Uther Real Corte De Las Arcanas


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Παντως παιδια , την μια μερα που καθησα στο εκτροφειο , πρεπει να πω οτι χαρηκα για την επιλογη μου , γιατι και ο ιδιος εκτροφεας καθως και η γυναικα του αγαπουσαν ολα τα σκυλια τους και ειδικα τα κουταβια . Αν και γινοταν ενας γενικος χαμος καθως υπηρχαν 8-9 ενηλικα σκυλια και 2 τοκετομαδες . To σκυλι που με εντυπωσιασε περισσοτερο ηταν ο ουσμπα
Pastor Blanco Suizo
φανταστικος,χαρακτηρας ευγενικος αρχοντικος και το αλλο το αξιοθαυμαστο ηταν οτι φροντιζε τα κουταβια του ( η αλλη τοκετομαδα ) καλυτερα και την μαμα τους . Ο αλλος σκυλος,που μου εκανε εντυπωση για αλλουσ λογους ηταν ο τζον , ο γιαννακης που λετε οταν ηταν κουταβος η μανα του τον δαγκωσε αγαρμπα με αποτελεσμα να ειναιμτυφλος και να εχει καποια κινιτικα προβληματα ,αλλα ηταν παντα χαρουμενος και οιμχαρες του ηταν να στριφογυρναει σαν τρελος γυρω απο τον εαυτο του :) το οποιο με εκανε και γελασα αν και λυπομουν που τον εβλεπα ετσι γιατι πραγματικα ηταν πανεμορφος .
Οι γονεις του μικρου ομορφα και ηρεμα σκυλια Καθως υπηρχαν και αλλα 4 εκ των οποιων 2 θηλυκα τα οποια ειχαν αποσυρθει απο την εκτροφη γιατι ηταν πανω απο 6 χρονων καθως και αλλη μια θυληκια η ετνα που σε κανα πενθημερο θα γεννησει . Και τελος ειχαμε τον χουαντοϋ ο νεαρος 11 μηνων μεσα στην βλακεια και την χαζομαρα με την καλη εννοια βεβαια που εχουν τα κουταβια .
Απο τα κουταβια βεβαια εκτος απο ουθερακο το μονο που μπορω να ξεχωρησω ηταν ενα μικρο κοριτσακι 7 εβδομαδων το οποιο ζυγιζε 1.4 κιλο και πριν 10 μερες πριν παω ζυγιζε 400 γραμμαρια καιμηταν ετοιμο να πεθανει ,το οποιο περιττο να πω οτι ηταν η αδυναμια του εκτροφεα και της συζυγου και ηταν το μονο που το ειχαν παντα διπλα τους να το φροντιζει ο μπαμπας του ο ουσμπα .
Το εκτροφειο / σπιτι ηταν οπως εχω ξαναπει καπου στο κεντρο της γαλλιας
Πιστευω οτι αξιζε ο κοπος καιευτυχως και απο κοντα ο εκτροφεας μου εβγαλε κατι θετικο , κατι το οποιο δεν μπορεις να το ξερεις μεχρι να τον γνωρισεις . Τωρα αμα θα το ξαναεκανα το ολο εγχειρημα δεν ξερω θα το ξανασκεφτομουν ειλικρινα και απο αποψης λεφτων αλλα και ψιλοανχους . Παντως αν θα το εκανα θα ηταν με τον ιδιο εκτροφεα για αυτο ειμαι σιγουρος
 


wastor

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2013
56
0
Να τον χαιρεσαι Σιρκο,να ειναι υγιης και να περνατε παντα ομορφα!!!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Να σου ζήσει ο ασπρόσκυλος. ;)
Κούκλος είναι!!! :)

Να περνάτε καλά, και βάλε μπλε χάντρα...
(εγώ ξεκινάω πάντως..."φτου, φτου, φτου")
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
1. Επιτέλους απέκτησες avatar της προκοπής.
2. Φωτορεπορτάζ χωρίς φωτό, είναι σαν σπίτι χωρίς μαύρο σκύλο. Ανούσιο δηλαδή.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
2. Φωτορεπορτάζ χωρίς φωτό, είναι σαν σπίτι χωρίς μαύρο σκύλο. Ανούσιο δηλαδή.
2. Φωτορεπορτάζ χωρίς μαύρο σκύλο, είναι σαν σπίτι χωρίς μαύρο σκύλο. Ανούσιο δηλαδή.
 




silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Ειναι πολυ το αγχος ρε συ Sirko, εγω προσωπικα αν δεν εβρισκα Ελλαδα τη ρατσα που ηθελα δεν ξερω αν θα το εκανα το βημα για εξωτερικο. Πιθανοτατα να αλλαζα ρατσα.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
2. Φωτορεπορτάζ χωρίς μαύρο σκύλο, είναι σαν σπίτι χωρίς μαύρο σκύλο. Ανούσιο δηλαδή.
Φωτορεπορταζ χωρις ασπρο,σκυλο ειναι σαν σπιτι χωρις ασπρο σκυλο . Ανουσιο !!

Φιλοι των αργεντιντων , σαμογιεντ , ελβετων , γουεστι ΕΝΩΘΕΙΤΕΕΕΕ!!

Ειναι πολυ το αγχος ρε συ Sirko, εγω προσωπικα αν δεν εβρισκα Ελλαδα τη ρατσα που ηθελα δεν ξερω αν θα το εκανα το βημα για εξωτερικο. Πιθανοτατα να αλλαζα ρατσα.
Και εγω το ειχα σκεφτει βρε σιλεντ να επαιρνα απο ελλαδα γερμανακι , αλλα ελα ντε που αμα μου καρφωθει κατι στην κεφαλα δεν φευγει(ασε δε που η αποκτηση γερμανικου θελει πλεον εγκυκλοπεδικες γνωσεις και μεταπτυχιακο πλεον ) Το κακο με την αποκτηση κουταβιου απο εξω ειναι οτι δεν εχεις την ευκαιρια να επισκεφτεις οσο πρεπει τον εκτροφεα και ουσιαστικα πρεπει να βασιστεις σε εναν αγνωστο ανθρωπο , ωραια τα μεηλ ωραιο το σκαηπ αλλα σαν το φεης του φεης δεν υπαρχει .( εκτος βεβαια να εχεις τα φραγκα να κανεις και ενα- δυο ταξιδια πριν την αποκτηση του , οπου μετα παει το κοστος 3χιλιαρο και βαλε )
 
Last edited:


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Φοβερός ο πιτσιρίκος Sirko!
Να σου ζήσει και να περάσετε πολλά πολλά πολλά χρόνια μαζί ευτυχισμένοι!!
Θα κατέβετε σε καμιά έκθεση ή δεν το σκέφτεσαι;
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Θα κατεβουμε σιγουρα σε δυο τρεις , μια οταν ειναι κουταβος και μια-δυο οταν μεγαλωσει λιγο . Το θεμα ειναι να μου ερθει το εξπορτ , θα κανει σιγουρα 4 μηνες γιατι στον ισπανικο ΚΟΕ λιγο τα ξυνουν καλοκαιριατικα , οποτε λογικα στις εκθεσεις του οκτωβρη μαλλον θα τα καταφερουμε να δωσουμε το παρον . Πολυ πιθανον να εχουμε και ενα πραγματικο ελβετο στος εκθεσεις τοτε , τον great winner du bois des ternes :)
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Αφου λεγεται λευκος ελβετικος ποιμενικος!! Τι τον ηθελες μαυροτσουκαλο? :)

εχει,και λιγο πολυ ανοιχτο μπεζ μεσα στα οριατου ανεχτου,για το προτυπο :)
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Θα τον δουμε και σε εκθεσεις δηλαδη...καριεριστας ο ουθερ..

*50 σελιδες και μονο ενα βιντεο...απαραδεκτα πραγματα.
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
Να σου ζησει!!!!
αν και ασπρος οφειλω να σε ενημερωσω, γιατι εισαι καλο παιδι χαχαχ,export δεν θελεις,ζητα του τη δηλωση της γεννας και εισαι οκ με τον ΚΟΕ.
(παιζει μονο στο ονομα του εκτροφεα)
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ευχαριστω ολουσ,για τις ευχες !!!
@ σοφιαουδα
Εννοεις δεν θελω το εξπορτ για να παω σε εκθεση ? αλλα αμα καταλαβα καλα ,θα μπορω να κατεβω στη εκθεση απλαμθα ειναι στο ονομα του εκτροφεα ο κουταβος?

εντιτ: αν ειναι ετσι κριμα γιατι για 3 μερες χανω την εκθεση στις 26 , ηθελα να τον κατεβαζα κατακουταβο μια φορα
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
το εχπορτ το θελεις για να το ''γυρισεις'' στο ονομα σου δλδ να παρει ΒΕΚ.
Αν δεν εχει βγει το πεντιγκρι του,δινεις στον κοε τη δηλωση της γεννας (και ισως τα πεντιγκρη,των γονιων) και εισαι οκ.
Αν εχει βγει (95%) ειναι απλο (οχι εχπορτ δλδ) και στο ονομα του εκτροφεα,εσυ ή εκεινος το ξαναστελνει στον κυνολογικο της Γαλλιας-Ισπανιας (οπου την εχει δηλωσει δλδ-τη γεννα) και στο ξαναστελνουν,μπορει να καθηστερουν και να χασεις χρονο,αλλα και παλι παιζει (χωρις να ειναι εχπορτ)στο ονομα του εκτροφεα.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ααααα οκι , ευχαριστω για την επεξηγηση , αλλα ετσι και αλλιως μετα τον οκτωβρη ξαναεχουμε εκθεσεις οποτε θα εχω τα παντα ολα ελπιζω :)
 




Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
εννοεις αν ειχα μιλησει για εκθεσεις?? η για το πεντιγκρι εξπορτ?
βασικα μου ειπε οτι θα αργησει το πεντιγκρι εξπορτ αλλα δεν τον ειχα ρωτησει πως θα μπορουσα να τον κατεβασω σε εκθεση και πριν την εκδοση του εξπορτ γιατι στο μυαλο μου ειχα οτι χρειαζοταν και ειπα ετσι και αλλιως εκθεση τωρα κοντα δεν εχουμε οποτε παμε μετα το καλοκαιρι . Απο μορφολογια ειναι καλος , ηταν το καλυτερο κουταβι της τοκετομαδας και γενικα η γεννα ειχε πολλα και ωραια κουταβια και οι γονεις ειναι αψογοι μορφολογικα και ο μικρος μοιαζει περισσοτερο της μανα του . Ειχα την τυχη αυτο που του ειχα πει σε χαρακτηρα να βγει και καλο μορφολογικα και γενικα μου ειπε να τον κατεβασω σε αγωνες αμα μπορω .