Staffordshire bull terrier - εμπειρίες συμβίωσης!












Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
χαχαχαχα!
βλέπω όλοι ψωνίζουμε απο το ίδιο μαγαζι!!!
πλάκα κάνω!
με το καλό , ο Βασίλης εχει καταπληκτικά σκυλιά!
Θα βάλω και τον δικο μου σε κανένα 4μηνο με μια σκυλίτσα του.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
χαχαχαχα!
βλέπω όλοι ψωνίζουμε απο το ίδιο μαγαζι!!!
πλάκα κάνω!
με το καλό , ο Βασίλης εχει καταπληκτικά σκυλιά!
Θα βάλω και τον δικο μου σε κανένα 4μηνο με μια σκυλίτσα του.
Μιας και θα πάρω Άμσταφ θα το πάρω απο το Θανάση..το συνέταιρο του Βασίλη!;) Άντε οταν με το καλό την πάρω να κανονίσουμε συνάντηση τα "ξαδερφάκια"!:)
 




Suki

Active Member
25 Φεβρουαρίου 2011
27
0
Αθήνα
Τι γινεται? Πως παει η συμβιωση? Πες κανα tip...:D
γεια σου ice!
ενα πολυ σημαντικο τιπ ειναι να μην χτυπησεις ποτε το σκυλο σου για να μαθει.. επειδη τα σκυλακια μας ειναι χοντροπετσα, δεν πονανε με τιποτα κ πιστεψε με δεν θα μαθει!! το πιο πιθανο ειναι να σε εκδικηθει κατουρωντας εκει που δεν πρεπει.. αρκει να του βαλεις τις φωνες ή να τον αγριοκοιταξεις! κ αυτο που εφαρμοζω τελευταια κ πιανει ειναι τιμωρια για κανα μισαωρο μονο του! (πειτε μου γνωμες)
αλλο τιπ, αν δεν θες να ανεβαινει καναπε κλ μην κανεις το λαθος ποτε να τον ανεβασεις! μια φορα αρκει κ μετα το χουν δεδομενο! αυτο ισχυει κ λιγο γενικοτερα.. μαθε το σκυλο σου αυτα που θες εσυ, ειναι πιο ευκολο απ το να μαθει τα παντα κ μετα να του τα κοψεις!
οταν του δινουν οι αλλοι εντολες μην επεμβαινεις, αστους να λενε οτι να ναι (μη τους λες τι να πουν) κ οταν σταματησουν πες τη δικη σου εντολη απολυτα κ ο σκυλος θα ειναι εκει! ποσο νευριαζω που πρεπει ολοι να δοκιμασουν αν ο σκυλος ειναι υπακουος..

αλλα ολα φευγουν οταν ερχεται κ καθεται πανω στο ποδι μου μονο κ μονο για να με ακουμπαει.. :)))))
 




Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Μουρίτσες!!! :D:D Πολύ όμορφο το σκυλάκι και ναι, ειναι κουκλάκι έστω και με ένα ματάκι. :(
Πάντα τοσο ήρεμα είναι; Αυτο βέβαια ειναι και κακοποιημένο, και ποιος ξέρει τι έχει στο μυαλουδάκι του...
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
γεια σου ice!
ενα πολυ σημαντικο τιπ ειναι να μην χτυπησεις ποτε το σκυλο σου για να μαθει.. επειδη τα σκυλακια μας ειναι χοντροπετσα, δεν πονανε με τιποτα κ πιστεψε με δεν θα μαθει!! το πιο πιθανο ειναι να σε εκδικηθει κατουρωντας εκει που δεν πρεπει.. αρκει να του βαλεις τις φωνες ή να τον αγριοκοιταξεις! κ αυτο που εφαρμοζω τελευταια κ πιανει ειναι τιμωρια για κανα μισαωρο μονο του! (πειτε μου γνωμες)
αλλο τιπ, αν δεν θες να ανεβαινει καναπε κλ μην κανεις το λαθος ποτε να τον ανεβασεις! μια φορα αρκει κ μετα το χουν δεδομενο! αυτο ισχυει κ λιγο γενικοτερα.. μαθε το σκυλο σου αυτα που θες εσυ, ειναι πιο ευκολο απ το να μαθει τα παντα κ μετα να του τα κοψεις!
οταν του δινουν οι αλλοι εντολες μην επεμβαινεις, αστους να λενε οτι να ναι (μη τους λες τι να πουν) κ οταν σταματησουν πες τη δικη σου εντολη απολυτα κ ο σκυλος θα ειναι εκει! ποσο νευριαζω που πρεπει ολοι να δοκιμασουν αν ο σκυλος ειναι υπακουος..

αλλα ολα φευγουν οταν ερχεται κ καθεται πανω στο ποδι μου μονο κ μονο για να με ακουμπαει.. :)))))
Ευχαριστω εστω και καπως καθηστερημενα φιλε Suki. Ο δικος μου ειναι 7,5 μηνων τωρα και εχω μαθει πολλα απο αυτον...
θα ηθελα να δω φωτογραφιες του σκυλου σου πως ειναι τωρα και αν θες να μου πεις την ηλικια του και απο ποιο εκτροφειο τον εχεις παρει. :)
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Under, βλεπω τις φωτο στο προφιλ και ζηλευω τα αυτια του δικου σου. Μακαρι να ειχαμε τα ιδια...
Πως τα πατε στην συμβιωση ;
 


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
To βρηκα και ειπα να το βαλω...
Πρωταθλητες της υπεροχης φυλης Staffordshire Bull Terrier.
http://dogchampions.info/champions/listingch_en0.php?fmrase=Staffordshire Bull Terrier
Παρολο που δεν ειχα ποτε και γενικοτερα ειμαι των μεγαλοσωμων φυλων αυτη η φυλη ειναι το κατι αλλο..Απιστευτα σκυλια...
 


Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
ICE το σκυλί είναι πλέον 26 μηνών κ έχει σοβαρευτεί πάρα πολύ.
Είναι πολύ συγκεκριμένος στις κινήσεις του και δεν δημιουργεί προβλήματα στο παραμικρό.
Η επικοινωνία μας είναι απίστευτη.

Μέσα Νοεμβρίου θα ξεκινήσει εκπαίδευση φύλαξης χώρου και σωματοφυλακής.
Θα σας ανεβάζω βίντεο.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Under, χαιρομαι πολυ με αυτα που διαβαζω για τον σκυλο σου και την σχεση σας. Περιμενω τα νεα.