Quiz: Βρες το Γκριφον- Κανις !!!




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Να πω ειναι μονο μια η σωστη απαντηση? Οχι ειναι πανω απο 2 τα σκυλακια που ειναι γκριφον-κανις. Να ξερω αν ειναι μη χασω και την τυροπιτα!!!:D:D:D
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
Η ερώτηση λέει πιο απο τα 16 είναι το γριφόν- κανίς..άρα θέλει μια απάντηση:confused:
Παγίδα είναι,οπότε θα χάσεις την τυρόπιτα xritaki:p Αλλά μη στεναχωριέσαι,θα σου στείλω εγώ τυρόπιτα:D:D
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ααα οχιιι. Αν πρεπει να πω ενα λεω 5 (αν και 10 επισης μου κανει αλλα αν πρεπει να διαλεξω ενα θα πω 5). Αν ειναι να κερδισω την τυροπιτα.. και βασω εσυ θα μου στειλεις σπανακοπιτα!! Ε και μια κρεατοπιτα η μιλου.. γιναμε!!:D:D:D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Με μεγάλη μου χαρά βλέπω ότι το ενδιαφέρον κορυφώνεται!

Δεν θα σας κρατήσω σε αγωνία για πολύ ακόμα αγαπητοί συμφορουμιτες!
Το βραδάκι θα ανακοινώσω τις απαντήσεις του quiz, τις οποίες έστειλα μόλις στη Milou και στον Kokoni (αφού ορκίστηκαν με όρκο αίματος ότι θα κρατήσουν εφτασφράγιστο μυστικό τις σωστές απαντήσεις)! :twisted:

Καλή συνέχεια! Keep on trying!!!:D:D:D
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
όσες φορές και να τα δω....5,10 και 12....δεν μπορω να διαλέξω,αν και τα χρωματα του 12:rolleyes: θα πω 10...ας χάσω. Άλλωστε αν το έπαθλο είναι τυρόπιτα,ευχαριστώ δε θέλω!!!!!Xritaki δε θα σε ξεχάσω:p
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Μερσι μποκου βασω μου!! Εε τωρα ετσι.. γενικα.. αν θεωρητικα.. καποιοι αλλοι κερδιζαν τι θα θελαν? Ας πουμε τυχαια...εε..να.. η μιλου και το κοκονι..:cool::p
 




Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Βρε παιδιά τα κοιτάω και τα ξανακοιτάω...μήπως να εμπειστευτώ την αρχική μου σκέψη και να πώ το 14????


Μπά...το 14 μου κάνει απλά για griffon...

Μάλλον θα παραμείνω στο 10...αλλά μέχρι να ανακοινωθεί η απάντηση...μπορεί να έχω αλλάξει!


Ούφ.........


Κατά τί ώρα θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα??? Έχουμε αγωνία :D
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ας μην σας κρατάω άλλο σε αγωνία!

Πρώτα απ’ όλα θέλω να σας ευχαριστήσω που απαντήσατε στο quiz μου! :)

Από τις απαντήσεις σας συμπεραίνω πως στο μυαλό όλων μας το «γκριφον-κανις» είναι ένα μικρόσωμο μαλλιαρό σκυλάκι.
Σύμφωνα με το παραπάνω, ΟΛΟΙ απαντήσατε σωστά! Όλα τα σκυλάκια, βάση αυτού που έχουμε στο μυαλό μας ως «γκριφον-κανίς», ΘΑ μπορούσαν να είναι «γκριφον- κανις»! Η αλήθεια όμως είναι διαφορετική, διότι ΚΑΝΕΝΑ σκυλάκι δεν είναι «γκριφον-κανις»!

Ας δούμε λοιπόν τι είναι το κάθε σκυλάκι:

1. Ημιαιμο σκυλάκι αποτέλεσμα διασταύρωσης Μaltese και poodle
2. Cockapoo (Cocker Spaniel & Poodle)
3. Cairnoodle (Cairn Terrier & Poodle)
4. Chi-Poo (Chihuahua & Poodle)
5. Broodle Griffon (Brussels Griffon & Poodle)
6. Bich-poo (Bichon Frise & Poodle )
7. Bassetoodle (Basset Hound & Poodle)
8. Yorkipoo(Yorkshire Terrier & Poodle)
9. Scoodle (Poodle & Scottish Terrier)
10. Poochin(Japanese Chin & Poodle)
11. Doxiepoo(Dachshund & Poodle)
Το 12 (που πολλοί χαρακτήρισαν «γκριφον-κανις) και το 13 ανήκουν στην ίδια «φυλή» (απίστευτο και όμως αληθινό)! Είναι DaisyDogs (αποτέλεσμα της διασταύρωσης Bichon Frise, Poodle και Shih-Tzu)!
14. Soft Coated WheatenTerrier
15. Poodle
16. Ημιαιμο σκυλάκι, αποτέλεσμα διασταύρωσης ShihTzu και Bichon Frise


- Συγχαρητήρια λοιπόν! Ότι και αν απαντήσατε, έχετε απαντήσει σωστά!
- Λυπάμαι αλλά χάσατε! Ότι και αν απαντήσατε, έχετε απαντήσει λάθος!

Είστε νικητές και ταυτόχρονα χαμένοι!

Εύχομαι να διασκεδάσατε!

:):):)
 








Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Εμ...λογικό!!! Είπα και 'γω :p....Πάντως βρε παιδιά έψαχνα και στο νετ...και δεν μπορούσα να βρώ κάποια φωτό σχετική με κάποιο από αυτά ώστε να βγάλω αποτελέσματα!

Συνεπώς..δεν μπορούμε να εντοπίσουμε ένα σκυλάκι που να είναι το λεγόμενο γκριφόν-κανίς ώς ράτσα...μόνο σε περίπτωση που γίνει διαστάυρωση αυτών!!!

Πάντως χαίρομαι με το αποτέλεσμα...διότι έλεγα στον δικό μου:" Αποκλείεται...πλάκα μας κάνει η ROTTIE :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D επειδή δεν μπορούσα με τπτ να καταλάβω!!!!

Αχ, βρε ROTTIE να δώ τι θα μας κάνεις την Πρωταπριλιά :p :p :p
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εγώ απλά να πώ ότι όντως αυτές είναι οι απαντήσεις:)


και τώρα φανταστείτε τον ίγκυ να ροκανίζει την τυρόπιτα που όλοι περιμέναμε:D
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Δε με ενδιαφέρει εάν τα αποτελέσματα ανακοινώθηκαν!

Με πείσμα και όραμα θα πάει μπροστά η φυλή και εγώ την οραματίζομαι όπως τα 4 , 8 και 12 και επιμένω , κόντρα στις προβλέψεις (...αλλά και τα αποτελέσματα) πως αυτά είναι Γκριφόν-Κανίς (το 4 μάλιστα είναι εργασιακών γραμμών , το βλέπουμε στην εργασία του στου γνωστού επιχειρηματία Ξαπλώπουλου)! :D

Επίσης όποιος πεί όλες αυτές τις φυλές γρήγορα κερδίζει βραβείο ορθοφωνίας (Μaltese , poodle , Cockapoo , Cairnoodle , Broodle , Bich-poo , Yorkipoo , Poochin , Doxiepoo , DaisyDogs , Peek a Boo , Ftou ke Vgaino). :eek:

Διασκεδαστικό Quiz οπότε μη πάρετε το post μου στα σοβαρά. ;) :D
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
χαχαχαχα καλο..,πολυ μου αρεσε..!!:D:D
Eγω ελεγα η ολα θα ειναι πραγμα δυσκολο γιατι καποια φαινοταν οτι ειχαν τεριερ η κανενα..

Πολυ ωραιο κουιζ Κατερινα..!!!!:):)
Tην πατησαμε ολοι!!:maria::maria::D
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
αρα οτι το ηθικο διδαγμα του κουιζ ειναι οτι κανενα δεν ειναι γκριφον-κανις...γιατι καμμια απο τις φωτο δεν ηταν γκριφον κανις! :):):)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf