Taste Of The Wild (TOTW)


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Ο αντιπροσωπος της TOTW παντως σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μετα τα οσα διαβασα απο τη Sara.....συνεχιζει να λεει πως πριν βγει στα καταστηματα περναει κτηνιατρικους ελεγχους.Σε ερωτηση μου πως μπορει να μου το αποδειξει αυτο με προσκαλεσε στην εταιρια του να δω τα χαρτια που πιστοποιουν τα οσα ισχυριζεται!

Προσωπικα μολις τελειωσουν τα σακια που εχω στο σπιτι......ή θα ξεκινησω παλι τα ωμα ή θα το γυρισω παλι σε αλλη εταιρια που επαιρνα για καποιο καιρο και την ετρωγαν μια χαρα.....απλα δεν ηταν grain-free
 
Last edited:


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Στην Αμερική σίγουρα δεν περνάει έλεγχο αφού δεν προβλέπεται από το FDA. Όπως έγραψα σε προηγούμενο μήνυμά μου, δεν ξέρω τι ελέγχους περνάνε οι σκυλοτροφές στν ΕΕ. Ότι θα εχουν πάντως άδεια εισαγωγής είναι σίγουρο αλλιώς θα τους είχαν τσακώσει. Αμφιβάλλω πάντως ότι βάζουν παρασιτοκτόνο σε τροφή, αλλιώς θα είχαν πεθάνει ή αρρωστήσει σκύλοι. Η Πηγή θα ξέρει σίγουρα περισσότερα για τα χημικά. Το Μουφ ως τώρα δεν έχει πάντως κάνει εμετό λόγω τροφής. Τέλος grain-free δε σημαίνει χωρίς υδατάνθρακες και όλοι οι οργανισμοί τους χρειάζονται.
 


Babinos85

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
52
0
Παντως εγω ρωτησα σημερα σ'ενα pet-shop που πουλαει Orijen-Acana-Totw-Arden Grange και αλλη μια που δεν θυμαμαι μου ειπε πως θεωρει την Totw καλυτερη απο ολες....Τωρα απο εκει και περα δεν ξερω τι θα κανω......Θα δω....
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Στην Αμερική σίγουρα δεν περνάει έλεγχο αφού δεν προβλέπεται από το FDA. Όπως έγραψα σε προηγούμενο μήνυμά μου, δεν ξέρω τι ελέγχους περνάνε οι σκυλοτροφές στν ΕΕ. Ότι θα εχουν πάντως άδεια εισαγωγής είναι σίγουρο αλλιώς θα τους είχαν τσακώσει. Αμφιβάλλω πάντως ότι βάζουν παρασιτοκτόνο σε τροφή, αλλιώς θα είχαν πεθάνει ή αρρωστήσει σκύλοι. Η Πηγή θα ξέρει σίγουρα περισσότερα για τα χημικά. Το Μουφ ως τώρα δεν έχει πάντως κάνει εμετό λόγω τροφής. Τέλος grain-free δε σημαίνει χωρίς υδατάνθρακες και όλοι οι οργανισμοί τους χρειάζονται.
Μιας και αναφερεις υδατανθρακες υπαρχουν αργοι και γρηγοροι υδατανθρακες....δε σημαινει πως και οι 2 ειναι καλοι για τα σκυλια!Η καλυτερη πηγη υδατανθρακων ειναι βραστη πατατα κ το κουακερ!
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Παντως εγω ρωτησα σημερα σ'ενα pet-shop που πουλαει Orijen-Acana-Totw-Arden Grange και αλλη μια που δεν θυμαμαι μου ειπε πως θεωρει την Totw καλυτερη απο ολες....Τωρα απο εκει και περα δεν ξερω τι θα κανω......Θα δω....

Τι αλλο θα μπορουσε να σου πει ενα pet shop???Εμενα μια πετ-σοπου που ειναι και κτηνιατρος εδω στο Κολωνακι κοντα στο γραφειο μου προσπαθουσε να με πεισει πως αν δεν ταϊζω τα σκυλια μου με Royal αργα ή γρηγορα θα παθουν ζημιες!Οοοοοοοοτι να'ναι.....
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Το copper sulfate είναι τοξικό.
http://oldbridgechem.com/BasicCuSO4.html

Όταν διαβάζω ότι όσοι χειρίζονται αυτό το στοιχεία πρέπει να φοράνε γάντια, γυάλια, μπότες και ειδικές φόρμες μου κάθεται λίγο άσχημα στο στομάχι.
Θα μου πεις "Έλα ρε Βασίλη, τόσα πράγματα τρώμε γύρω μας που θεωρούνται τοξικά". Ναι, έχεις δίκιο αλλα ο σκύλος το τρώει στην μάπα κάθε μέρα για όλη του την ζωή...
 


Babinos85

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
52
0
Τι αλλο θα μπορουσε να σου πει ενα pet shop???Εμενα μια πετ-σοπου που ειναι και κτηνιατρος εδω στο Κολωνακι κοντα στο γραφειο μου προσπαθουσε να με πεισει πως αν δεν ταϊζω τα σκυλια μου με Royal αργα ή γρηγορα θα παθουν ζημιες!Οοοοοοοοτι να'ναι.....
Οχι,αυτο το ειπα με την λογικη οτι εφοσον πουλαει 4-5 μαρκες θα μπορουσε να μου ελεγε οτι ολες ειναι καλες...Ωστοσο εδειξε μια προτιμηση στην Τotw ανεξαρτητα αν του ειπα οτι παιρνω Acana...Οκ μου λεει πολυ καλη η Acana αλλα θεωρω την Totw κορυφη....Επισης μου ειπε οτι πολλοι πελατες ειχαν θεματακια με την Orijen και πως δεν θα την συνιστουσε σε οποιαδηποτε ρατσα...Οτι η Orijen ειναι καλη για συγκεκριμενα σκυλια και οχι για ολα...Αυτο τον διαλογο ειχαμε....Τωρα αν το εκανε γιατι ηθελε να την ξεφορτωθει δεν το γνωριζω...Απλα σας λεω τι μου ειπε... Οσο για τον κτηνιατρο και την Royal ακριβως το ιδιο ελεγε και σε μενα ο δικος μου...Οτι η Royal ειναι η τοπ ξηρα και πως αυτη πρεπει να παιρνω για το σκυλι μου...Ωστοσο δεν ακολουθησα την συμβουλη του...
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
εμενα παντως - με εχετε μπερδεψει... :S ... ειλικρινα δεν εξερω τι να ταισω, αναθεωρω για αυτα που ταιζω.. αλλα απο την αλλη βλεπω τα σκυλια μου καλα... τελικα grain να εχει η να μην εχει?.. Λεω να αρχισω στον Σαγκα την wild prairie - acana... ή οριτζεν, απο την αλλη, το σκεφτομαι παλι.. Δεχομαι οτι "ειναι η καλυτερη" αλλα απο την αλλη ακουω και για διαροιες και λυπαμαι τα λεφτα μου.. δεν ειναι στα φορτε τους τα οικονομικα μου.... Στη Ζαιρα δινω nutram, της εκει κατσει τελεια λεω να μην αλλαξω, οχι λεω -δεν αλλαζω ειναι μια χαρα.. Ο σαγκα μου φαινεται οτι εχει χασει λιγο βαρος.. αχ τι να κανω?... Σχετικα με Barf.... ουτε τον χρονο εχω ουτε τον κρεωπολη που εμπιστευομαι.. πωωω! με μπερδεψατε!
Υποσημειωση : εχω πετ σοπ! χαχαχαχαχα!!
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Φαντασου....μπερδευτικες εσυ που εχεις κ μαγαζι και εισαι μεσα στα πραγματα.....ποσο μαλλον ολοι οι υπολοιποι που ειμαστε απλοι καταναλωτες!
Επειδη εχει αναφερθει ξανα η Acana και το θυμηθηκα τωρα νομιζω πως μονο ενας κωδικος της ειναι grain-free!
Σ αυτο για τη BARF εχεις δικο και για το χρονο αλλα και για τον χασαπη!Ειναι λιγο ταλαιπωρια ειδικα στην αρχη!Αλλα αν το συνηθισεις μετα θα σου φαινεται παιχνιδακι!
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Επειδη εχει αναφερθει ξανα η Acana και το θυμηθηκα τωρα νομιζω πως μονο ενας κωδικος της ειναι grain-free!
Τρεις κωδικοι ειναι grain free (wild prairie , grasslands , pacifica).

Επισης , acana δεν σημαινει απαραιτητα και υψηλη πρωτεινη ...υπαρχουν και ''λογικοι'' κωδικοι οπως το Lamb and apple με πολυ καλα συστατικα στο τσουβαλι και λογικη πρωτεινη (27%) . Τη θεωρω μια χαρα τροφη (σιγουρα καλυτερη απο την Ευρωπαικη proplan :)) .
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Και τα κόπρανα τέλεια κορίτσια! :D

Χωρίς πλάκα τώρα, με την Lamb and apple, ο δικός μου δεν έχει ίχνος διάρροιας! Πολύ καλή!
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Τρεις κωδικοι ειναι grain free (wild prairie , grasslands , pacifica).

Επισης , acana δεν σημαινει απαραιτητα και υψηλη πρωτεινη ...υπαρχουν και ''λογικοι'' κωδικοι οπως το Lamb and apple με πολυ καλα συστατικα στο τσουβαλι και λογικη πρωτεινη (27%) . Τη θεωρω μια χαρα τροφη (σιγουρα καλυτερη απο την Ευρωπαικη proplan :)) .
Απο οσες εχω δοκιμασει την θεωρω κ εγω ισως την πιο ολοκληρωμενη!Απο εκει και περα εχει αρκετα περιεργο δικτυο διανομης και πολυ συχνα τα καταστηματα που την εχουν ξεμενουν,με αποτελεσμα ή να πρεπει να αγοραζουμε πανω απο 1 σακια ή να πρεπει να δινουμε κατι αλλο μεχρι να γεμισει και παλι τα ραφια του ο καταστηματαρχης!
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Φαντασου....μπερδευτικες εσυ που εχεις κ μαγαζι και εισαι μεσα στα πραγματα.....ποσο μαλλον ολοι οι υπολοιποι που ειμαστε απλοι καταναλωτες!
Επειδη εχει αναφερθει ξανα η Acana και το θυμηθηκα τωρα νομιζω πως μονο ενας κωδικος της ειναι grain-free!
Σ αυτο για τη BARF εχεις δικο και για το χρονο αλλα και για τον χασαπη!Ειναι λιγο ταλαιπωρια ειδικα στην αρχη!Αλλα αν το συνηθισεις μετα θα σου φαινεται παιχνιδακι!
ουκαλα!! δεν φανταζεσαι τι ακουω απο τους πωλητες των εταιρειων!! ολοι εχουν την καλυτερη!! για τον Α Β Γ λογο ειναι παντα η καλυτερη..και των αλλων η χειροτερη.. ακλα η οριτζεν ακανα αντιμετωπιζει τον μεγαλυτερο πολεμο!. ετσι και αλλιως για να λεμε τα την αληθεια, το κερδος δεν ειναι μεγαλο απο τις τροφες.. τουλχιστον σε εμενα που δεν εχω 3οροφο πετσοπ, το κερδος ειναι στις ποσοτικες παραγγελιες.. Προτιμω να δωσω καλη τροφη και μην εχω τοσο μεγαλο κερδος αλλα να γυρισει ο πελατης και να με ευχαριστησει γιια την βοηθεια στην επιλογη τροφης.. παρα να σπρωξω καποια β'διαλογης για να βαλω στην τσεπη 5ευρω παραπανω και να ερθει ο αλλος και να εχω γκρινιες... τεσπα...

Γκρρ... acana lamp & apple ή wildprairie.... φφφφφφ!!! με βαλατε σε σκεψεις!!
 
Last edited:


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Και τα κόπρανα τέλεια κορίτσια! :D

Χωρίς πλάκα τώρα, με την Lamb and apple, ο δικός μου δεν έχει ίχνος διάρροιας! Πολύ καλή!
Me too!! Και στα δυο μου σκυλια ειμαι κατευχαριστημενη με την Lamb and apple!!
Δεν μπορω αλλο με τις τροφες, εχω καψει φλαντζα!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Babino 85 για κοίτα καλά κάτω κάτω στο review της dogfoodanalysis που γράφει ότι η εταιρεία δεν έχει ειδική άδεια.
Άσε το dogfoodanalysis ..
Kρίνουμε βάση τι καλύπτει εμάς και όχι τι προτείνουν οι άλλοι.
Από την στιγμή που δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε απόλυτα τα αναγραφόμενα στα πακέτα πίσω από τις τροφές (και γενικά σε όλα τα προϊόντα ακόμα και για τα δικά μας..), τουλάχιστον όσον αφορά την ποιότητα..

Μπορείς να εμπιστευτείς εσύ ποιός σου προμοτάρει αυτην την πρώτη επιλογή ως "ποιότητα"?
Η ποιότητα που προμοτάρουν π.χ. έχει τόσο μεγάλο ποσοστό πρωτεΐνης που έχει κατηγορηθεί πολλάκις από κτηνιάτρους (ναι..και από αυτούς που δεν πουλάνε τροφές..), ακόμα και από πετσοπαδες που την πουλάνε.

Ας μάθουμε να διαβάζουμε τις ετικέτες όσον αφορά τις αναλογίες και να μάθουμε να διαβάζουμε το δικό μας σκυλί μελετώντας διεξοδικά το πρόγραμμα μας και τις επιλογές που έχουμε όσον αφορά την διατροφή και άσε την κυρα Μαρία και τον κυρ ..dogfoodanalysis να βγάζουν ενα δύο και δεκαπέντε αστεράκια..αξιοκρατία ούτε στα ξενοδοχεία δεν υπάρχει..
 


Babinos85

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
52
0
Άσε το dogfoodanalysis ..
Kρίνουμε βάση τι καλύπτει εμάς και όχι τι προτείνουν οι άλλοι.
Από την στιγμή που δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε απόλυτα τα αναγραφόμενα στα πακέτα πίσω από τις τροφές (και γενικά σε όλα τα προϊόντα ακόμα και για τα δικά μας..), τουλάχιστον όσον αφορά την ποιότητα..

Μπορείς να εμπιστευτείς εσύ ποιός σου προμοτάρει αυτην την πρώτη επιλογή ως "ποιότητα"?
Η ποιότητα που προμοτάρουν π.χ. έχει τόσο μεγάλο ποσοστό πρωτεΐνης που έχει κατηγορηθεί πολλάκις από κτηνιάτρους (ναι..και από αυτούς που δεν πουλάνε τροφές..), ακόμα και από πετσοπαδες που την πουλάνε.

Ας μάθουμε να διαβάζουμε τις ετικέτες όσον αφορά τις αναλογίες και να μάθουμε να διαβάζουμε το δικό μας σκυλί μελετώντας διεξοδικά το πρόγραμμα μας και τις επιλογές που έχουμε όσον αφορά την διατροφή και άσε την κυρα Μαρία και τον κυρ ..dogfoodanalysis να βγάζουν ενα δύο και δεκαπέντε αστεράκια..αξιοκρατία ούτε στα ξενοδοχεία δεν υπάρχει..
Με καλυψες... :):)
 


Γιαννης 1

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2010
128
0
Άσε το dogfoodanalysis ..
Kρίνουμε βάση τι καλύπτει εμάς και όχι τι προτείνουν οι άλλοι.
Από την στιγμή που δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε απόλυτα τα αναγραφόμενα στα πακέτα πίσω από τις τροφές (και γενικά σε όλα τα προϊόντα ακόμα και για τα δικά μας..), τουλάχιστον όσον αφορά την ποιότητα..

Μπορείς να εμπιστευτείς εσύ ποιός σου προμοτάρει αυτην την πρώτη επιλογή ως "ποιότητα"?
Η ποιότητα που προμοτάρουν π.χ. έχει τόσο μεγάλο ποσοστό πρωτεΐνης που έχει κατηγορηθεί πολλάκις από κτηνιάτρους (ναι..και από αυτούς που δεν πουλάνε τροφές..), ακόμα και από πετσοπαδες που την πουλάνε.

Ας μάθουμε να διαβάζουμε τις ετικέτες όσον αφορά τις αναλογίες και να μάθουμε να διαβάζουμε το δικό μας σκυλί μελετώντας διεξοδικά το πρόγραμμα μας και τις επιλογές που έχουμε όσον αφορά την διατροφή και άσε την κυρα Μαρία και τον κυρ ..dogfoodanalysis να βγάζουν ενα δύο και δεκαπέντε αστεράκια..αξιοκρατία ούτε στα ξενοδοχεία δεν υπάρχει..
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις επιθετικό ύφος.Στην συγκεκριμένη συζήτηση δεν αναφέρθηκα εγώ στο dogfoodanalysis,άλλοι το ανέφεραν,νομίζω ο ίδιος,απλά του είπανα κοιτάξει καλύτερα,να δει τι γράφει.Και αν όντως θέλετε να μάθετε να διαβάζεται τις αναλογίες να διαβάζετε την ανάλυση που γράφει το dogfoodanalysis.Aυτό όμως προυποθέτει να γνωρίζετε τι σημαίνει ο όρος πχ. chicken meal και πως παρασκευάζονται αυτά.Τι σχέση έχει το γεγονός ότι η εταιρεία δεν έχει ειδική άδεια με την ανάλυση συστατικών που αναφέρειςΤο τι σημαίνει ειδική άδεια το έχω αναφέρει πιο πάνω.Καλύτερα να μάθετε τι σημαίνουν οι όροι των συστατικών που αναγράφονται και απο τι αποτελούνται και μετά να μάθετε τις αναλογίες.Εύχομαι ειλικρινά να μην φτάσετε στο σημείο να μάθετε τις αναλογίες,γιατί θέλω να πιστεύω ότι θα έχετε αηδιάσει με αυτά που χρησιμοποιούν,και δεν θα θέλετε να τα δώσετε στα σκυλάκια σας που αγαπάτε.

Σας παραθέτω το ακόλουθω

Το Pet Food Institute (η ένωση κατασκευαστών σκυλοτροφών) έχει αναγνωρίση την χρήση υποπροιόντων για τροφή σκύλων,σαν πρόσθετο εισόδημα στους μεταποιητές και στους αγρότες.Διαβάστε τι γράφουν.

"Η ανάπτυξη της βιομηχανίας σκυλοτροφών,όχι μόνο παρέχει την καλύτερη τροφή για σκυλιά,αλλά δημιουργεί ταυτόχρονα και άλλες επικερδής αγορές,για τα αμερικανικά αγροτικά προιόντα και για τα υποπροιόντα της συσκευασίας κρέατος ,πουλερικών και άλλες βιομηχανίες τροφίμων που παρασκευάζουν τρόφιμα για ανθρώπινη κατανάλωση." !!!!!

Αυτά για να πάρετε μια ιδέα το τι γίνεται με τις σκυλοτροφές και να μην είστε τόσο ρομαντικοί.Το διαβάσατε, ότι και οι ίδιοι παραδέχονται ότι χρησιμοποιούν υποπροιόντα ζωικά η φυτικά,και με τι καταπληκτικό τρόπο το ανακοίνωσαν.Δεν παίζονται οι "ανθρωποι".Τους χρωστάμε και ευγνωμοσύνη για το καλό που κάνουν.Τα υποπροιόντα αυτά είναι για πέταμα για όσους δεν το κατάλαβαν.Αν θέλετε τα σκουπίδια αυτά να τα δώσετε στα σκυλιά σας είναι δικαιωμά σας,αλλά να γνωρίζετε το τι δίνετε.Πρέπει σαν καταναλωτές να γίνουμε υπεύθυνοι και να ξέρουμε να διαβάζουμε τις ταμπέλες και τι σημαίνουν αυτές.Μόνο έτσι θα γίνουμε δυνατοί και οι εταιρείες θα αρχίσουν να μας σέβονται.Ο ενημερώμένος καταναλωτής είναι ο βασιλιάς,ο ανημέρωτος είναι ο δούλος των εταιρειών.Εμείς ΠΡΕΠΕΙ καθορίζουμε την αγορά.ΌΧΙ αυτοί.Αν πέρνεται σκυλοτροφές χωρίς σιτηρά,χωρίς ethoxyguin (EQ) κτλ. να είστε σίγουροι ότι αυτοί το μαθαίνουν,και σπεύδουν να αλλάξουν τα συστατικά.Γιατί νομίζετε ότι κάποιες εταιρείες άλλαξαν την σύνθεση των συστατικών τους.Γιατί κάποιους από εμάς μας άκουσαν.Ας φωνάξουμε λοιπόν δυνατά να μας ακούσουν όλες οι εταιρείες.
 
Last edited:


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Νομίζω πως το συγκεκριμένο ποστ δεν είχε καθόλου επιθετικό ύφος.
Απλά το να εμμένουμε στο τι λέει το dogfoodanalysis και να έχουμε αυτό σαν μπούσουλα, εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ συνετό.
Δεν ξέρω ποιος διαχειρίζεται το εν λόγω σαιτ, και ούτε αν έχει συμφέροντα.
Δεν έχω κάποιον άλλον λόγο να το αμφισβητήσω εκτός από αυτό που πολύ σωστά τονίζεις
Πρέπει σαν καταναλωτές να γίνουμε υπεύθυνοι
Όπως έχουμε ξαναπει στον κάθε σκύλο ταιριάζει κάτι διαφορετικό, ακόμα και οι καλύτερες τροφές σύμφωνα με το dogfoodanalysis έχουν αποδειχτεί κακές για κάποιους σκύλους αλλά και το αντίθετο.

Νομίζω πως εκεί ήθελε να καταλήξει και η Kango1.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις επιθετικό ύφος.Στην συγκεκριμένη συζήτηση δεν αναφέρθηκα στο dogfoodanalysis,άλλοι το ανέφεραν,νομίζω ο ίδιος,απλά του είπανα κοιτάξει καλύτερα,να δει τι γράφει.Και αν όντως θέλετε να μάθετε να διαβάζεται τις αναλογίες να διαβάζετε την ανάλυση που γράφει το dogfoodanalysis.Aυτό όμως προυποθέτει να γνωρίζετε τι σημαίνει ο όρος πχ. chicken meal και πως παρασκευάζονται αυτά.Τι σχέση έχει το γεγονός ότι η εταιρεία δεν έχει ειδική άδεια με την ανάλυση συστατικών που αναφέρειςΤο τι σημαίνει ειδική άδεια το έχω αναφέρει πιο πάνω.Καλύτερα να μάθετε τι σημαίνουν οι όροι των συστατικών που αναγράφονται και απο τι αποτελούνται και μετά να μάθετε τις αναλογίες.Εύχομαι ειλικρινά να μην φτάσετε στο σημείο να μάθετε τις αναλογίες,γιατί θέλω να πιστεύω ότι θα έχετε αηδιάσει με αυτά που χρησιμοποιούν,και δεν θα θέλετε να τα δώσετε στα σκυλάκια σας που αγαπάτε.
Kαταρχήν που είδες την επιθετική διάθεση?
Κατά δεύτερον η επισήμανση μου έμεινε αν δεν κατάλαβες στην αναφορά του dogfood analysis και μόνο εκεί.
Κάποτε το είχαμε και υπόμνημα και καθόλου τυχαία δεν το βγάλαμε.
Όσον αφορά τις αναλύσεις δεν περιμένουμε το συγκεκριμένο σαιτ να τις δούμε.., αλλά ως καταναλωτές το βλέπουμε πίσω από την συσκευασία.
;)
 


Liana

New Member
30 Νοεμβρίου 2010
2
0
Καλησπερα sARA περιμενουμε με ανυπομονησια τη καταγγελια σου για τη τροφη Taste of the Wild ,γιατι οπως ισχυριζεσαι δεν περναει κτηνιατρικο ελεγχο ουτε στην Αμερικη ουτε στην Ελλαδα.Ομως ελπιζω να τη κανεις επωνυμα,ετσι ωστε στη περιπτωση που θα εισαι εντελως ανακριβης να υποστεις τις συνεπειες των λεγομενων σου.Δεν θα μπω καθολου στη διαδικασια να σου εξηγησω με ποιους τροπους εισαγεται μια τροφη απο τριτη χωρα οπως ειναι οι Η.Π.Α. και βεβαια τη νομοθεσια του USDA.Ομως καλο θα ηταν να κανεις μια μικρη ερευνα και να μαθεις .