Ring Legend's Ronda Rosy














ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
-Διεθνείς εκθέσεις σκύλων Κυνολογικού Ομίλου Ελλάδας Αθήνα 6-7/5/2017
Η Ring Legend's Ronda Rosy πήρε 2 χ Εξαίρετη, 2 χ Καλύτερο θηλυκό Νέων, 2 χ Καλύτερο Νέων Φυλής, 2 χ Καλύτερο Φυλής, 2 χ JCAC, 2 χ 3η Θέση στο Γκρούπ ΙΙΙ, 4η Θέση Καλύτερο Νέων Έκθεσης(ανάμεσα σε 49 δηλωμένα στον κατάλογο σκυλιά) και έγινε Πρωταθλήτρια Νέων Ελλάδας!
Περάσαμε ένα υπέροχο ΣΚ,χαρήκαμε που γνωρίσαμε άτομα και που είδαμε παλιούς γνωστούς!Το Ροζάκι για άλλη μια φορά μας έκανε πολύ περήφανους και ανέβασε τη φυλή της στα βάθρα!

'
Και μια φώτο απο τα παρασκήνια χαχαχαχαχα
 






sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Μπράβο στο κορίτσι που έχει πάρει φόρα και σαρώνει, πάντα άξια και υγιής! Τώρα που έχει χρονίσει η Ρόζυ πως είναι σα χαρακτήρας; Στο σπίτι τα κορίτσια ασχολούνται η μια με την άλλη;

(πες και στην αγαπημένη όμως ότι τη ζητάει το κοινό της, λίγο προφίλ μας δείχνει μόνο παραπάνω και διψάμε για ανφας και ολόσωμες!)
 
  • Like
Reactions: ProudtobeGreek


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
Πλέον κοντεύει 14 μηνών(σε λίγες μέρες)...Τα κορίτσια ασχολούνται με παιχνίδι μεταξύ τους ή αν ακούσουν κάποιο θόρυβο απ'έξω τρέχουν μαζί να δούν τι είναι..κατά τα άλλα η Μούκα ως η γηραιότερη οταν δεν εχει όρεξη για παιχνίδια αδιαφορεί και η Ρόζυ τσιγκλάει...!Είναι ήρεμη σε γενικές γραμμές(για αμσταφ),δεν κάνει ζημιές,της αρέσει πάρα πολύ να παίζει στον κήπο με τον "μπαμπά" της ή με εμένα,βόλτες θέλει οταν δεν κάνει πολύ ζέστη αλλιώς βαριέται και είναι πολύύύύύύ φαγανή οπότε θέλει προσοχή και μέτρο για να μη ξεφύγει σε κιλά.Είναι πολύ έξυπνη και καταλαβαίνει πολλές λέξεις αλλά κάποιες φορές ως ορίτζιναλ αμσταφ επιλέγει να κάνει αυτό που θέλει.Επίσης είναι πολύ καλή στην "φύλαξη",πιο συγκεκριμένα θα γαυγίσει το βράδυ κυρίως σε κάποιο ασυνήθιστο θόρυβο(ποτέ χωρίς λόγο) και αν κάποιος πάει να μπεί στην αυλή και δεν τον γνωρίζει θα κάνει το ίδιο.Αν πάμε να τον γνωρίσουμε όλα καλά,ξεχωρίζει καταστάσεις και πότε κάποιος είναι φιλικός ή όχι.Εξακολουθεί να είναι άγαρμπη αλλά αυτό είναι κάτι που δε νομίζω να σταματήσει ποτέ....Νομίζω οτι έχει ωριμάσει πολύ όμορφα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη απο το χαρακτήρα της.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Αχχχ, αυτό το πείσμα που έχουν τα γλυκούλια :love::love::love: Γνώρισα πρόσφατα ένα άμσταφ και μου έλεγε η ιδιοκτήτρια ότι έχει βάλει παιδικές κλειδαριές στο ψυγείο και στα ντουλάπια, γιατί την έπιασε να τρώει κορν φλέικς απ' το ντουλάπι μαζί με το κουτί!

Να τις χαίρεστε!
 










ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
Σύμφωνα με το βαθμολογικό σύστημα του Κυνολογικού Ομίλου Ελλάδος τα αποτελέσματα για το 2016 έχουν ως εξής:

3o Καλύτερο αμσταφ προκαταρκτικής κουταβιών και 73η θέση ανάμεσα σε όλες τις φυλές με συμμετοχή σε μόνο 1 έκθεση στην Θεσσαλονίκη(την πρώτη της)

1ο Καλύτερο αμσταφ Κουτάβι και 18η θέση ανάμεσα σε όλες τις φυλές με συμμετοχή σε λίγες εκθέσεις(2 στην Αθήνα και 1 στην Πιερία)

Είμαστε πολύ περήφανοι που αν και δεν είχαμε το χρόνο να πάμε σε πολλές εκθέσεις,η ποιότητα της επιβραβεύθηκε!
 




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu


Μούκα : Φύγεεεεεεεε κάνει ζέστη....ουφφφφφφφφφφφφφ(τι τραβάω!!!)
Ρόζυ : Μα δε θα καταλάβεις καν οτι είμαι εδώ...να θα κάτσω ήσυχα απο πίσω σου...τσουπ λίγο σπρώξιμο και βολεύτηκα...
χαχαχααχαχαχαχαχαχαχα
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
ομορφιες ,για τσιμπημα ειναι :love: Ειναι ωραιο να βλεπεις το καναπε γεματο τετραποδα και ας μη χωρανε οι διποδοι :)
 
  • Like
Reactions: ProudtobeGreek


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.595
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3