staff vs 1 κιλο κουραμπιέδες = 1-0


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Σωστά... αν ήταν 5 τα κιλά θα χρειαζόταν να τον κλείσεις σε κέντρο απεξάρτησης!
Εξαρτάται τον ιδιοκτήτη...Promithea μου..είναι σαν τις καινούργιες μαμάδες με τον παιδίατρο...!!!
Η ζάχαρη δεν είναι τοξική...δεν διατρέχει άμεσο κίνδυνο το σκυλί...για να τρέξω στον κτηνίατρο...επειδή έφαγε κουραμπιέδες..μία φορά...
:):):):)
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Κι εγώ αναρωτιέμαι τι θα έκανε ο κτηνίατρος στην περίπτωση, πλύση στομάχου?
Τα δικά μου δύο φορές κατάφεραν κι έφτασαν το τσουβάλι με την ξηρή τροφή (μη ρωτάτε πως, θα σας πω μόνο ότι τη δεύτερη φορά παραβίασαν την πόρτα της αποθήκης :shock:) και φάγανε μέχρι που σκάσανε! Το καταλάβαμε κι εμείς από τις πρησμένες κοιλιές. Ε, για δυο μέρες αφόδευαν ασταμάτητα, κάποια στιγμή άδειασαν και όλα οκ.
Και μη μου πει κανείς ότι είναι καλύτερο μισό τσουβάλι ξηρή τροφή από ένα κιλό κουραμπιέδες! :D
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Λοιποοον ...δεν πιανετε μπαζα μπροστα στην (συχωρεμενη) Κερι...Ανοιξε το ψυγειο στις 10 το πρωι περιπου, μιας ομορφης μερας ενος παρελθοντος γεναρη και καταφερε: 2 ωμες κοτες, ενα ψητο κοτοπουλο, απο ενα κιλο τυρια (κασερι, γραβιερα, φετα), μισο κιλο χοιρινο ωμο, 2 καρμποναρες. Περιπου 9,5 κιλα φαι... Το βραδακι της ιδιας μερας αν και πρησμενη, μας ζητουσε να φαει... ( Ο κτηνιατρος κοντεψε να παθει νευρικο κλονισμο)...Ηταν 6 χρονων και συχωρεθηκε 6 χρονια μετα το επεισοδιο, το οποιο τελικα απεδειχθει ανωδυνο...Ηταν ντομπερμαν φυσικα...
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Μπα...δεν ειχε κανενα προβλημα - οταν βεβαια 1 χρονο μετα το γυρισαμε στη BARF ηταν απο τα σκυλια μας που το πανηγυρισαν ιδιαιτερα. Κατα καιρους εκανε και αλλες επισκεψεις στο ψυγειο αλλα καμμια τοσο ...αποδοτικη.:rolleyes:
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μπα...δεν ειχε κανενα προβλημα - οταν βεβαια 1 χρονο μετα το γυρισαμε στη BARF ηταν απο τα σκυλια μας που το πανηγυρισαν ιδιαιτερα. Κατα καιρους εκανε και αλλες επισκεψεις στο ψυγειο αλλα καμμια τοσο ...αποδοτικη.:rolleyes:
Πάντως αυτό το θέμα με το άνοιγμα ψυγείου..είναι κόλαση...
όταν το μάθουν ...τελείωσε!!!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
φαγανό κορίτσι η Κέρι :D τεράστια η επιτυχία της όμως συναγωνίζεται τα λαμπραντορ άνετα!!!
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Κορυφή η Κέρι!!! :D
Θυμήθηκα το Μπρούνο, το καλοκαίρι στο κάμπινγκ βρήκε ένα τάπερ γεμάτο με ένα ολόκληρο ταψί τυρόπιττα και το καθάρισε όλο πριν προλάβει να δοκιμάσει οποιοσδήποτε. Μετά έπιασε μια παχιά σκιά και την έπεσε για ύπνο, το καταλάβαμε όταν βρήκαμε το τάπερ ανοιχτό πάνω στα βότσαλα κι αρχίσαμε να ρωτάμε ο ένας τον άλλο "πότε τελείωσε η τυρόπιττα ρε παιδιά?":D:D
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Το ψυγειο το κλειναμε ψηλα με κολλητικη ταινια τη νυχτα και στις απουσιες - ανοιγε ολες τις πορτες και οδηγουσε και τις 2 συγκατοικους - δισσεγγονες της - στην ...αμαρτια. Πολλες φορες την εκοβε την ταινια ομως...:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Φαντομάς η Κέρι!!!!!

Εγώ πλέον νιώθω απίστευτα τυχερός!
Η δικιά μου ήταν λιτοδίαιτη...
Αν εξαιρέσεις μια μπριζόλα που είχε αφήσει η γιαγιά μου να ξεπαγώσει στο τραπέζι,όταν ήταν κουτάβι, δεν προσπαθησε ποτέ να πάρει φαγητά, το τσουβάλι με την ξηρά ήταν σε πρώτη θέα, γουρούνια ολόκληρα και λοιπά σφαχτά σε πρώτο πλάνο κι αυτά αλλά αυτή....ΚΥΡΙΑ!!!! Δεν ασχολήθηκε ποτέ...
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
πω πω

τετοιο προβλημα εγω δεν ειχα ποτε και μπριζολες ωμες να ξεπαγωνουν αν αφησω ερχονται και μου κλαψουριζουν να τους δωσω .. τρωνε το ακυρο και την πεφτουν απογοητευμενοι
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
χθες εφτιαξα με τα χερακια μου κουραμπιεδες και μελομακαρονα ενεκα των ημερων...5 ωρες σιχτιριαζα που δεν πεταχτηκα απεναντι να τα αγορασω...
το θεμα ειναι πως καποια στιγμη απο βιασυνη μπηκα στο μπανιο και τα πιατα ετοιμα πλεον ακουμπησμενα ωραιοτατα και στολισμενα στο χαμηλο τραπεζακι του σαλονιου...η χιονη 10εκ. πιο διπλα,
μολις το θυμηθηκα και βγηκα κακην κακως τι ειδα???:eek:
δεν τα ειχε μυρισει καν η χιονη,ουτε μια ματια δεν εριξε,εστω εναν κουραμπιε στο χαλι να δει απο περιεργεια τι ειναι αυτο το ασπρο πραγμα!!
τουλαχιστον εσενα τα εφαγε εστω το σκυλι σου...
εμενα δεν τα τρωει ουτε η χιονη!!!!:(:(:(:(


αντε και καλα χριστουγεννα!
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
τουλαχιστον εσενα τα εφαγε εστω το σκυλι σου...
εμενα δεν τα τρωει ουτε η χιονη!!!!:(:(:(:(


αντε και καλα χριστουγεννα!
Να δω τι θα έλεγες αν εβρισκες το σπίτι...χίονισμένο τοπίο....:p:p:D:D
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Δεν πιάνετε μία...

Ο Απόλλων ήταν δεν ήταν 3 μηνών όταν κατάφερε να κλέψει 3 κιλά συκωταριά μέσα απ' τον νεροχύτη της κουζίνας. Ακόμα προσπαθούμε νακαταλάβουμε πως ανέβηκε στον πάγκο της κουζίνας!

Η Αύρα ήταν υπόδειγμα savoir-vivre. Έκλεβε κι έτρωγε σοκολατάκια απ' την φοντανιέρα που βρισκόταν στο κέντρο του τραπεζιού του σαλονιού. Το έκανε με μέτρο και γι αυτό αργήσαμε να το πάρουμε χαμπάρι... όταν μια μέρα η μητέρα μου με ρώτησε "ποιος είναι αυτός που τρώει σοκολατάκια στο τζάκι κι αφήνει εκεί απλωμένα και σιδερωμένα τα αλουμινόχαρτα περιτυλίγματος και τα μαζέβω;"
Η αθεόφοβη έκλεβε τα σοκολατάκια, ξετύλιγε ευλαβικά τα χαρτάκια περιτυλίγματος και τα άφηνε απλωμένα και σιδερωμένα στο πλάι απ' το τζάκι!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
χαχαχα, οτι και να λετε...
το ποιντερ που ειχα, ενα βραδυ,6 με απ ολα και διπλη πιττα, 15 καλαμακια μαζι με τα καλαμακια 4 πατατες και ενα ολοκληρο λαχανο....:paja1:
ενα πασχα, ενα κοκορετσι ολοκληρο ωμο που στραγγιζε στο νεροχυτη για να μπει στα καρβουνα,το εκανε εμετο και γρυλιζε μην του μαζεψουμε τον εμετο, τον οποιο και εφαγε στο καπακι:paja1:
:D
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Ωραία, μετά από όλα αυτά είμαι σίγουρη ότι ο Under μια χαρά αισθάνεται με το ένα κιλό κουραμπιέδες! :D

ΥΓ: Κερδίζει το πόιντερ μέχρι στιγμής....
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Χα,...νομίζετε...!!
Τσούφι..6 μηνών...ήπιε χω'ρις να τον παρουμε βέβαια χαμπάρι...4 ουίσκυ με cocca cola...
Το τραγικό είναι ότι 10 λεπτά μετά ήταν η 'ωρα για τη βραδυνή του βόλτα..και την ώρα που περπατ'αγαμε το σκυλί άρχισε να κάνει ζικ ζακ..και να παραπατάει..
Δεν θέλετε να ξέρετε πόσα χρόνια έχασα πάλι εξαιτίας του..εκείνο το βράδυ..
Τον έβαλα στο αυτοκίνητο, ξεσήκωσα τον κτηνίατρο...έβαλα και τα αλαρμ...και με κορναρίσματα...έφτασα στο ιατρείο του..
Τελικά το σκυλί ήταν ....τύφλα!!!
Ευτυχώς...που δεν κατέληξε αλκοολικός!!!
 


Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
:shock::shock::shock:
όσο διαβάζω αγχώνομαι...νομίζω ότι το σκυλί δεν είναι καλά...
ΤΕΛΟΣ..θα τον παω στον κτηνίατρο...δεν γίνεται να είναι η μικρότερη φαγάνα στο φόρουμ...
:D