Show Rotts


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
τωρα αν πω οτι εμενα μου φαινεται κοντος χοντρος ασυμετρος και στραβοκανης ..............κινδυνευω με δημοσιο λιθοβολισμο ?
Aλοίμονο ... :D

Ημουν ξαπλωμένος κυριολεκτικά μέσα στον στίβο (ο μόνος τρόπος να δούμε τα σκυλιά στα τελικά). Στην κατηγορία εκτροφείων έτυχε να είναι ξαπλωμένος δίπλα μας ο Tayson, o οποίος σε κάποια στιγμή άρχισε να κάνει κουταβίσματα και χάδια, και ... ΝΑ το ψευδόνυχο έβγαζε μάτι!!! Μπράβο που το πρόσεξες στη φωτό ομολογώ ότι δεν το είχ δει μέχρι που μου το κόλλησε στη μούρη. Και ερωτώ: ποιός έξυπνος ''απαγορεύει'' το ψευδόνυχο στην Ελλαδίτσα? Οχι πως μου αρέσει, αλλά όχι και ''πρεπει'' να κόβονται ... τί μύθος είναι αυτός? :evil:
 


S13

Well-Known Member
30 Απριλίου 2007
305
0
www.rott-gr.com
Καλός φαίνεται και... πολύ μικρόσωμος πρέπει να είναι ... Δεν τον είχα προσέξει ... τί είναι? Νέων? Γονείς?
Για το μεγεθος δεν ξερω αλλα απο τις φωτο μαλλον δεν φενεται μεγαλος.
Ηλικια πρεπει να ειναι 18-24 μηνων , απο γονεις πατερας Droll v.d.Burg weibetreu (RickxAika) και μητερα Βrit vom Rangau(Kliff vom Schaiger Rathaus x Hanni v.d.Frankentanne)
Αυτος στην παρακατω φωτο δεν ειναι ο Xavier Meixner? ειναι δικος του ο σκυλος ?
Μπορεις να το δεις στον καταλογο ?

FLYNT VOM RANGAU
 






denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ηello, σορρυ για την καθυστέρηση, ο κατάλογος κάνει βόλτες, απ'ότι καταλαβαίνεις και δεν μπορούσα να δώ ...


Flynt vom Rangau ADRK 112040
W.T. 06/11/05

Γονείς όπως τα λες ...
ΕΚ: R&E Erben Deutschland
IΔ: Andreas & Manuela Lehman επίσης Deutschland


Nομίζω ο Μeixner είναι ... τρέχα γύρευε ...