Westie


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
τι να πω...μπορει καποιος να πει πως γλυκοπατατα μοιαζει με πατατα..ο μαναβας ομως δεν θα μπορει να το πει με τιποτα..
ναι..εμενα μου φαινετε οτι μοιαζουν...ας πουμε πολυ πιο πολυ απο τα κολέι..με αυτην την λογικη..

αλλα εσυ Αντριαννα που ως groomer βλεπεις τοσες ρατσες καθε μερα σιγουρα την καθε λεπτομερια την βλεπεις με αλλο ματι..κατι που συμβενει σε ολες τις ειδικοτητες..

Στα δικα μου ματια αυτα τα σκυλια εχουν πολλες ομοιοτητες..
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
παντος ουτε και τα scottish μοιαζουν με ta westie για να τα μπερδεψη ο μακης!!

το πιο πιθανο ειναι να ηταν ημαιαμα οποτε ειναι πολυ ευκολο να μπερδευτει καποιος!!!

τα scottish μοιαζουν πολυ με τα sealyham terrier αλλα και παλι αυτο δεν μας λυνει καποια απορια
 












kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
τι ειναι αυτο μιλου?Δεν μοιαζει με το κερν λιγο?:rolleyes:

νοελα ΄ναι..2 ειναι τα σηματα κατατεθεν του westie 1,το μπλακ εντ ουαιτ και 2,ο ιντεφιξ..:D:D
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
οχι οχι westie ειναι 100 τα 100..,εχει μυτερα αυτακια ,απλα ειναι βαμενα οπως και η ουριτσα..
δεν ειναι τυχαιο οτι σε πολλες περιγραφες στα westie αναφερονται αυτα τα δυο παραδειγματα!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δε μου φαίνονται μυτερά! Και ναι, είναι βαμμένα μαύρα στις άκρες. Δε θέλω να στο χαλάσω. Μπορεί να είναι ημίαιμο γουέστι, γι' αυτό άλλωστε δε ζευγάρωσε σε όλη την ιστορία του Asterix!
(τι λέω.............. :shock:)
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ναι ρε παιδια στο κομικ.., την ταινια ο αστεριξ και οι ολυμπιακοι αγωνες το εχετε δει?
ποιο γουεστι δεν γινεται..
ψαχνω βιντεακι απο το you tube..
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Τώρα εξηγείται το μπέρδεμα..;)Εμείς εννοούμε το κόμικ.
Βασικά το κόμικ είναι το αυθεντικό και αυτό το σκυλί επέλεξε ο δημιουργός του Γκοσινί το οποίο δεν μοιάζει με γούεστι..Τώρα στην ταινία που να βρούν το ίδιο..:p
 




Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Λοιπόν,

Η φωτογραφία που σας έβαλα είναι ένα westie που λατρεύει το χώμα και την λάσπη, TERRIER δηλαδή :D
Θα συμφωνίσω με την κλοκλο πως στο κόμικ ο Αστερίξ μου κάνει για λευκό σνάουζερ.
Στην ταινία όμως χρησιμοποιούν westie.

Tα scottish terrier είναι ξαδερφάκια των westie όπος είναι επίσης και τα
-Dandie
-Cairn
-Skye
Είναι τα 5 σκοτσέζικα τεριέ.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ναι εγω τις ταινιες ειχα στο μυαλο μου..
αφου φαντασου ,αν τον μικρο μου δεν τον ονομαζα blanco ,intefix θα τον ονομαζα..
ο χαρακτηρας του παντως και στο κομικ σιγουρα για ενα τερριερ μιλουσε και χαρακτηριστικα που ταιριαζουν σε westie..
ισως μετα γιαυτο να βαλαν και westie..
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Ρε παιδιά αφού έχει μια μουστάκα να... Τι westie.... Βέβαια, θα μου πείτε, μόνο οι γυναίκες δεν είχαν μουστάκι στο κόμικ... :D Εξ' όσων θυμάμαι που το είχα ψάξει κάποτες, το ιντεφιξ βγαίνει από το idee fixe, δηλαδή έμμονη ιδέα, γιατί ο ιντεφιξ είχε κόλλημα με το να μη κόβουν τα δέντρα.