staffordshire bt


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Σε αυτή την ηλικία τα κουτάβια συνέχεια παίζουν, κοιμούνται και τρώνε 3-4 φορές την ημέρα, επίσης δαγκώνουν τα πάντα όλα, συμπεριλαμβανομένου κι εσένα.
 










Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
η ηλικία του φαίνεται στην υπογραφή μου...την εχω βάλει έτσι για να μην την ξεχνάω...
Κι εγώ απόρρησα αλλά τα δόντια του είναι σαν πριονια...
χτες με δάγκωσε πάνω στο παιχνίδι και έβγαλε αίμα το χέρι μου...
εχει πολυ δυνατη μασέλα...παρόλο που ειναι μια σταλια...
όταν παιζουμε και τραβαω εγώ απο την μια το παιχνίδι και αυτος απο την άλλη , πρέπει να ομολογήσω ότι βάζω λίγη δυναμη...άλλο κουτάβι 2 μηνών δεν πιστεύω ότι μπορει να αρπάξει κατι τοσο δυνατα...ανοιγει και τα πίσω πόδια σαν κουτάλες και κοντραρει... :D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Πάντως σε ένα τόσο μικρό κουτάβι το tag δεν είναι και τι ιδανικότερο παιχνίδι που μπορείτε να παίξετε!
 




Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
βασικά λειπει το μισο μπαλακι περιπου...
το εχει κοψει στην μέση και φαινεται το μαυρο λάστιχο απο μεσα :eek:
 




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
τι μου θυμιζεις....τον δικο μου πριν μερικους μηνες -και μερικες φορες ακομα και τωρα-,που εκοβε τα παντα...μπαλακια,κοτοπουλα(ψευτικα) κλπ κλπ.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
βαλτον σε crate οσο λειπεις, διοτι σε κανα τριμηνο θα μας φωτογραφιζεις και τους φαγωμενους μπιντεδες ετσι που το παει..
μα καλα, 2 μηνων, εφαγε ετσι ενα ακεραιο μπαλακι? μηπως ηταν ηδη της ταλαιπωριας και το αποκοψε?
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
τα σαγονια του δεν αστιευονται...ο δικος μου ειχε φαει μπαλακι απο καουτσουκ σε ηλικια 3 μιση μηνων,οταν ο Pet shopas μου ελεγε ...δεν θα το κοψει με τιποτα!:rolleyes:
 
Last edited:








Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
o ektoras einai kalo skyli apla thelei kati na apasxolei ta dontia..
den peirazei tipota sto spiti...toulaxiston pros to parwn....
den prokeite na ton xarisw...!
tha xwristoume meta ta 40 mou...:rolleyes:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Δεν έχω πρόβλημα με το "μη double handling" να το πώ ? :D
Μπορώ να το κάνω σε πολλά σκυλιά μου, και το έχω κάνει ... πόσο μάλλον σε φυλή τέτοια :) :)
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Παρε αυτα τα μεγαλα σχοινια με τους κομπους για να ασχολειται με το δαγκωμα!!! Κοβωνται δυσκολα και συν οτι καθαριζει τα δοντια σαν οδοντικο νημα!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ο εκτορας σου ειναι απο μια φυλη που μ'αρεσει πολυ και οντως θελει κατι να απασχολει τα δοντια του,τις σιαγονες του και ειδικα τους πρωτους μηνες που βγαζει δοντια.

@Γαλαζια.

επειδη ειχε γινει και ενα αλλο θεμα για το τι σημαινει κλειδωνουν τα σαγωνια ή οχι...το μονο που μπορω να πω ειναι οτι το Σταφφι εχει ισχυρο δαγκωμα για το μεγεθος του και μεγαλη επιμονη.