sam's field Τροφη


Drogi

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2015
48
63
30
Καλησπερα σε ολους!! Αποφασισα να αλλαξω την τροφη του σκυλου μου σε sam's field. Το ποιο φτηνο που εχω καταφερει να την βρω ειναι 47 ευρω τα 13 κιλα.Μηπως καποιος την εχει βρει καπου φτηνότερα?? Επισης θελω την προσωπική σας αποψη για την συγκεκριμενη .Ευχαριστω :)
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
adult large ετσι?
Ναι μια χαρα τροφη ειναι, εμενα μια χαρα της ειχε κατσει, κανενα παραπονο!
Στην τιμη δεν μπορω να σε βοηθησω,εχω μηνες να την ψαξω την συγκεκριμενη, αλλα καπου εκει θυμάμαι επαιζε (απλα τυχαίνει πχ αν ψαξεις να βρεις μαγαζι που δίνει +δικιλο, οποτε ακομη καλύτερα)
Ο μοναδικός λογος που την εκοψα τοτε ηταν γιατί πολύ απλα εμενα 12κιλα κ 13 κιλα δε με εβγαζαν μηνα, χρειαζομουν απαραιτητως 15κιλο σακί!
 


Drogi

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2015
48
63
30
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου !Ναι adult large, ευχομαι να μου βγαλει μηνα ...Μηπως εχεις το πινακακι με τις ημερισιες δοσολογιες?Ο δικος μου ειναι περιπου 35 κιλα
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
φιλε μου ταιζει γνωστος σμασφιελντ το ντογκο του ηλικιας 9 μηνων ...
αλλαζει τροφη διοτι δεν τον βοηθα στην αναπτυξη του καθόλου....
τον αφηνει αρκετα στεγνο και πολυ πισω σε αναπτυξη σχετικα μα τα υπολοιπα αδελφια του....
δεν ακολουθει τη συνιστωμενη δοση αλλα αρκετα παραπανω....
πολυ καλη συγκριτικα σε κοπρανα τριχα δερμα κλπ αλλα μειονεκτει ως προς την αναπτυξη νεαρου σκυλου...
 
  • Like
Reactions: manolo


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Αυτά που γράφει ο @GRDANE τα έχω δει στην πράξη με τον δικό μου σκύλο.
Αφού έιχα δοκιμάσει αρκετές μάρκες, καταληξα στην Sam's field γιατί με όλες τις άλλες ο Ερμής είχε διαροιες και γενικά καμία δεν του καθόταν καλά.
Και ενώ με αυτήν σταμάτησαν οι διαροιες αναγκαζομουν να του δίνω σχεδόν διπλάσια ποσότητα για να τον διατηρώ στα κιλά του. Για αύξηση βάρους ούτε λόγος.
Τελικά το γύρισα σε μπαρφ και όλα τα προβλήματα λύθηκαν σε χρόνο dt. (εκτός από τεράστια διαφορά σε κοπρανα, τριχωμα κτλ, σε ένα οκταμηνο ο Ερμής από τα 33 κιλά έφτασε τα38)
 
  • Like
Reactions: GRDANE


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
κατ εμε απ τις χειρότερες τροφές ακριβώς για το λόγο που αναφέρουν και οι υπόλοιποι. Εμάς μας πέθανε στη διάρροια και ανάπτυξη 0.
 


Drogi

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2015
48
63
30
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συγνώμη που άργησα τόσο να τις δω!
Ο δικός μου ο μπομπος ειναι 4 χρονων τωρα, οποτε οτι ηταν να παρει απο ανάπτυξη το εχει ηδη παρει.Επισης ειναι και λιγο τροφαντουλης, οποτε ουτε για αυξηση βαρους την θελω.Ομως αν τα παραπανω σημαίνουν χαμηλης ποιοτητας τροφη τοτε να το ξανασκεφτω :unsure: