ShuShi




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Ναι μια φορά, το πρωί, καμιά ώρα πριν ανέβει η μικρή επάνω. Διαλυμένη σε λίγο νεράκι με την σύριγγα. Για την ακρίβεια είναι η στάνταρ τινκτούρα βαλεριάνα/κράταιγος/πασιφλόρα, που δίνουμε για τα μπουμπουνητά/βεγγαλικα/ταξίδια, με λίγη ενίσχυση origanum που καταστέλλει τις ορμές.
 
  • Like
Reactions: sis




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Εγώ το βρίσκω στο φαρμακείο, το χρησιμοποιεί πολύς κόσμος για χαλαρωτικό απ' ό,τι μου λένε και τα έχουν έτοιμα. Το origanum το πρόσθεσαν ειδικά για την περίπτωση του Ιβάν μετά από επικοινωνία με τον κτηνίατρο. Αν έχεις κοντά σου φαρμακείο που να πουλάει και βότανα/ομοιοπαθητικά θα έχει σίγουρα.
 






elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ!!!!!
Δεν την γλυτώνει, το παλιοκόριτσο :mad::mad::mad::mad::mad:
2 μερες τώρα έχω μαστόρια. Ξηλώσανε το σαπισμένο πάτωμα μιας αποθηκούλας, για να το μπαζώσουνε και να βάλουμε πλακάκι. Σήμερα φτιάχνανε στην βεράντα το γαρμπιλομπετό.
Το παλιοθήλυκο, το έσκασε από την μάνα μου (την είχα κλείσει στο καθιστικό), τράβηξε το λάστιχο, το ΑΝΟΙΧΤΟ λάστιχο, το πήρε στο στόμα, το έφερε μέσα στο χωλ και άρχισε να παίζει "σκοτώνω-το-φίδι-τι-ατρόμητο-σκυλί-που-είμαι". Εκεί που είχα όλα τα πράγματα από το αποθηκάκι. Εκεί που είχαν οι μαστόροι τα ρούχα τους. Μέχρι να το πάρουμε χαμπάρι τα νερά είχαν περάσει κάτω από την εξώπορτα στο κλιμακοστάσιο και έφτασε από τον 6ο στον 4ο. Και είχε και το θράσος, να μαλώσει τον Ιβάν που την μαρτύρησε. Και θύμωσε που την έκλεισα ξανά στο καθιστικό (για να μην την σφάξω στο γόνατο) και μου αμόλησε και μια κατρουλίτσα μπροστά στην πόρτα.
Θα με πεθάνει :cry:
 






kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Πλάκα κάνεις!!!! ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ;;;;;
Τώρα ειλικρινά, έτσι ήταν και η Shushi η πρεσβύτερη; Είναι στη ράτσα το ταμπεραμέντο ή δοκιμάζει τα όριά σας κάθε φορά; (προφανώς και καταλαβαίνω πως είναι κουτάβι και παίζει αλλά σας βγήκε κάπως ... τσαούσικο - ζωή να χει!!)
υγ: θα με πείτε γραφική αν πω ότι ζηλεύω λίγο την ανεμελιά της ε; (ξέρω ότι είνια σκύλος, αλλά εν μέσω δουλειάς στο γραφείο εύχομαι να μπορούσα να πάρω ένα λάστιχο να καταβρέξω το χώρο και ας πάνε και στο υπόγειο τα νερά!)
 


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Μακάρι να έκανα πλάκα, μου τσάκισε τη μέση η τσούγδω.
Όχι σε τέτοιο βαθμό, αλλά ναι είναι πεισματάρικα, ζηλιάρικα και θέλουν να περνάει το δικό τους. Αλλά αυτή είναι το κάτι άλλο.

Προσοχή με τα νερά στους χώρους εργασίας :barefoot:
 




Marihavi

Member
7 Μαϊου 2016
11
10
66
Τι να πω!!! Το ποστ σου, είναι απο την αρχή μέχρι το τέλος μια Οδύσσεια!!! Εχω πεθάνει στα γέλια!!!!:ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: elpinor




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Εχω αρχισει να πιστευω οτι τα βγαζεις απο το μυαλο σου....μα δεν γινεται...

Εαν οντως σου συμβαίνουν ολα αυτά καταλαβαινεις οτι εχεις στα χερια σου θησαυρο;!;!;! Τύπου "marley and me", "Beethoven" και τα συναφη.... Γράφε τα κάπου κ ελυσες το προβλημα της ζωης σου!!!!
Εγω θα πληρωνα όσο οσο να δω τι αλλο θα σκαρφιστεί.....
 
  • Like
Reactions: elpinor






elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Τουλάχιστον εσείς περνάτε καλά. :)
Καλά κι εμείς γελάμε μετά, αλλά όταν την πιάνουν τα διαόλια της στο τσακ το γλυτώνω το εγκεφαλικό. Να είναι καλά ο βούδας μου και οι πρόγονοι του, που μου έμαθαν αυτοσυγκράτηση.
Θα σας κάνω οικονομία και στα ψυχοφάρμακα. Το μόνο που χρειάζομαι για να ηρεμήσω είναι μια μισάωρη βόλτα με τον αρκούδο μου.

@Μάρθα & Σίλβα
λες;
ν' αρχίσω να τα καταγράφω, μπας και βγάλω κανένα φράγκο να πληρώνω τις ζημιές;
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
35
Νέο Ψυχικό
Σόρρυ κιόλας, αλλά πολλή πλάκα και ευρεσιτεχνία και φαντασία η μικρή :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Συγχαρητήρια για την υπομονή σου και αναμένουμε τη συνέχεια :whistle::whistle:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη