Sly, το αλεπουδάκι










ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Εννοείται.
Το σκυλί μπορεί αληθώς να είχε μάθει να μην κατουροχέζει το σπίτι του. Δεν σημαίνει οτι θα ξέρει να μην κατουροχέζει και το δικό σου. Και 6 μηνών να ήτανε(πώς ξέρεις οτι δεν είναι; έχει ακόμα νεογιλά δόντια; )πάλι το ίδιο πρόβλημα θα είχες. Καλήσυμβίωση σας ευχομαι!
 




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Δεν υπάρχει μαγική φόρμουλα. Θα μπορούσε να βάλει ακόμα το μισό από το βάρος που έχει τώρα. Μπορεί λιγότερο αλλά σε καμία περίπτωση να σταματήσει να αναπτύσσεται στους 6 μήνες. Γπ δεν ήθελες κάποτε ή θυμάμαι εντελώς λάθος;
 
  • Like
Reactions: bat-iris






ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Τοτε μπορεις να μην μπαίνεις στο θέμα μεσα ξερεις δεν εισαι υποχρεωμένη!!! Και για πιο λόγο; Επειδη ηθελα να υιοθετήσω κάποιο σκύλο και κανένας δεν έδινε σε νήσι και βρήκα μικρό για να τ μεταφέρω και μπορεί να μου βγεί τσοπανόσκυλο; Αν ενοχλήσε με κάτι απλά μην συμμετέχεις στο θέμα!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ναι αλλα μετα λόγω μεταφοράς ηθελα κάποιο μικρόσωμο.... Υποτίθεται καθαρόαιμο πομεράνιαν ειναι 350 τον πήραν απο Αλεξανδρούπολη
Αλήθεια;
350 γρ. ή ευρώ;
 






ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Τελευταίο και σωπαίνω: μάζεψε όλα τα μαραφέτια και τα καλώδια που κυκλοφορούν στο πάτωμα και στα κάτω ράφια. Αν ήθελες συγκεκριμένο μέγεθος επρεπε να υιοθετήσεις ενήλικο, δηλαδή δίχρονο τουλάχιστον.
 
  • Like
Reactions: Orilis and myEnzo


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Δεν μπορώ να τα μαζέψω δυστυχώς γιατί είναι το home cinema τώρα υποτίθεται είναι γύρω στα 3. Κοιτα τα πομεράνιαν δεν μεγαλώνουν πολύ γι αυτό διάλεξα αυτό αλλά απο κοντά είναι σαν ενα ενήλικο westie αυτη τη στιγμή σε ύψος
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ειχες δει ποτε Πομερανιαν ; Γιατι αυτο δεν μοιαζει και πολυ με Πομερανιαν (μην πω καθολου). Αρα και η εκτιμηση αναφορικα με το μεγεθος θα ειναι λαθος αν βλεπεις το προτυπο των Πομερανιαν.

Εσυ το πηρες ως Πομερανιαν επειδη ηθελες Πομερανιαν ; Ή επειδη ηθελες μικροσωμο σκυλο και οι αλλοι σου ειπαν οτι ειναι Πομερανιαν,αρα και το πηρες με την προοπτικη να μην γινει μεγαλοσωμο ; (μονος μου μπερδευτηκα :p :confused: )
 








bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Τώρα διάβασα πως λες οτι ειναι 3, συγγνώμη. Λογικα, θα πάρει ακόμη βάρος. Δεν μπορείς να εισαι σίγουρος όταν πρόκειται για ημίαιμο. Εμένα πχ η δικιά μου απο τους 4-5 μήνες μέχρι τους 8-9 έβαλε 4.5 κιλά περίπου. Τώρα ειναι 8.800, σταθερά εδω και πολλούς μήνες και ο κτηνίατρος έλεγε θα φτάσει τα 12-15.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.873
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki