sos!!σπασιμο ποδιου...


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
τι να κανω γαμωτο...ουτε ενα λεπτο δν ελειψα κ εγινε το κακο...ενταξει δν το εκανε κ ο αλλος επιτηδες αλλα τι να πεις..τυχαινει να ειναι κ συγγενης μου...τα εξοδα δν με ενδιαφερουν αρκει να γινει καλα....αν κ ποσο περιου παει αυτη η επεμβαση αν γνωριζει κανεις??να δω δλδ κατα ποσο ειμαστε κλεφτες εδω στο ηρακλειο..ελπιζω το μετα οπως προανεφερε κ πιο πανω το αλλο μελος να μν χρειαστει τπτ κ να γιενι απολυτως καλα...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.881
να δω δλδ κατα ποσο ειμαστε κλεφτες εδω στο ηρακλειο..
Βρε σεις τι κακό είναι αυτό να τους βγάζετε όλους κλέφτες; Και μάλιστα πριν καν αυτό αποδειχθεί! Και πως να αποδειχθεί δηλαδή; Στο Ηράκλειο είσαι, επιλογές δεν έχεις, τι το σκέφτεσαι; Οσο είναι να σου στοιχίσει θα σου στοιχίσει. Αφού δεν έχεις και πρόβλημα... ;) Αρκεί να πάνε όλα καλά και κατά την διάρκεια και μετά. Αυτό να σκέφτεσαι αλλά θετικά είπαμε.
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
ακομα δν εβγαλα κανενα κλεφτη απλα ρωταω...καλα ασε...απο χτες εψαχνα κτηνιατρο με ακτινολογικο ειδα κ επαθα για να βρω..οι μισοι δν εχουν οι αλλοι ειναι κλειστοι...αστα!!ευτυχως ολα καλα...στη προκειμενη περιπτωση ειναι να γινει καλα το κουταβι κ να μν μεινει προβλημα τωρα τη τιμη ερχετε σε δευτερη μοιρα οπωσ κ να το κανεισ
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Περαστικα στο σκυλουνι σου και περιμενουμε νεοτερα!:)

Συγγενης ξεσυγγενεις χωστου τα λιγο γιατι και το κακομοιρακι θα ταλαιπωρηθει και εσυ και η τσεπουλα σου επειδη ο αλλος ηταν αμυαλος.
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
περαστικα στον μικρουλη μακαρι ολα να πανε κατ'ευχην!!

καλα για το πως το εσπασε:mad::mad:
ειναι και συγγενης σου και δεν θελω να πω τιποτα βαρυ..

να μας ενημερωνεις για την πορεια!!
κουραγιο!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Να γινει γρηγορα καλα το μικρο!

Ο ανθρωπος που το ανεβασε εινα το λιγοτερο αμελης...τον λυπαμαι σαν ανθρωπο...προφανως επαιζε και ειπε "ας το ανεβασουμε και λιγο εκει πανω"...

τι να πει κανεις...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σκέψου αμερικάνικα και χώστου το λογαριασμό να τον πληρώσει μαζί με ένα καλό ξεχ@σιμο. Εγώ δε θα του ξαναμίλαγα αν συγγενής μου πείραζε το Μουφ!
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
sara dikio εχεις αλλα τι να κανοθμε..ειναι η κακια ρα που λεμε..θειος ου ειναι ο εν λογω κυριος...το θεμα ειναι να γινει καλα το οσκαρακι μετα βλεπουμε..τελικα ιλησα με το γιατρο κ αυριο μεσημερι θα μπει για την εγχειρηση.
 






giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
καλημερα!!!!!τελικα εγινε χτες μεσημερι η εγχειρηση κ πηγαν ολα καλα!!σημερα πριν απο λιγο το πηρα σπιτι μαζι με 3 κουτακια φαρμακα....!το κουταβι ειναι πολυ ευδιαθετο...αλλα το ποδαρακι ειναι δεμενο καλα κ φοραει κ ενα μεγαλο χωνι στο κεφαλι...25 τοθ μηνα θα παμε να κοψουμε τα ραμματα...ο γιατρος μου ειπε οτι ολα πηγαν καλα κ δεν θα μεινει καποιο προβλημα το ποδαρακι...ασ το ελπισω!!
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ώραια!
Να πάνε όλα καλά και το σκυλί μακρυά από επικίνδυνους συγγενείς!;)
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
απο δω κ στο εξης δεν θα το αφηνω ουτε δευτερολεπτο αζι με αλλουσ γιατι πληρωνω μ@λ@κ....αλλων τωρα.....!!τουλαχιστον ελπιζω ολα να πανε καλα κ να γινει μια χαρα!
 






Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
...25 τοθ μηνα θα παμε να κοψουμε τα ραμματα...ο γιατρος μου ειπε οτι ολα πηγαν καλα κ δεν θα μεινει καποιο προβλημα το ποδαρακι...ασ το ελπισω!!
Ελπιζω να πανε ολα καλα ...

ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχη στην αποθεραπεια ...πολλες ορθοπεδικες εγχειρησεις σε ζωα αποτυγχανουν τελικα λογω κακης αποθεραπειας ειδικα οταν το ζωο ειναι μικρο και δεν ελεγχει τις ορμες / το σωμα του.Θα πρεπει να εισαι αυστηρος στο προγραμμα αποθεραπειας που θα σου συστησει ο κτηνιατρος (crate , περιορισμος στις κινησεις / δραστηριοτητες κλπ) οσο και αν βλεπεις το κουταβι να ''ζοριζεται'' (μολις ξεπερασει τον πολυ πονο , θα θελει να επανελθει στις κουταβισιες του συνηθειες και μπορει να γινει ζημια)
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ δλδ να παρω crate??επειδη λεω να τον περιορισω σε ενα μικρο υπνοδωματιο κ δν θα μπορει να κανει πολλα πολλα...θα μαι κ γω τις πιο πολλες ωρες απο πανω του..
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
βασικα αν δεν εχει ηδη crate δεν ειναι ασκοπο να το παρει τωρα,καθως θα πρεπει να μεσολαβησουν αρκετες μερες μεχρι να το μαθει??
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μιας γνωστης μου το γαλλικο ειχε σπασε σε μικρη ηλικια τον ωμο του!
Ηταν μες σε παρεα αρκετων ατομων, πηδαγε στον καναπε- μπερδευτικε το ποδαρακι του στο καλημα-επεσε και το εσπασε!

Δεν θελει και πολυ για να γινει το κακο!

Το σκυλακι σου θελει τωρα ακινισια!!!
Crate οποσδηποτε- και μαλλον για αρκετο καιρο!
Δεν νομιζω, οτι ηταν η μονη επεμβαση που εχει κανει- σιγουρα θα χρειαστει και αλλες. επειδη μεγαλονει- και θα πρεπει να αφαιρουνται τυχον λαμες και βιδες!!
Το γαλλικο της γνωστης μου εκναε 3-4.

Καλο ειναι μετα να του δινεις ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ chondroitin/glycosamin.
Οχι κτηνιατρικα σκευασματα- αλλα ανθρωπινα ( εινει πιο "συμπυνκνομενα" και ερχονται πιο οικονομικα).
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.812
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf