Schnauzer


MrTolis

Member
9 Ιουνίου 2021
7
1
42
Καλησπέρα σας,
Ενδιαφέρομαι για ένα Schnauzer. Έχω βρει την κυρία που έχει το Best of Dominion Kennel (κα Popovic). Γνωρίζει κάποιος αν είναι εντάξει και αν είναι εντάξει και σωστή;
Δεν θα ήθελα να βασανίζονται τα σκυλάκια και απλά επιθυμώ να μπει σαν κανονικό μέλος της οικογένειας μας.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την όποια βοήθεια.

Καλή συνέχεια σε όλους!
 


FrankieChris

Well-Known Member
25 Απριλίου 2018
136
381
35
Καλημέρα,
Την εκτροφέα που αναφέρεις δεν την γνωρίζω προσωπικά αλλά έχω γνωρίσει κάποια από τα σκυλιά της και θα έλεγα ότι είναι προσεγμένα.
Τώρα για το αν είναι σωστή θα πρέπει να το κρίνεις εσύ, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί της και να συζητήσεις για το τι ψάχνεις αλλά και για την φυλή και το πώς μεγαλώνει τα σκυλιά της και να σχηματίσεις δική σου γνώμη.
Κατά τη γνώμη μου με τον εκτροφέα του σκύλου σου πρέπει να 'ταιριάζεις' καθώς αυτός θα σε καθοδηγήσει σε ότι χρειαστείς για το μικρό σου.
 
  • Like
Reactions: mareco


MrTolis

Member
9 Ιουνίου 2021
7
1
42
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή και καθοδηγήσή σου. Το εκτιμώ και θα πράξω αναλόγως. Την συγκεκριμένη την συνέστησε φίλος ο οποίος πήρε ένα σνάουζερ και τον εμπιστεύομαι καθώς είναι λάτρης των μικρών μας φίλων.
Καλή συνέχεια.
 


Solvap

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
167
250
Καλησπέρα σας,
Ενδιαφέρομαι για ένα Schnauzer. Έχω βρει την κυρία που έχει το Best of Dominion Kennel (κα Popovic). Γνωρίζει κάποιος αν είναι εντάξει και αν είναι εντάξει και σωστή;
Δεν θα ήθελα να βασανίζονται τα σκυλάκια και απλά επιθυμώ να μπει σαν κανονικό μέλος της οικογένειας μας.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την όποια βοήθεια.

Καλή συνέχεια σε όλους!
Η κα Popovic έχει εξαιρετικό όνομα και φήμη ως εκτροφέας!
Περισσότεροι εκτροφείς εδώ: Kennels/Litters
 
  • Like
Reactions: aliki_s


MrTolis

Member
9 Ιουνίου 2021
7
1
42
Η κα Popovic έχει εξαιρετικό όνομα και φήμη ως εκτροφέας!
Περισσότεροι εκτροφείς εδώ: Kennels/Litters
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και βοήθεια! Έχω μιλήσει μαζί της και φαίνεται πως αγαπάει πολύ τους μικρούς μας φίλους. Θα προχωρήσω σε υιοθεσία!
 
  • Like
Reactions: Solvap


Solvap

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
167
250
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση και βοήθεια! Έχω μιλήσει μαζί της και φαίνεται πως αγαπάει πολύ τους μικρούς μας φίλους. Θα προχωρήσω σε υιοθεσία!
Άντε να αυξανόμαστε οι σναουτσεράδες! Αναμένουμε φωτό!
 


MrTolis

Member
9 Ιουνίου 2021
7
1
42
Ναι! Σε λίγο καιρό θα είμαστε και εμείς (οικογενειακώς) σναουτσεράδες! Θα στείλω φώτο αλλά μου είπε να κάνω υπομονή για να γίνουν όλα σωστά.
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Όσα σκυλιά έχω γνωρίσει από το εκτροφείο αυτό ήταν πάρα πολύ προσεγμένα.

Με το καλό να υποδεχθείτε το σναουτσεράκι σας!
 


MrTolis

Member
9 Ιουνίου 2021
7
1
42
Μια ερώτηση/βοήθεια για σνάουζερ. Μόλις μου έστειλε φωτογραφίες απο τα μικρά η εκτροφέας αλλά απο τα 5 κουταβάκια μόνο το ένα είναι αρσενικό και μου είπε πως θέλει να το κρατήσει εκείνη (παρόλο που είχα εξαρχής ζητήσει αρσενικό κουταβάκι).
Τι γνώμη έχετε για τα θηλυκά; Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κανένα αλλά τα μικρά περιμένουν πως και πως ένα αρσενικό. Μέχρι και όνομα του έχουν δώσει χωρίς να το έχουν δει.
Ευχαριστώ την ομάδα για την βοήθεια!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Μια ερώτηση/βοήθεια για σνάουζερ. Μόλις μου έστειλε φωτογραφίες απο τα μικρά η εκτροφέας αλλά απο τα 5 κουταβάκια μόνο το ένα είναι αρσενικό και μου είπε πως θέλει να το κρατήσει εκείνη (παρόλο που είχα εξαρχής ζητήσει αρσενικό κουταβάκι).
Τι γνώμη έχετε για τα θηλυκά; Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κανένα αλλά τα μικρά περιμένουν πως και πως ένα αρσενικό. Μέχρι και όνομα του έχουν δώσει χωρίς να το έχουν δει.
Ευχαριστώ την ομάδα για την βοήθεια!
Αν η εκτροφέας θεώρησε ότι το αρσενικό θα εξελιχθεί σε πολύ καλό δείγμα της φυλής εννοείται ότι θα το κρατήσει. Για αυτόν το λόγο συνήθως κάνουμε γέννες - για να βρούμε το διαμαντάκι μας. Οπότε μη την παρεξηγείς.
Δεν έχεις να φοβηθείς τιποτα από το θηλυκό - πιθανόν θα είναι και πιο ήπιων τόνων από το αρσενικό. Εξήγησε στα μικρά σου, ότι το σκυλάκι θα τα αγαπάει το ίδιο - είτε είναι αρσενικό είτε θηλυκό.
 


MrTolis

Member
9 Ιουνίου 2021
7
1
42
Ευχαριστώ παααάρα πολυ για την άμεση απάντηση και βοήθεια. Θα πράξω αναλόγως. Να ρωτήσω και κάτι άλλο; 2 σνάουζερ μινιατούρες σε ένα σπίτι πως ακούγεται; Ρωτάω σε περίπτωση που επιμείνουν τα παιδάκια (και η μαμά φυσικά!) για αρσενικό! Ευχαριστώ!
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Αν το φύλο είναι τόσο καθοριστικός παράγοντας για όλους σας, ίσως καλύτερα να περιμένατε μια επόμενη γέννα για να πάρετε κουτάβι; Νομίζω είναι πιο πολύ πιο απλό από το να βρεθείτε με δύο σκύλους μόνο και μόνο για να έχετε ένα αρσενικό σνάουτσερ στο σπίτι.
 


ChristinaDias

Member
10 Αυγούστου 2021
5
8
38
Μια ερώτηση/βοήθεια για σνάουζερ. Μόλις μου έστειλε φωτογραφίες απο τα μικρά η εκτροφέας αλλά απο τα 5 κουταβάκια μόνο το ένα είναι αρσενικό και μου είπε πως θέλει να το κρατήσει εκείνη (παρόλο που είχα εξαρχής ζητήσει αρσενικό κουταβάκι).
Τι γνώμη έχετε για τα θηλυκά; Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κανένα αλλά τα μικρά περιμένουν πως και πως ένα αρσενικό. Μέχρι και όνομα του έχουν δώσει χωρίς να το έχουν δει.
Ευχαριστώ την ομάδα για την βοήθεια!
Τελικά προχώρησες με την κα. Popovic
Αν ναι, μάλλον θα έχουμε "αδελφάκια"!
 


MrTolis

Member
9 Ιουνίου 2021
7
1
42
Τελικά προχώρησες με την κα. Popovic
Αν ναι, μάλλον θα έχουμε "αδελφάκια"!
Ναι!!!! Μου είπε αρχές Σεπτεμβρίου πως θα μπορέσω να πάρω το κουταβάκι. Θηλυκό τελικά. Εσύ;
 




ChristinaDias

Member
10 Αυγούστου 2021
5
8
38
Ναι!!!! Μου είπε αρχές Σεπτεμβρίου πως θα μπορέσω να πάρω το κουταβάκι. Θηλυκό τελικά. Εσύ;
Και εγώ το αρσενικό ήθελα αλλά όπως είπε και σε εσένα, θα το κρατήσει εκείνη. Άρα και εμείς πάμε για θηλυκό.
 




ChristinaDias

Member
10 Αυγούστου 2021
5
8
38
…παρακαλώ οι "νύφες" να δηλώσουν τις προίκες τους! ….
Εμείς την προίκα μας την φάγαμε στα κομμωτήρια… Πλέον είμαστε φτωχές αλλά με πάρα πάρα πάρα πολύ πυκνό μαλλί.

Πόσο χρονών είναι ο προικοθήρας;
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3