Sly, το αλεπουδάκι


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Απλα ελπίζω πως επειδή είναι και καλά πομεράνιαν δεν θα μεγαλώσει παραπάνω. Και άλλα σκυλιά απο πετ σοπ δεν είναι καθαρόαιμα αλλά δεν έχουν τεράστια απόκλιση κιλών απο τα πρότυπα
 








bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Θα τον δώσω φυσικά ήμουν ξεκάθαρη σε αυτο μεχρι 6 7 κιλα δεν μπορώ να πληρωνω καθε μηνα 40 ευρώ επιπλεον στο αεροπλάνο για τον σκυλο
Ναι ομως το σκυλί μπορει να θέλει αρκετους μήνες ακόμη μέχρι να φτάσει στο τελικό του μέγεθος. Θα το κρατήσεις μέχρι τότε και μετα θα το γυρίσεις πισω;;; Όντως;
 
  • Like
Reactions: Orilis


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Οχι φιλε δεν τον αγόρασα μπορεις να δεις και την αγγελία της Φιλοζωικής. Αν θες στην στέλνω σε πμ. Ποτε δεν θα αγοραζα απο ιδιώτη. Χίλιες φορες να υιοθετήσω τα καθαρόαιμα αδέσποτα που υπάρχουν. Και ειδικα πομερανιαν. Ηταν μια φυλή που δεν με ενδιέφερε πολυ. Ομως ο μικρός μ αρεσε πολυ γτ δεν έμοιαζε με το κλασσικο πομ γι αυτο και ενδιαφέρθηκα
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Ναι ομως το σκυλί μπορει να θέλει αρκετους μήνες ακόμη μέχρι να φτάσει στο τελικό του μέγεθος. Θα το κρατήσεις μέχρι τότε και μετα θα το γυρίσεις πισω;;; Όντως;
Και τι να κανω; δεν εχω αλλη επιλογη δυστυχώς... τονισα οτι θέλω μικρόσωμο εως 6 κιλα για μεταφορά με αεροπλάνο
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Θα τον δώσω φυσικά ήμουν ξεκάθαρη σε αυτο μεχρι 6 7 κιλα δεν μπορώ να πληρωνω καθε μηνα 40 ευρώ επιπλεον στο αεροπλάνο για τον σκυλο
Ερώτηση Α:
Και γιατί βρε παιδάκι μου δεν υιοθετούσες ενήλικο; Δε θα είχες εκπλήξεις εκεί.

Ερώτηση Β:
Επιλογή πλοίου δεν υπάρχει; Ταλαιπωρία παραπάνω, αλλά με καφεδάκι, βιβλιαράκι και τον μπαγασάκο αγκαλιά στο κατάστρωμα λύθηκαν όλα! Από ότι καταλαβαίνω μιλάς για εντός Ελλάδας διαδρομές..
 


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Και τι να κανω; δεν εχω αλλη επιλογη δυστυχώς... τονισα οτι θέλω μικρόσωμο εως 6 κιλα για μεταφορά με αεροπλάνο
Τότε δωστο από τώρα να το πάρει κάποιος ο οποίος θα θέλει να υιοθετήσει έναν ημίαιμο λογικό ΑΓΝΏΣΤΟΥ τελικού μεγεθου. Εάν θες Φιξ Μέγεθος πάρε ή ενήλικο ή από εκτροφέα.
 




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Και τι να κανω; δεν εχω αλλη επιλογη δυστυχώς... τονισα οτι θέλω μικρόσωμο εως 6 κιλα για μεταφορά με αεροπλάνο
Τι να κανεις; Παντως το να το γυρίσεις πισω μετα απο μήνες ειναι το λιγότερο ανεύθυνο. Πήρες ένα σκυλί που δεν ξέρεις το μέγεθος του, ενώ ήθελες μέχρι συγκεκριμένο αριθμό κιλών,δεν ήθελες κουτάβι για να μην έχεις τα κάτουροχεσιματα και τελικά πήρες κουτάβι. Για ποιον λόγο;; Επεστρεψε το πισω τώρα που ειναι νωρίς και μη παίζεις μαζι του.
Επίσης σχετικά με την κουταβοπεριοδο και τις ακαθαρσίες- καθάρισμα που πάνε πακέτο, και τα οποία δεν θελεις, έχει σκεφτεί οτι όταν σκυλί σου γεράσει και δεν μπορει να πάρει τα πόδια του ή θα έχει ακράτεια θα πρέπει να καθαρίζεις όπως ένα κουτάβι; :)
 


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
To σκυλί τώρα, το γυρνάς πίσω και σχετικά εύκολα βρίσκει άλλο σπίτι. Το σκυλί ενός έτους δύσκολα ξαναυιοθετείται, άσε που φυσικά και όποιος σου το έδωσε δεν πρόκειται να το πάρει πίσω του χρόνου, τότε ξεκινάς να το ψάχνεις το θέμα του νεου σπιτιού χωρίς βοήθεια.
Από εκεί και πέρα, αν δεν μπορείς να κάνεις κάποιες αλλαγές στον τρόπο ζωής σου, όπως τα καλώδια στο πάτωμα, θα έλεγα να αναθεωρήσεις το θέμα σκύλος, και σίγουρα το θέμα κουτάβι. Επειδή αν θυμάμαι έχεις εμπειρία με γάτα, θα πρέπει να είναι σαφές ότι καμία σχέση το ένα ζώο με το άλλο στο είδος της φροντίδας και τις ζημιές.
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
1ον δεν υπάρχει απευθείας πλοιο για Θεσσαλονίκη εχει μονο μέχρι καβαλα και θέλει κτελ αναγκαστικά. 2ον το σκυλι το πηρα γιατι στην αγγελια εγραφε 6 μηνων και απο 6 μηνων και μετα δεν εχουν τρελή ανάπτυξη. Εγραφε πομερανιαν αρα μικροσωμο. 3ον οσο και αν εψαξα δεν βρήκα πουθενά μικρόσωμο σκυλί ενήλικο. 4ον οι εκτός νησιού φιλοζωικές δεν τα δίνανε για νησί. Μονο εντός Θεσσαλονίκη ς η εντός Αττικής για να τ παρακαλουθουν. Το σκυλί δεν θέλω να το δώσω. Ειναι σαν να μου λετε οτι δεν εχω αλλη Επιλογή απο το να δωσω ςνα σκυλί που μαλλον να βγει μικρόσωμο για να παρω ενα αλλο μεγαλύτερου μεγέθους (γιατι δεν υπάρχουν πουθενά μικρόσωμα) απλα για να ειμαι σίγουρη οτι δεν θα μεγαλώσει αλλο
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Και επίσης με τα καλώδια το θα μπορούσα να κανω; προς το παρον χαλια δεν εχω για τα περάσω απο κάτω οπως εκανα οποτε δεν υπάρχει κατι που να μπορώ να κάνω
 


darko's mom

Active Member
10 Σεπτεμβρίου 2016
35
35
38
1ον δεν υπάρχει απευθείας πλοιο για Θεσσαλονίκη εχει μονο μέχρι καβαλα και θέλει κτελ αναγκαστικά. 2ον το σκυλι το πηρα γιατι στην αγγελια εγραφε 6 μηνων και απο 6 μηνων και μετα δεν εχουν τρελή ανάπτυξη. Εγραφε πομερανιαν αρα μικροσωμο. 3ον οσο και αν εψαξα δεν βρήκα πουθενά μικρόσωμο σκυλί ενήλικο. 4ον οι εκτός νησιού φιλοζωικές δεν τα δίνανε για νησί. Μονο εντός Θεσσαλονίκη ς η εντός Αττικής για να τ παρακαλουθουν. Το σκυλί δεν θέλω να το δώσω. Ειναι σαν να μου λετε οτι δεν εχω αλλη Επιλογή απο το να δωσω ςνα σκυλί που μαλλον να βγει μικρόσωμο για να παρω ενα αλλο μεγαλύτερου μεγέθους (γιατι δεν υπάρχουν πουθενά μικρόσωμα) απλα για να ειμαι σίγουρη οτι δεν θα μεγαλώσει αλλο
Να μην το δώσεις τότε αλλά ούτε μετά από ένα χρόνο ακόμα και να μεγαλώσει. Αυτό λέμε. Εγώ τουλαχιστον
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Το πολυ πολυ εσν μεγαλώσει τον αφήνω για καποιο καιρο στο αγόρι μου Θεσσαλονίκη που και θελει και αυτός σκυλο και οταν γυρίσω τον έχουμε μαζι
 


darko's mom

Active Member
10 Σεπτεμβρίου 2016
35
35
38
Και επίσης με τα καλώδια το θα μπορούσα να κανω; προς το παρον χαλια δεν εχω για τα περάσω απο κάτω οπως εκανα οποτε δεν υπάρχει κατι που να μπορώ να κάνω
να βάλεις μπροστά τπτ κουτιά τελαρα η κάτι άλλο βαρυ
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Ειναι του χομ σινεμα. Δλδ εχει 2 στύλους,μπροστά και δυο πίσω και οι πίσω έχουν καλώδια που πάνε μπροστά σε ολο το μηκος του σαλονιού.
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Θα μπορούσες να κανεις υπομονή, έτσι ώστε να βρεθεί αυτο που ψάχνεις. Μπορεί να μην υπάρχει τώρα μικρόσωμο ενήλικο, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή κάτι θα βρισκόταν. Σου είπαν οτι δεν θυμίζει σε τίποτα πομεράνιαν, μη βασίζεσαι σε αυτό. Και ναι να το δώσεις, όταν αναφέρεις οτι έχεις τόσο μεγάλο θεμα με το βάρος του. Εξάλλου μονη σου το είπες ότι αν δε βγει αυτό που θέλεις θα το δώσεις. Γιατί να κανεις πειράματα με το μικρό; :)
 


ShinigamiEye

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2012
137
55
Θεσσαλονικη
Θα το συζητήσω με το αγόρι μου και αν τον θελει τον κρατάμε. Αν δεν μπορεί να το κρατήσει σε περίπτωση που μεγαλώσει κι αλλο τοτε τον δίνω.