μένω και εγώ Θεσσαλονίκη χάρηκα γιατί μπορω να πάω να τα δω και από κοντά. Μου έστειλαν μήνυμα και μου έδωσαν πληροφορίες για τιμές κ.α , αλλα στην ερώτηση "αν μπορώ να πάω να τα δω και από κοντά" δεν μου απάντησαν ΠΟΤΕ. Δυο φορες τους ρωτησα..
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
ε θα πας μια και καλη,για να το παρεις.
μπορει και να στο ντιλιβερισουν προσωπικος βεβαια.

πως θα δεις κατι που δεν υπαρχει;πρεπει να γινει η παραγγελια για να το φερουν.
 


MariaMes

Active Member
30 Ιουλίου 2018
34
26
29
Θεσσαλονίκη
ε θα πας μια και καλη,για να το παρεις.
μπορει και να στο ντιλιβερισουν προσωπικος βεβαια.

πως θα δεις κατι που δεν υπαρχει;πρεπει να γινει η παραγγελια για να το φερουν.
Ειλικρινά δεν ξέρω, όπως ειπα και πιο πριν δεν το έψαξα και πολυ! Πάντως μου είπαν πως δεν έχουν θυλικό, μόνο αρσενικό υπάρχει!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU