staffordshire bull terrier η French bulldog;


Underdogg

Member
25 Οκτωβρίου 2013
24
0
Underdogg, εμένα μου αρέσουν πολύ τα γαλλάκια, έχουν πολλή πλάκα και όλο χαρά και παιχνίδια είναι.
Ένας φίλος είχε τον σισε, γάλλος κι αυτος. Τώρα βέβαια έχω χάσει και τον φίλο και τον σισε
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Underdogg, εμένα μου αρέσουν πολύ τα γαλλάκια, έχουν πολλή πλάκα και όλο χαρά και παιχνίδια είναι.
Ναι - ΑΝ μπορούν να παίξουν. Γιατί μερικά απαγορεύεται να πηδάνε ή να τραβάνε το tug.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα τι ήθελες να πεις.
Από τον εκτροφέα μπορούμε μόνο να αγοράσουμε κουτάβι, στην Αγγλία δεν τα πουλάνε δηλαδή;
δεν ειναι δυσκολο.. αγοραζεις τραπεζι, αγοραζεις κομοδινο...τον σκυλο τον υιοθετεις - ειτε τον αγορασες ειτε οχι.
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
παιχνιδια? να τα γνωρισω αυτα τα γαλλακια γιατι η δικια μου μονο κοιμαται!:eek:
Του Γιάννη Μαυρίδη είναι πολύ παιχνιδιάρικα, μιλάμε για τρελά παιχνίδια, εγώ άντεξα 20 λεπτά μόνο, εκείνα ακόμα είχαν πολλή όρεξη.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Του Γιάννη Μαυρίδη είναι πολύ παιχνιδιάρικα, μιλάμε για τρελά παιχνίδια, εγώ άντεξα 20 λεπτά μόνο, εκείνα ακόμα είχαν πολλή όρεξη.
Και μόνο που ακούω οτι υπάρχουν ζωηρά γαλλάκια χαιρομαι.. Ειναι πολύ σπανιο φαινόμενο αυτο. Λογω της επιβαρυμένης υγειας εννοω, γιατι απο θέληση έχουν άπειρη.
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
οταν θα σταματησουμε να αγοραζουμε ισως καταλαβουν και βελτιωσουν την ρατσα η ισως εξαλειφθει τελειως(καλυτερα αν ειναι να υποφερουν) ετσι το βλεπω εγω
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Staff!! Απιστευτα ομορφα σκυλια! Ομολογω πως δεν τα ηξερα κ τωρα που διαβασα λιγο περι της συγκεκριμενης ρατσας κ ειδα κ μερικα βιντεακια στο γιουτιουμπ,ισως το επομενο μου να ειναι staffy ;-)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Και μόνο που ακούω οτι υπάρχουν ζωηρά γαλλάκια χαιρομαι.. Ειναι πολύ σπανιο φαινόμενο αυτο. Λογω της επιβαρυμένης υγειας εννοω, γιατι απο θέληση έχουν άπειρη.
Τοτε ελα μια μερα απο δω να δεις 3 πολυ ζωηρα!
Οι δικες μου παιζουν παρα πολυ παντος.

@ underdog
τον Σπιρο εννοεις- με τον Cisse?
Ναι, οντος κριμα που εφυγε τοσο μακρια!

Εγω παντος, αν και καμμενη απο γαλλικα και γνωριζοντας απο πρωτο χερι τα προβληματα της φυλης- οσες φυλες και να εχω ψαξει- καμια μαρεσει οσο το γαλλικο.
Και οχι μονο απο εμφανηση ( πιστευω οτι ειναι παααρα πολυ ομορφα), αλλα και απο χαρακτηρα και θεμα εκτονοσης. Ειναι η μονη φυλη που ταιριαζει απολυτος στον τροπο ζωης μας και ηδη σκεφτομαι, οτι σε κανα 2 χρονια θα συμπληροθει η οικογενεια μας με αλλο ενα γαλλομουσουδι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
@ underdog
τον Σπιρο εννοεις- με τον Cisse?
Ναι, οντος κριμα που εφυγε τοσο μακρια!
Πόσο μακριά έφυγε βρε παιδιά ο Σπυράκος; Εκτός Ελλάδος; :neutral:
 




Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Κάποια κοινά μεταξύ των δύο φυλών είναι ότι είναι κοντά και συμπαγή, εκδηλωτικά και χαρούμενα. Εκεί σταματούν τα κοινά. Το Staffy είναι αρκετά δυναμική φυλή που δεν θα πει ποτέ όχι σε καυγά, μη σου πω ότι θα τον ζητήσει κιόλας. Εύκολη φυλή τα staffy απλά πρέπει να ξέρεις τι παίρνεις, κάθε φυλή έχει τα αρνητικά της. Υγιής φυλή γενικά και πολύ πολύ πολύ ανθεκτική.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
εχουμε έναν ημίαιμο ελληνοβελγο ποιμενικό. Εκεί να δεις εκτόνωση!
Άκου να δεις Underdogg!
Υπάρχει το μέλος Underdog, που επίσης έχει ημίαιμο ελληνοβέλγο ποιμενικό!
Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν θέλει να πάρει Σταφάκι, αλλιώς θα ήσασταν αδερφές ψυχές!!!
 


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Κάποια κοινά μεταξύ των δύο φυλών είναι ότι είναι κοντά και συμπαγή, εκδηλωτικά και χαρούμενα. Εκεί σταματούν τα κοινά. Το Staffy είναι αρκετά δυναμική φυλή που δεν θα πει ποτέ όχι σε καυγά, μη σου πω ότι θα τον ζητήσει κιόλας. Εύκολη φυλή τα staffy απλά πρέπει να ξέρεις τι παίρνεις, κάθε φυλή έχει τα αρνητικά της. Υγιής φυλή γενικά και πολύ πολύ πολύ ανθεκτική.
Θανο θα κανω μια διευκρινηση στο ποστ σου και ας θεωρηθει και ως η εξαιρεση στον κανονα.
Σαν κατοχος και των δυο φυλων,7χρονων γαλλικο και 1,5χρονων σταφφυ μου συμβαινει το ακριβως αντιθετο οσον αφορα το θεμα "καυγας".
Βεβαια εχοντας προσεξει πολυ περισσοτερο την κοινωνικοποιηση του δευτερου.
 


Underdogg

Member
25 Οκτωβρίου 2013
24
0
Άκου να δεις Underdogg!
Υπάρχει το μέλος Underdog, που επίσης έχει ημίαιμο ελληνοβέλγο ποιμενικό!
Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν θέλει να πάρει Σταφάκι, αλλιώς θα ήσασταν αδερφές ψυχές!!!
δεν μιλάς σοβαρά :Ο


Θανο θα κανω μια διευκρινηση στο ποστ σου και ας θεωρηθει και ως η εξαιρεση στον κανονα.
Σαν κατοχος και των δυο φυλων,7χρονων γαλλικο και 1,5χρονων σταφφυ μου συμβαινει το ακριβως αντιθετο οσον αφορα το θεμα "καυγας".
Βεβαια εχοντας προσεξει πολυ περισσοτερο την κοινωνικοποιηση του δευτερου.
εχω διαβάσει αρκετά και για τις δυο φυλές. Ξέρω περί τίνος πρόκειται. Αυτό που με προβληματίζει είναι η υγεία του Γάλλου. Δεν αντέχω να βλέπω τον σκύλο μου να βασανίζεται. Σε όσους γιατρούς και να τον πάω, ο πόνος θα είναι πόνος και οι περιορισμοί στις συνήθειες του και στην ζωή του αυστηροί. Μια εβδομάδα που συναναστρεφομαι με ανθρώπους που έχουν φρεντσιζ δεν έχει βρεθεί κάποιο που μετά τα 2 χρόνια να μην έχει εμφανίσει κάποια μέτριας τουλάχιστον σοβαρότητας πάθηση η ασθένεια και τις περισσότερες φορές αφήνουν πίσω διαφορα
 






cookie la francaise

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2013
181
33
Καταλήξαμε στo Staffordshire και ηδη ψαχνουμε εκτροφεα!!
Χαιρομαι για την επιλογη σου!!ειναι το american staff???αν ναι εχω να σου πω οντας καποτε ιδιοκτητης οτι ειναι εκπληκτικα σκυλια!!!κουταβια για παντα, ακακα κ με καλη ψυχη!!!μας εχει αφησει χρονια ο σκυλακος μας κ ακομα τον μνημονευουμε!!!!
Απο την αλλη εχω να σου πω, αν κ δεν εχει τοση σημασια γιατι απο οτι διαβαζω κατεληξες, οτι αγαπω τα γαλλικα παραφορα!!!εχω μια γαλλιδα κ μας εχει παρει τα μυαλα!!!τρυφερη, εκφραστικη, παιχνιδιαρα, με λιγο πεισμα ετσι για το αλατοπιπερο!!!ατρομητη, με αυτοπεποιθηση, κ εντονο χαρακτηρα...βαζει κατω ροτβαιλερ, στην κυριολεξια :) με την τσαχπινια κ τα ναζια της!!!βελτιωση του προτυπου ναι, οχι στη καταργηση της υπεροχης αυτης ρατσας!!!!μη με φατε συμφορουμητες αλλα ψηφιζω γαλλικο!!!!!
 




cookie la francaise

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2013
181
33
Δεν είχαν επιλέξει το american staff, αλλά staffordshire bull terrier, αυτό το εκτροφείο STAFF DIAMONDS εκτρέφει και τις δύο αυτές τις φυλές.
Α συγνωμη, αλλα πρεπει να μοιαζουν αρκετα αυτες οι 2 ρατσες, αν κρινω απο τις φωτογραφιες
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU