sos!!σπασιμο ποδιου...




bull

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2009
529
2
Αθήνα
Περαστικά και ταχεία ανάρρωση...όσο για το συμπλήρωμα που είπε η FrencieFan (το έχω ξαναγράψει και αλλού) κοίτα εδώ http://www.flexicose.com/ πιστεύω ότι είναι το καλύτερο που υπάρχει στην αγορά (με μεγάλη ποσότητα και όχι κοροϊδίες όπως πολλά παρόμοια σκευάσματα) και είναι και οικονομικό...;)
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
μαλιστα....κ για να ρωτησω...frencie fan αυτα τα σκευασματα απο που πορω να τα προμιθευτω??κ εκτοσ απ αυτο crate απο που μπορω να παραγγειλω..??ειμαι λιγακι ασχετος απο αυτα...βασικα ο κτηνιατρος μου εδωσε τα εξεις φαρμακα...antirobe(antibiotiko)-rimadyl (analgitiko antiflegmonodes)-clavubactin...
 




alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
Ελπιζω να πανε ολα καλα ...

ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχη στην αποθεραπεια ...πολλες ορθοπεδικες εγχειρησεις σε ζωα αποτυγχανουν τελικα λογω κακης αποθεραπειας ειδικα οταν το ζωο ειναι μικρο και δεν ελεγχει τις ορμες / το σωμα του.Θα πρεπει να εισαι αυστηρος στο προγραμμα αποθεραπειας που θα σου συστησει ο κτηνιατρος (crate , περιορισμος στις κινησεις / δραστηριοτητες κλπ) οσο και αν βλεπεις το κουταβι να ''ζοριζεται'' (μολις ξεπερασει τον πολυ πονο , θα θελει να επανελθει στις κουταβισιες του συνηθειες και μπορει να γινει ζημια)
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.. ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΛΟΥΒΙ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ... εμένα ο βοηθός γιατρός είχε πει ότι ε ας το έχεις μέσα στο σπίτι και να μην ανεβαίνει στα δυο πόδια απλά και να μην τρέχει, και τώρα έχουμε κουσουράκι μετά από 5-6 μήνες... πρέπει να τρέξω να δώ ξανα κλπ κλπ...

βέβαια παίζει ρόλο και το σπάσιμο, για να μην σε πανικοβάλουμε.. αν είναι σε κλείδωση θυμαμαι που μου έλεγαν ότι είναι πιο εύκολη υπόθεση.. εμένα έβαλε καρφί γιατί ως κουτάβι απαγορεύονται οι λάμες.. άστα...πρόσεχε οπωσδήποτε...
 




giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
παιδια μια ερωτηση απ την σελιδα που μου δωσατε (http://www.flexicose.com/) πιο απ ολα προτεινετε να παραγειλω??για την ακριβεια ποιο απ τα δυο κ πωσ θα του το δινω,συγνωμη αλλα δν ξερω απ αυτα..
 


cpnm

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2009
41
0
Ierapetra
www.aquahobby.gr
Λογικά πρέπει να πάρεις το Flexicose For Pets.
Το άλλο λέει για αθλητές.

PS Πριν κάνεις παραγγελία στείλε μου pm να πάρεις και για εμένα ένα.
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
κ πωσ το περνουν αυτο ξερει κανει??δοσεις κτλ εννοω...εσυ φιλε μου εχεις σπασιμο κ γ αυτο το χρειαζεσαι?
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
ρωταω ποιο περνουμε διοτι ποιο πανω ο frencie fan αν δν κανω λαθος ανεφερε οτι ειναι καλυτερο το ανθρωπινο σκευασμα..
 


bull

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2009
529
2
Αθήνα
κ πωσ το περνουν αυτο ξερει κανει??δοσεις κτλ εννοω...εσυ φιλε μου εχεις σπασιμο κ γ αυτο το χρειαζεσαι?
Έχει δοσολογία ανάλογα με το βάρος του σκύλου, αν δεις http://www.flexicose.com/flexicose-pets/index.html προς το κάτω μέρος της σελίδας θα δεις ένα πινακάκι που λέει pet dosage chart...;)
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
νομο ηρακλειου ειμαι..πωσ το εσπασε...αμαρτιες αλλων..ειμασταν στην εξοχη με συγγενεις ,ηλιολουστη μερα κ επεζε..μεχρι να πεταχτω στο αμαξι να φερω την τροφη του να το ταισω..τ ανεβασε σε ενα δεντακι ενασ για πλακα κ γλυστρισε κ επεσε...δν ηταν μεγαλο υψοσ βεβαια...τι να κανω...δν φταιω..ενα λεπτο ελειψα!

γιαυτο δεν εμπιστευομαι τα σκυλια μου με κανεναν......... :mad::mad::mad: τι να πω, μυαλο κουκουτσι........... περαστικα να'ναι Γιαννη. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Η μεγαλη μου εμενα εχει καταγμα στο ενα ποδι (πισω), και εχει καρφι κατα μηκος του μηριαιου οστου. Το επαθε 6 μηνων, και μεχρι 11 χρονων που ειναι τωρα, δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. Τα κανει ολα, και πλεον αμα το κουρασει ΠΑΡΑ πολυ, κουτσαινει λιγο. Αν και δεν μπορω να ξερω το δικο σας χτυπημα αν ειναι πιο σοβαρο, μην ανυσηχεις, ολα καλα θα πανε. Να ακολουθησεις πιστα αυτα που θα σου πει ο γιατρος!
 


Kirki - Amirah

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
1.202
2
κ πωσ το περνουν αυτο ξερει κανει??δοσεις κτλ εννοω...εσυ φιλε μου εχεις σπασιμο κ γ αυτο το χρειαζεσαι?
Ρωτα το γιατρο σου για σκευασματα, φαρμακα και συμπληρωματα. Καλα κανει ο καθ'ενας και δινει οτι δινει στο σκυλο του - αυτο δεν σημαινει οτι κανει για ολους τους σκυλους! Και εγω δινω canniplasine που ειναι ενισχυτικο-προστατευτικο των αρθροσεων, δεν σημαινει οτι πρεπει να δωσεις και εσυ. Ο γιατρος σου ξερει!
 


elsaki

Member
2 Ιανουαρίου 2010
22
0
καλησπερα και απο εμενα παιδακια και εγω θα ηθελα να ρωτησω σημερα το σκυλακι μου αρχισε να κουτσενει,του κανω θεραπεια για καλαζαρ.αλλα αρχισε να κουτσενει απο το μεσημερι και μετα ενω ολο το πρωι επαιζε με την μπαλα του,το μεσημερι του τιν πεταξε η ξαδερφη μου και πηγε να την πιασει και γλιστρισε.μηπως το χτυπησε?η να το παω στον γιατρο του?πειτε μου σας παρακαλω εχω πανικοβληθει..:(
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αν έπαθε κανένα ελαφρυ τράβηγμα από το γλύστρημα λογικά σε λίγες ώρες θα του περάσει....
Αν όμως συνεχίσει να κουτσαίνει πρέπει να το πας στον κτηνίατρο..
Αλλά, πόσο χρονων είναι...που γλύστρισε...πόσο κουτσαίνει...το έπιασες να δεις που ακριβώς πονάει?
Κρατάει το πόδι του ψηλά? Δεν το πατάει καθόλου? Θα σου πρότεινα αν συνεχίσει και άυριο το πρωι να κουτσάινει να τον πας αμέσως στον κτηνίατρο...
 


elsaki

Member
2 Ιανουαρίου 2010
22
0
ειναι 8 ετων πεκινουα,οχι δεν το κραταει ψηλα αλλα δεν το παταει κατω καθολου.μεσα στο σπιτι γλιστρισε στο πλακακι.αλλα μηπως ειναι απο το καλαζαρ?γτ εχει καλαζαρ και του δινω φαρμακα...μηπως ειναι αυτο?δεν ξερω τι να κανω μιλησα με τον γιατρο του μου ειπε οτι δεν ειναι απο το καλαζαρ αλλα απο το γλιστριμα.του επιασα το ποδι που δεν παταει και δεν φωναζει αρα δεν ποναει,αν το ειχε σπασει λογικα θα ποναγε και θα ειχε πριστει,ετσι δεν ειναι?εχετε να μου πειτε τι μπορει να επαθε?
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το τι έπαθε μπορεί να στο πει μόνο ο κτηνίατρος που θα το εξετάσει!
Εμείς από μακρυά τι μπορούμε να σου πούμε;

Αν το είχε σπάσει πάντως, σίγουρα θα πονούσε και θα το καταλάβαινες!

Αν σε αγχώνει η κατάστασή του, αύριο, πήγαινέ το στον κτηνίατρο να στο εξετάσει!
 


elsaki

Member
2 Ιανουαρίου 2010
22
0
φυσικα και θα του το παω πρωι πρωι αυριο.αλλα εγω λεω οτι μπορει να το χτυπησε και να το σταμπουλιξε....παντως σας ευχαριστω γτ με καθησηχασατε,καλο βραδυ σε ολους και καλη αναρωση στα σκυλακια σας φιλια :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf