ShuShi


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Το τέρας προσπάθησε να βάλει τον Ιβάν να της το βγάλει. Όταν απέτυχε αμόλησε μια μεγαλοπρεπέστατη κατρούλα στον διάδρομο (μέσα από το βρακί) και με ανάγκασε να της το βγάλω για να το πλύνω. Το καταχάρηκε για 10 λεπτά. Μόλις το στέγνωσα και της το ξανάβαλα, έγινε έξαλλη. Ήπιε ένα μπολ νερό και ξανακατούρησε στον διάδρομο. Σε 10 λεπτά το φορούσε και πάλι :X3:. Αυτό που δεν ξέρει είναι ότι αύριο θα πάρω ένα δεύτερο και θα χάσει και τα ενδιάμεσα 10λεπτά :sneaky:. Δείτε θυμό η σκατούλα.
Ζώνη αγνότητας πάρε. :LOL:
 
  • Like
Reactions: elpinor




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Ποσο μηνων ειναι;;;;
8,5.

A όχι τώρα στη περίοδο δεν θα είναι τρυφερό το κρέας. Περίμενε να της περάσει, (να δούμε και τι άλλο θα σου κάνει) και μετά....

Δενδρολίβανο να βάλεις...χάχαχαχάχαχα
Το διασκεδάζεις ε;
Τόσα σκυλιά είχα, τέτοια τσούγδω πρώτη φορά βλέπω.
Και αυτό το πείσμα η εκτροφέας της το ονομάζει "personnalité forte et artistique". Αλλά θα μου πεις δεν κατουράει τα δικά της μάρμαρα από πείσμα, τα δικά μου κατουράει. Και ξέρει τι κάνει. Γιατί μόλις την κοιτάξω άγρια (χωρίς να μιλήσω) τρέχει και χώνεται στην αγκαλιά του Ιβάν και με κοιτάει προκλητικά. Το παλιοκόριτσο.:mad:

ΥΓ. δεν μ' αρέσει το δεντρολίβανο, κανένα άλλο μυρωδικό; :p
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Να σου πω οικογένειακα περνάμε πολύ ωραία με ότι ανεβάζεις σε αυτό το θέμα χάχαχα

Τις προάλλες διάβαζα στον άντρα μου το σκηνικό με το μπάνιο και τη γλάστρα και κλαίγαμε από τα γέλια. Σε νιώθω σε συμπονω αλλά τρελαίνομαι είναι θεά η άτιμη!!!!

Δοκίμασε θυμάρι... άλλωστε αυτή με όλα νόστιμη θα ναι...
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Δεν μιλιόμαστε.

Έβγαλε το βρακί, το έκανε κομφετί, το έφερε και το άφησε στα πόδια μου, πήγε 3 βήματα πιο πίσω και κάθισε και με κοιτούσε προκλητικά. Μόλις έκανα να σηκωθώ, έγινε μπουχός. Την βρήκα στην αγκαλιά του μαμούχαλου, ο οποίος κοιμόταν μακάρια στην βεράντα.

Δεν της μιλάω από το πρωί και είναι έξαλλη :mad:.
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Χάχαχαχάχαχα Εντάξει δεν μπορώ κλαίω χάχαχαχάχαχα

Είναι που ήθελες και δεύτερο βρακι εσύ να πάρεις να μην μένει λεπτό χωρίς....

Παραδώσου άνευ όρων μπας και σωθείς....
 
  • Like
Reactions: elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Δεν μπορώ, έχουμε πόλεμο.
Παίρνει όλα τα παιχνίδια της και τα σκορπάει παντού. Τα μαζεύω και τα βάζω στο καλάθι. Τα παίρνει ένα-ένα και τα ξαναβάζει ακριβώς στο ίδιο σημείο που τα είχε πριν. Τα μαζεύω, τα βάζω στο καλάθι και το ανεβάζω στο ράφι. Ξυπνάει τον Ιβάν, τον φέρνει μέσα, της κατεβάζει το καλάθι, παίρνει ένα-ένα τα παιχνίδια και τα επανατοποθετεί στα ίδια σημεία. Τα μαζεύω, τα βάζω στο καλάθι και το κλείνω στην ντουλάπα. Παίρνει το ελαφοκέρατο του Ιβάν (είναι τεράστιο) και το αμολάει στην κούπα του νερού. Μαζεύω το ελαφοκέρατο και σφουγγαρίζω. Δεν γεμίζω την κούπα. Στέκεται μπροστά της και με κοιτάει με μάτι που γυαλίζει. Και όλα αυτά σε απόλυτη ησυχία.
Έχουμε πόλεμο σας λέω.
(αχ αυτές οι ορμόνες, κάνουν τα γκρέμλιν, τέρατα της κολάσεως)
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
@elpinor εσύ φταις.... Σου είπαν ξεκάθαρα κάποια μέλη εδώ να μην την βρεξεις μετά τις 12 το βράδυ και εσύ φαίνεται παρακουσες.. Τώρα τι να γίνει... May the best dog win... :p:p:p:p:p
(υπομονήηηηηηη! Θα περάσει(y))
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
πάλι εγώ φταίω δηλαδή :(
Τι θέλω και ανακατεύομαι με άλλες φυλές και δεν μένω στα γατόσκυλα, δεν ξέρω...
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Αχαχαχαχαχαχαχ!! Shushi the menace!! :ROFLMAO:

Συγγνώμη που γελάω με τα παθήματά σου elpinor, αλλά μου θυμίζει σκυλοκωμωδία η φάση! Το μικρό είναι απίστευτο! Η πανουργία σε όλο της το μεγαλείο!
 
  • Like
Reactions: elpinor


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Μέχρι και το κοτσίδι της φαίνεται τσαντισμένο! Πριν μερικούς μήνες είχαμε διαδοχικά δύο θηλυκά σε οίστρο κι ένα αρσενικό ελεύθερα στον ίδιο χώρο, και ήταν εξαιρετικά δύσκολο να τους κρατήσουμε χωριστά. Θα είναι το καλύτερο αν μπορείς να αφήσεις το ένα απ' τα δύο στη μητέρα σου (άσε που θα έχεις τη χαρά να σφουγγαρίζεις δύο σπίτια!)
 
  • Like
Reactions: kosmaki and elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Για την ώρα είναι στην 4-6η μέρα και ο Ιβάν αδιαφορεί πλήρως. Δεν έχει αλλάξει τίποτε στην δική του συμπεριφορά. Κατά τον γιατρό τα δύσκολα θα έρθουν από τα μέσα της άλλης εβδομάδας. Οπότε τότε θα τα χωρίσουμε. Γενικά τα chow δεν είναι και πολύ ενθουσιώδη. Ακόμη και στις σωστές μέρες, μπορεί να αδιαφορήσουν για το θηλυκό. Ο Λίο είχε ταξιδέψει μέχρι την Γαλλία για να ζευγαρώσει. Έμεινε 1,5 μήνα, του έφεραν 3 θηλυκά, τα 2 τα έφτυσε.
Την μια την ερωτεύτηκε ευτυχώς και δεν γίναμε εντελώς ρεζίλι.:)
Όσο για το σφουγγάρισμα, αν αρχίσει να κάνει τα ίδια στο σπίτι της μητέρας μου, δεν είναι τόσο εύκολη υπόθεση. Εγώ έχω μάρμαρα που καθαρίζουν και ξεμυρίζουν εύκολα. Εκείνη έχει ξύλο (αποσμίνη, χλωρίνη, καυτά νερά γιοκ). Ευτυχώς κάτω δεν έχει λερώσει ούτε μια φορά.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Βασικά ήθελα να γράψω "είχαμε δυο θηλυκά και δύο αρσενικά, αλλά το ένα αρσενικό χέστηκε πατόκορφα και συνέχισε να κυνηγάει σουβλάκια αντί για τη σουρλουλού που του τριβόταν" αλλά σκέφτηκα ότι θα γελάσουν κι οι πέτρες :p Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς που χαίρομαι που δεν είμαι μόνη :D Πολύ ζεν πλάσματα αυτά τα τσόου τελικά!
 
  • Like
Reactions: elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Και πολύ καλά έκανε, αφού τα σουβλάκια του αρέσουν περισσότερο :).
Δεν παρεξηγούμαι καθόλου. Αφού αυτή είναι η αλήθεια.
Σήμερα που την έβγαλα βόλτα, συναντήσαμε ένα ΤζακΡ που μόλις την πλησίασε στο 1 μέτρο τρελάθηκε (παρ' όλο που της είχα βάλει και σπρέι). Αυτή το παίζει ακόμη σεμνή κορασίδα (έξω, γιατί στο σπίτι μας βγαίνει ο Μίστερ Χάιντ) και έβαλε αμέσως πισινό κάτω. Γυρίσαμε σπίτι και ο Βούδας στην κοσμάρα του. Τη μύρισε να μάθει που πήγε και τι έκανε και άλλαξε πλευρό :sleep:

Εξακολουθώ να πιστεύω (μέχρι κάποιος να με πείσει για το αντίθετο) ότι τα chow δεν είναι ακριβώς σκυλιά. Είναι "κάτι σαν" με "κάτι από".
 
  • Like
Reactions: d-friend and Orilis


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Αυτό το αρκουδόσκυλο που μου έχουν για παρέα είναι εντελώς άχρηστο.
Βρίσκομαι ήδη στην 14η μέρα του οίστρου μου (το δίποδο λέει ότι μπορεί να είναι και η 18η) και δεν εννοεί να καταλάβει τι συμβαίνει. Δεν μου δίνει σημασία.:cry:
Και δεν μπορεί να φταίει μόνο το σπρέι που μου βάζει το δίποδο κάθε πρωί, γιατί ένας φίλος μου που συναντήσαμε στη βόλτα το πρωί, μόλις με μύρισε (από το απέναντι πεζοδρόμιο) έκανε σαν τρελός. Και μου έλεγε κάτι πονηρά λόγια... Αλλά δεν πρόλαβα να τα ακούσω όλα, γιατί το δίποδο (αυτή δεν με χωνεύει, να το ξέρετε) με πήρε αγκαλιά και φύγαμε αμέσως.:(
Ο δικός μου, τίποτε. Ξαπλώνω ανάσκελα, με μυρίζει, κάνει ένα πφφφφ και φεύγει. Η αυτοπεποίθηση μου είναι στο ναδίρ. Τον δαγκώνω, του μιλάω, του ΔΕΙΧΝΩ τι πρέπει να κάνει κι αυτός στην κοσμάρα του. Ο μαμάκιας:mad:
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ο Ιβάν σου @elpinor είναι ευτυχία!!! Αλλιώς φαντάζομαι θα είχες ήδη τρελαθεί!!
Shushi, υπομονή, μη σου πω και καλύτερα... Τι να τον κάνεις τον μαμάκια!!!
 
  • Like
Reactions: Orilis and elpinor


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Πάει κι αυτό. Ο πρώτος μας οίστρος τελείωσε. Κάναμε μπανάκι, χτενιστήκαμε, κάναμε την ανοιξιάτικη bauté μας, σαλβαράκια, κοιλίτσα, πισινός, νύχια, αυτιά, ματάκια, γίναμε κούκλες (για 5 λεπτά). Μετά πήραμε το bravecto μας & ψεκαστήκαμε με repello. Μετά βγήκαμε στην βεράντα να παίξουμε και ξαναγίναμε το γνωστό γκρέμλιν που όλοι ξέρουμε και αγαπάμε.

ΥΓ. φωτό δεν έχει, γιατί αμέσως μετά περιέλαβα τον Ιβάν και μέχρι να τελειώσω είχε γίνει καρβουνιάρισσα :mad:
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Τελικά πως κατάφερες να αποφύγεις τα στιγμιαία λάθη;
Ο Ιβάν ήταν τελείως αδιάφορος μέχρι την 18η μέρα περίπου. Μετά κάτι άρχισε να καταλαβαίνει. Της φορούσα συνεχώς βρακί ποτισμένο στο απωθητικό σπρέι και του έδινα για 3 μέρες 20 σταγόνες βαλεριάνα. Τον κρατούσε χαλαρό και ψιλοαδιάφορο. Του πρόσθεσα και άλλη μια ωριαία βόλτα. Μόλις πέρασε το 3ημερο και μπήκαμε στην 21η μέρα η μικρή ηρέμησε και σταμάτησε να τον τσιγκλάει. Την μύριζε μέχρι προχθές αλλά χωρίς μεγάλο ενθουσιασμό, όπως τις πρώτες μέρες. Μετά επανήλθαν στις κανονικές τους δραστηριότητες (κατσίκιασμα, καυγάδες για τα μεζεδάκια κλπ).
 
  • Like
Reactions: d-friend


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη