Uther Real Corte De Las Arcanas






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σε αγώνες, σε αγώνες! Να μην πάει και για κανένα κυνάθλημα το παιδί; Πέρα από τους στίβους των εκθέσεων, δηλαδή
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
εφοσον βαζουμε τα σκυλια να δουμε και ποιο ειναι το ομορφοτερο απο ολα , αγωνας ειναι :rolleyes:
Δεν βλέπεις βρε πιο σκυλί είναι ομορφότερο.
Τη Στεφανίδου μου θυμίζεις :cuniaoo:

Τα σκυλιά κρίνονται για το πόσο κοντά βρίσκονται στο πρότυπο της φυλής τους.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αφου λεγεται λευκος ελβετικος ποιμενικος!! Τι τον ηθελες μαυροτσουκαλο? :)

εχει,και λιγο πολυ ανοιχτο μπεζ μεσα στα οριατου ανεχτου,για το προτυπο :)
Ε ρε συ, αλλη χαρη εχουν τα μαυροσκυλα... Τα βλέπεις και τρομάζεις! Ενώ τον uther, θελω να τον φαω!!! Σαν μαρέγκα ειναι :p
 
















st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν αρχίσεις σιγά σιγά και του περιποιείσαι και την τρίχα θα δεις άλλο σκύλο!

Φτου φτου!
 








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Ο Ούθερ μου θυμίζει πολύ samoyed. Συνειδητοποιώ ότι παίζει να είναι η πρώτη φορά που βλέπω καθαρόαιμο ελβετικό ποιμενικό, όσα κυκλοφορούν με αυτό τον τίτλο στα πέριξ δεν έχουν καμία απολύτως σχέση !
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ο Ούθερ μου θυμίζει πολύ samoyed. Συνειδητοποιώ ότι παίζει να είναι η πρώτη φορά που βλέπω καθαρόαιμο ελβετικό ποιμενικό, όσα κυκλοφορούν με αυτό τον τίτλο στα πέριξ δεν έχουν καμία απολύτως σχέση !
Ε παντως υπαρχουν και τα κοντοτριχα που οντως αμα τα βαλεις διπλα στα μακρυτριχα ειναι σαν δυο διαφορετικοι σκυλοι :) . Τα ελβετακια δεν εχουν τοσο μακρυ τριχωμα οσα σα σαμογια και ουτε το ασπρο ειναι τοσο ασπρο (ενα ελαφρυ μπεζ στην πλατυ και στα αυτια δικαιολογειται ) αλλα γενικα μοιαζουν αφου και τα δυο εχουν λυκοειδη χαραχτηριστικα .
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Ε παντως υπαρχουν και τα κοντοτριχα που οντως αμα τα βαλεις διπλα στα μακρυτριχα ειναι σαν δυο διαφορετικοι σκυλοι :) . Τα ελβετακια δεν εχουν τοσο μακρυ τριχωμα οσα σα σαμογια και ουτε το ασπρο ειναι τοσο ασπρο (ενα ελαφρυ μπεζ στην πλατυ και στα αυτια δικαιολογειται ) αλλα γενικα μοιαζουν αφου και τα δυο εχουν λυκοειδη χαραχτηριστικα .
Töοτε έχω δει κοντότριχα γι'αυτό.
Η διαφορά στα samoyed δεν είναι τόσο το μήκος της τρίχας όσο το τελικό βάρος. Στην ηλικία που είναι τώρα ο Ούθερ θυμίζει πολύ. Άσε που τα samoyed δεν βγαίνουν μόνο λευκά, βγαίνουν και μπισκοτί :p
Πολύ όμορφος γίνεται!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95