Trivial Persuit,Dogforum edition.


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
δεν ξερω ποσοι θα τι βρειτε διασκεδαστικο και ενδιαφερον και ποσοι ανιαρο και ανουσιο,αλλα ανοιγω αυτο το θεμα με τον εξης σκοπο.

οταν δεν θα εχουμε να γραψουμε κατι ή θα επικρατει "νεκρικη σιγη" (πραγμα σπανιοτατο) στο φορουμ,να διαφευγουμε στο παρον θεμα να "σκοτωνουμε" την ωρα μας.

το θεμα θα εχει -οπως ηδη εχετε καταλαβει- ως σκοπο του,τα σκυλο-κουιζ παντως ειδους.

ξεκινω...

κατονομαστε τις παρακατω φυλες σκυλων μεσα απο τις φωτογραφιες που θα παραθεσω.















παρακαλω για να εχουν ενδιαφερον τα κουιζ που θα βαζει ο καθενας μας,μην googlαρετε...!:D
 




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Στελιο την αληθεια θελω...googlαρισες?:D

ας απαντησω στο δικο σου κουιζ.

1.Πινσερ
2.Ρωσικο Τερριερ
3.Ποιμενικος σκυλος της Ανατολιας
4.το τελευταιο κατι σε σουηδικο Μπρακ μου κανει...καποιο Στεφαρε...δεν το ξερω ακριβως.
 








st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν δουλευεις Opera κανε δεξι κλικ πανω στην φωτο και δες τι γραφεις!Σε καθε φωτο γραφει την ονομασια της φυλης!

Γι αυτον τον λογο δεν πρεπει να γινετε απευθειας copy image απο το Google!

Να πω τις φυλες η οχι ακομα?Πως θα το κανουμε?Μεχρι να βρεθουν?Η το παιρνει το ποταμι?
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
ετσι το εκανες εε?....χμ..

2 ωρες αποκλεισμος απο τα κουιζ!:D
Ναι,και καλο θα ηταν (αν και χρονοβορο) να αποθηκευσεις τις φωτογραφιες στο pc και μετα να τις ανεβασεις η στο PhotoBucket η στο FlickR!Με αυτο τον τροπο,αλλαζει η ονομασια που ηταν καταχωρημενη στο Google!

Τελοσπαντων,συνεχιζουμε το κουιζ παιδια...

...περιμενω να μου πειτε τις φυλες!1,2,3,4,5
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
4 έχεις βάλει και μάλιστα οι δύο είναι ύπουλες!

1. Πες μας το μέγεθος του σκύλου της πρώτης γιατί το Πίνσερ θα μπορούσε να είναι και νάνος ή
ManchesterTerrier...

2. το καθιστό νεαρό και μάλλον θηλυκό Μαύρο Ρώσικο στην δύο μπορεί να μπερδέψει και να το περάσουν για θηλυκό Μπουβιέ της Φλάνδρας που δεν είναι… βάλτε όρθιες φωτό pls κι απ’ το πλάι. Μαύρος Ρώσος Λοιπόν

3. Ειπωθηκε ήδη είναι CobanKopegi (Anatolian)

4. Ντάχσμπρακε των Άλπεων (AlpenlaendischeDachsbracke) και πολύ καλό δείγμα μάλιστα.
 
Last edited:


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
Σωτηρη το τεριε του Μαντσεστερ,το εχω δει παντοτε χωρις κομμενα αυτια,τα κοβουν στην συγκεκριμενη φυλη?

το τελευταιο το ηξερα οτι θα το βρεις!:D
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το πρώτο εγώ λέω Στάνταρ Πίνσερ, τα υπόλοιπα συμφωνώ με Promitheas!

Kι εγώ το Μάντσεστερ με κάτω τα αυτιά το ήξερα, αλλά αν το googlάρεις πιο πολλά είναι με φυσικά πάνω, παρά με κάτω....το πρότυπο πάντως που του έριξα μια ματιά έλεγε κάτω τα αυτιά!

"
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Όχι!
Kι εγώ το Μάντσεστερ με κάτω τα αυτιά το ήξερα, αλλά αν το googlάρεις πιο πολλά είναι με φυσικά πάνω, παρά με κάτω....το πρότυπο πάντως που του έριξα μια ματιά έλεγε κάτω τα αυτιά!

"
Μάλλον αντί για πάνω έπρεπε να γράψω όρθια!;)
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
4 έχεις βάλει και μάλιστα οι δύο είναι ύπουλες!:D:D:D

1. Πες μας το μέγεθος του σκύλου της πρώτης γιατί το Πίνσερ θα μπορούσε να είναι και νάνος ή ManchesterTerrier...Στις μεγαλοσωμες θα ελεγα!(43-58cm)Μονο στους χρωματισμους πεσατε μεσα οσον αφορα το Manchester Terrier:D

2. το καθιστό νεαρό και μάλλον θηλυκό Μαύρο Ρώσικο στην δύο μπορεί να μπερδέψει και να το περάσουν για θηλυκό Μπουβιέ της Φλάνδρας που δεν είναι… βάλτε όρθιες φωτό pls κι απ’ το πλάι. Μαύρος Ρώσος Λοιπόν;)

3. Ειπωθηκε ήδη είναι CobanKopegi (Anatolian);)

4. Ντάχσμπρακε των Άλπεων (AlpenlaendischeDachsbracke) και πολύ καλό δείγμα μάλιστα.;)
Παμε και αλλη προσπαθεια...