RED-ταινία / DVD


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δραματικό..:rolleyes:
Ναι καλά δεν είναι και τόσο δραματικο..
Εμενα η παρουσια τοσων σκυλιών μου έκανε ευχάριστη την ταίνια..
Και η εκφραστικότητα της πρωταγωνίστριας σου δημιουργούσε με κάποιον περίεργο τρόπο την κωμική πλευρά μέσα στην μιζέρια της κατάστασης.

Μου άρεσε το ανατρεπτικό τέλος η απενεχοποίηση του διαφορετικού..
Θα προτιμούσα μόνο η πρωταγωνίστρια να ήταν όμορφη..
για να καταρριφθεί και το ταμπού όσοι ασχολούνται με τα ζώα είναι γεροντοκόρες..

Δεν έχει να κάνει κ τόσο με το σκύλο όσο πως περνάει τη ζωή της η ηρωίδα,μετά την απώλεια.Λογικό θα μου πεις.
Αφροδίτη η απωλεια ήταν η άφορμη για όλα αύτα..
Η άπωλεια δεν ήταν το προκειμενο της ταίνιας..;)

Αλλα άκομα και αύτη η φάση μου άρεσε για να φύγουν τα ταμπου και οι κομπλεξισμοι για τον θρύνο ενος ζωου..

Αλλωστε είπα ότι είναι μια ταινία για πιστα φιλόζωους δεν είπα για μονο κυνόφιλους.
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
kango1,συμφωνώ με αυτά που λες κ η κριτική μου στην ταινία ήτανε γενικά σα ταινία,όχι τι περίμενα να δω!Ηξερα το στόρυ πριν τη δω.
Η πρωταγωνίστρια,να πω την αλήθεια,μου φάνηκε λίγο τζαζ όπως στις περισσότερες δραματικοκοινωνικές ταινίες:p
Κ με το ταμπού που ανέφερες,συμφωνώ απόλυτα!Ιδίως γεροντοκόρη με γάτα,έλεος πια!
Ισως είμαι αρκετά ευαίσθητη με τα ζώα αλλά δε μπορώ να δω ταινία κ να πεθαίνει κάποιο ζώο ή έστω να κακοποιείται,περιμένω με αγωνία το τέλος να δω στους τίτλους να λέει 'no animals were harm in making this movie' κάτι τέτοιο τελοσπάντων:D
Το τι κλάμα έριξα όταν πρωτοείδα την ταινία με τη Βουγιουκλάκη όπου το όμορφο μαύρο κανισάκι της(?) το 'πατάει' αυτοκίνητο,δε λέγεται.. :p
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
πολυ συγκηνιτικη ταινια ειναι και το spirit...τι κλαμα ρε παιδια?ειδικα στο σημειο που τραυματιζεται η φοραδιτσα....αστα να πανε.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.327
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc