SOS SOS SOS! (επιθέσεις σκύλων στην Πάτρα)


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
Αυτο με το νερο μην το λετε θα καταστρεψεται κανεναν ανθρωπο.
Ηρωων πολυτεχνειου κυκλοφορει ενα ροττ με μια κοπελιτσα λιγοτερα κιλα απο το σκυλο και τις εχει φυγει 2 φορες η μια πανω μας εχετε το νου σας οσοι περνατε απο εκει ευτυχως τον παει βολτα συνηθως αργα το βραδυ
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Πραγματι, τι σουξε και αυτη η συμβουλη με το μπουκαλακι νερο. Να σου ερθει ενας επιθετικος και με μισο λιτρο νερο να τον διωξεις...:rolleyes:
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Κυκλοφορουν τοσο καμμενα ατομα εκει στα Ζαρουχλέϊκα;
Aπο κει ειμαι και εγω ,αλλα δεν ειναι ''προνομιο''μονο της συγκεκριμενης περιοχης
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Aπο κει ειμαι και εγω ,αλλα δεν ειναι ''προνομιο''μονο της συγκεκριμενης περιοχης
Το ξερω, εκει πισω απο τα ΤΕΙ ειναι χειροτερα φανταζομαι...:)
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Αυτο με το νερο μην το λετε θα καταστρεψεται κανεναν ανθρωπο.
Ηρωων πολυτεχνειου κυκλοφορει ενα ροττ με μια κοπελιτσα λιγοτερα κιλα απο το σκυλο και τις εχει φυγει 2 φορες η μια πανω μας εχετε το νου σας οσοι περνατε απο εκει ευτυχως τον παει βολτα συνηθως αργα το βραδυ
:eek:Το συγκεκριμένο ροτ είναι επιθετικό,το γνωρίζω διότι μένω στη γειτονιά και το θυμάμαι από κουτάβι...δεν ξέρω γιατί εξελίχθηκε έτσι:(
Όσο για το θέμα που ανοίχθηκε,όντως η Πάτρα έχει βρωμίσει από πιτσιρικάδες με πιτ μπουλ και όχι μόνο στα Ζαρουχλέικα αλλά παντού.Πριν λίγες μέρες συνάντησα στην πλαζ (όπως λέει και το τραγούδι) 3 "παιδάκια" με 3 υπέροχα πιτ μάνα,κόρη και γιό με την μάνα εξαιρετικά επιθετική,με το ζόρι την κρατούσαν και παρατήρησα πως και τα κουτάβια κάπως έτσι εξελίσονται...
Πραγματικά λυπήθηκα που είδα τόσο όμορφα σκυλιά σε τέτοια χέρια...πήρα τον σκύλο μου και σε άλλη παραλία!
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Και ξερεις το πιο σημαντικο ειναι οτι αυτοι οι σκυλοι βγαινουν τωρα (ανοιξη -καλοκαιρι) που κανει καλο καιρο και αραζουν στις πλατειες οι ιδιοκτητες τους.Τι αλλες εποχες σε καμια ταρατσα η σε κανα μπαλκονακι την βγαζουν.....
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Ακριβώς!
Όλοι σίγουρα έχουμε παραδείγματα τέτοια δυστυχώς:mad:
Και δεν έχω δει ΠΟΤΕ κανένα πάνω από 4 ετών.
Αναρωτιέμαι που καταλήγουν όλα αυτά τα σκυλάκια.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Και δεν έχω δει ΠΟΤΕ κανένα πάνω από 4 ετών.
Αναρωτιέμαι που καταλήγουν όλα αυτά τα σκυλάκια.
Μερικα αρρωσταινουν και πεθαινουν...
Mερικα καταληγουν αδεσποτα και οσο ζησουν...
Άλλα ξεκινανε μια νεα ''ζωη'' σε κανενα βουνο στο πουθενα...
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Μηπως πρεπει συντονισμενα να κανουμε κατι;....ηρθαν τα αγρια να διωξουν τα ημερα;Το αποδεχομαστε ή υπαρχει λυση;
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
:pΑν δειτε μια ψιλη λυγεροκορμη ομορφη δεσποινιδα με πιτμπουλ, πλησιαστε, η αδερφη μου θα ναι...
το εχει παντα στο λουρι...
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
:pΑν δειτε μια ψιλη λυγεροκορμη ομορφη δεσποινιδα με πιτμπουλ, πλησιαστε, η αδερφη μου θα ναι...
το εχει παντα στο λουρι...
Εχεις κανα κινητο της;Μην το ρισκαρουμε με το πιτμπουλ....:p
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Μηπως πρεπει συντονισμενα να κανουμε κατι;....ηρθαν τα αγρια να διωξουν τα ημερα;Το αποδεχομαστε ή υπαρχει λυση;
Έγω έχω κάτι στον νου μου...Να κάνουμε ένα ντου σε σημείο που μαζεύονται (όχι μόνο πιτ μπουλαδες αλλά και διάφοροι bybs) για μια απόπειρα ενημέρωσης και ότι γίνει.Θα ήθελα να το συζητήσουμε και από κοντά στην Κυριακάτικη συνάντηση με όσους μπορεσουν να έρθουν.(starmilly για σένα το λέω:p)
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
Διευκρινησε σε παρακαλω "το για σενα το λεω" μη με περασουν για byb...

Εννοειται chitchy για κατι τετοια ειμαι μεσα...κανουμε καλο ομαδακι τα δυο μας...Αλλα αυτη την Κυριακη που θα λειπω μη με υπολογιζετε.Αν και νομιζω πως σε τυπακια που παιρνουν τα πιτμπουλ για να προσδοσουν κατι στον υποτιθεμενο ανδρισμο τους :macarra:
λιγα μπορεις να πεις για ορθη εκπαιδευση και συμπεριφορα σκυλου...πρεπει να αρχισουμε απο τα πολυ βασικα...Λολα να ενα μηλο!

Το κινητο δε χρειαζεται η περιγραφη ειναι παραστατικοτατη...=P~
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
πρωτου ξεκινησετε κοριτσια την ενημερωση να σας δοσω ενα πλανο πλατεια παπανδρεου 11-2.30 τουλαχιστον 4 λυκοσκυλοειδη με ανθρωποειδη μαζι τους αρχηγοι αγελης ολοι οι 4ποδοι μην πατε με τα σκυλια σας ....

πλατεια λαγκουρα απεναντι απο το 2 λυκειο πατρων οχι σταθερο προγραμμα τυχαιο τι θα δειτε ---απο τζανκιες ταβλα μεχρι νταραβερακια περιεργα

πλατεια ελευθεριας μακραν η χειροτερη επιλογη για να πας βολτα το σκυλακι σου μενω 3 τετραγωνα παρακατω και σας το λεω απο εμπειρια 30 ετων--δεν παραθετω τι γινεται εκει γιατι θα με πουνε ρατσιστη... για τις υπολοιπες πλατειες βλεπουμε.
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Διευκρινησε σε παρακαλω "το για σενα το λεω" μη με περασουν για byb...

Εννοειται chitchy για κατι τετοια ειμαι μεσα...κανουμε καλο ομαδακι τα δυο μας...Αλλα αυτη την Κυριακη που θα λειπω μη με υπολογιζετε.
Όχι βρε!!!
Η μπιχτή πήγαινε για αυτη την Κυριακή που θα μας την κοπανησεις:p
Εμεις οι δυο θα κανονισουμε μια περιπτωση που ξερω καλα!Ετοιμασε τ'αρματα!!!!:taliban:
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
πρωτου ξεκινησετε κοριτσια την ενημερωση να σας δοσω ενα πλανο πλατεια παπανδρεου 11-2.30 τουλαχιστον 4 λυκοσκυλοειδη με ανθρωποειδη μαζι τους αρχηγοι αγελης ολοι οι 4ποδοι μην πατε με τα σκυλια σας ....

πλατεια λαγκουρα απεναντι απο το 2 λυκειο πατρων οχι σταθερο προγραμμα τυχαιο τι θα δειτε ---απο τζανκιες ταβλα μεχρι νταραβερακια περιεργα

πλατεια ελευθεριας μακραν η χειροτερη επιλογη για να πας βολτα το σκυλακι σου μενω 3 τετραγωνα παρακατω και σας το λεω απο εμπειρια 30 ετων--δεν παραθετω τι γινεται εκει γιατι θα με πουνε ρατσιστη... για τις υπολοιπες πλατειες βλεπουμε.
Αυγερη εσυ το χοντρηνες το θεμα...μιλας για καταστασεις που οντως δεν παιρνουν απο λογια...
Εκει θελει αλλα μεσα αλλα θα την πληρωσουν τα καημενα τα σκυλάκια που δεν φταινε σε κατι.
Ελεγα να ξεκινουσαμε απο κατι πιο λαιτ...Φαρος καθε απογευμα ας πουμε.
Εχει πολυ πραμα!
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
εγω απλα σου εδωσα μια ιδεα απο τις πλατειες διπλα μου ωστε να μην βρεθεις προ εκπληξεως ξαφνικα... στον φαρο θα ειμαι το μεσημερι κατα τις 3 κανω συχνα μαθημα στην αρια στον φαρο.

μπορεις να δοκιμασεις και μονη σου απλα δεν θα ειναι η καλυτερη εμπειρια που θα εχεις απο τις 2 τουλαχιστον πλατειες γιατι τις εχω ζησει και τις ζω καθε μερα...
 


balloo

Member
3 Ιουνίου 2011
5
0
sorry gia ta greeklish alla exo provlima me to pc
loipon i lusi einai mia....
teaser sto skulo kai meta spas ta moutra tou kathe papara koblexikou
giati an adi gia to skuli mou eixa vgalei volta to paidi mou to ligotero pou tha tou ekana einai na tou spaso ta moutra
ade re me tous koblexares exo skasei tou kosmou ta lefta kai exo afierosi ti misi zoi mou na to megaloso sosta kai na trexo se ekpedeuseis
seminaria koinonikopoiisi paralies vouna kai lagadia kai tha erthei to 20xrono na kanei ti? na mou pei den dagonei?
teaser kai xilo allios den vazoune mialo
kai se opoion aresei
kai xilia signomi den eimai uper tis vias alla an thes na prostatepseis kati diko sou anagazese
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
Balloo το βρισκω ακραιο...
με teaser και ξυλο θα βαλουν μυαλο δηλαδη?

Προτεινω τις νομιμες οδους οπως καταγγελια σε συμβαντα επιθεσης και διαλογο σε λοιπα συμβαντα με σκοπο την προληψη της επιθεσης.Βεβαια δεν εχω βρεθει σε τετοια κατασταση για να δω κατα ποσο μπορεις να κανεις διαλογο με τετοιους σκυλοιδιοκτητες.
Θα το επιχειρησω οπως λεγαμε και με την chitchy απο πανω και θα σας πω.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Βεβαια δεν εχω βρεθει σε τετοια κατασταση για να δω κατα ποσο μπορεις να κανεις διαλογο με τετοιους σκυλοιδιοκτητες.
Aν τα σκυλια τους ειναι επιθετικα και λυτα, δεν προλαβαινεις να κανεις διαλογο. Κοιτας να αποφυγεις άλλα πραγματα εκεινη την ωρα...